Skocz do zawartości

Iwmar

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Iwmar

  1. Witajcie, Panowie, bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi. Spróbowałam, jak pisał shaft7 - 5s podawania do 40s przerwy, ale piec nie chciał osiągnąć temperatury - "nie dogrzał" do zadanej. Zaczęłam kombinować i aktualnie mam tak: - nastawa kotła 55^C - czas podawania 10s - czas między podawaniem 45 sek - wydajność dmuchawy 25bieg (z 50) - czas przedmuchu w stanie podtrzymania 15s - czas przerwy w podtrzymaniu 17min - krotność podawania w podtrzymaniu 01 - tryb pracy pomp - zima - nastawa CWU - 52^C - zestaw nastaw ekogroszek zima Co dziś zaobserwowałam - przy w/w parametrach jak odsłoniłam dmuchawę na "1 półksiężyc" (w mojej dmuchawie są takie otwory, które wyglądają jak półksiężyce) tj. słabe 1,5cm odsłoniętej powierzchni dmuchawy w najszerszym miejscu, to piec potrzebował aż 1,5h, żeby dogrzać do 55^C. Gdy osiągnął 55^C przeszedł w "spoczynek"/podtrzymanie na 7min, temp. spadła do 54^C, piec się włączył. Czy taka proporcja - 90min pracy i 7min spoczynku jest "zdrowa" dla pieca i dmuchawy, ich "żywotności"? Następnie zmieniłam stopień zasłonienia dmuchawy na 1,5 półksiężyca = 2cm odsłoniętej powierzchni w najszerszym miejscu i tym razem piec dogrzał do 55^C już w 30 min i przeszedł w spoczynek na 7min, a zatem proporcja wynosiła już 30min pracy do 7min spoczynku. Niestety przy w/w parametrach zaczęły być widoczne pojedyncze spieki - zdjęcie poniżej. Poczekam z obserwacją spieków do jutra, niech trochę pohula, ale gdyby się pojawiły - to w którą stronę iść? Czekam na sugestie ;-)
  2. Witam, czy ktoś mógłby pomóc biednej kobiecie w potrzebie i posłużyć fachową radą i podpowiedzią, jak ustawić parametry na sterowniku, by piec śmigał jak należy i by było ekonomicznie? (by pieniądze wydane na ekogroszek docieplały dom, a nie szły od razu w komin? :-)). Rodzice - kompletni laicy w temacie - kupili piec na ekogroszek i drewno o mocy 25kW, do tego sterownik Titanic 3, podajnik ślimakowy Janpa MS-03 i dmuchawę Domer Dm-80. Kocioł ma za zadanie ocieplić stary poniemiecki dom o pow. 200m2, ściany z zewnątrz nieocieplone, 12 grzejników z termostatami ustawionymi na 3-3,5 + podłogówka jakieś 20m2; nie mam sterownika pokojowego. Ekogroszek Sobianek Gold. Obecnie mamy takie ustawienia, ale piec zżera ok. 50kg/dobę, przesypuje ledwie nadpalony ekogroszek - nastawa kotła 55^C - czas podawania 29s - czas między podawaniem 1min 56 sek - wydajność dmuchawy 20bieg - czas przedmuchu w stanie podtrzymania 15s - czas przerwy w podtrzymaniu 7min - krotność podawania w podtrzymaniu 01 - tryb pracy pomp - zima - nastawa CWU - 52^C - zestaw nastaw ekogroszek zima Bawiłam się z ustawieniami, kombinowałam, ale naprawdę nie mam pojęcia o tym całym paleniu, błądzę jak dziecko we mgle i do tej pory złotego środka nie znalazłam. Proszę, wręcz błagam o pomoc. Czytałam sporo na forach i nie ogarniam tematu dmuchawy - niektórzy mają 12 biegów, a u mnie jest 50 (wtf?) i nie wiem, jaki ustawić. Pomoże jakiś doświadczony i życzliwy znawca tej wiedzy tajemnej? :-)
  3. Witam, czy ktoś mógłby pomóc biednej kobiecie w potrzebie i posłużyć fachową radą i podpowiedzią, jak ustawić parametry na sterowniku, by piec śmigał jak należy i by było ekonomicznie? (by pieniądze wydane na ekogroszek docieplały dom, a nie szły od razu w komin? :-)). Rodzice - kompletni laicy w temacie - kupili piec na ekogroszek i drewno o mocy 25kW, do tego sterownik Titanic 3, podajnik ślimakowy Janpa MS-03 i dmuchawę Domer Dm-80. Kocioł ma za zadanie ocieplić stary poniemiecki dom o pow. 200m2, ściany z zewnątrz nieocieplone, 12 grzejników z termostatami ustawionymi na 3-3,5 + podłogówka jakieś 20m2; nie mam sterownika pokojowego. Ekogroszek Sobianek Gold. Po montażu przez instalatora pieca były ustawione parametry jak poniżej, piec osiągał temperaturę, ale pojawiały się spieki, pobór był ok. 35kg/dobę (dokładnie nie wiem, gdyż nie ma mnie tam na co dzień): - nastawa kotła 55^C - czas podawania 29s - czas między podawaniem 1min 56 sek - wydajność dmuchawy 20bieg - czas przedmuchu w stanie podtrzymania 15s - czas przerwy w podtrzymaniu 7min - krotność podawania w podtrzymaniu 01 - tryb pracy pomp - zima - nastawa CWU - 52^C - zestaw nastaw ekogroszek zima Bawiłam się z ustawieniami, kombinowałam, ale naprawdę nie mam pojęcia o tym całym paleniu, błądzę jak dziecko we mgle i do tej pory złotego środka nie znalazłam. Proszę, wręcz błagam o pomoc. Czytałam sporo na forach i nie ogarniam tematu dmuchawy - niektórzy mają 12 biegów, a u mnie jest 50 (wtf?) i nie wiem, jaki ustawić. Przy ustawieniach fabrycznych Titanica 3 piec dogrzewał do zadanej temperatury, kopiec nie był płaski, w popiele było trochę spieków, ale w sumie spalał 40kg/dobę, więc finalnie wróciłam do ustawień jak powyżej, ale wiem, że nie są optymalne. Ustawienia fabryczne Titanica: - nastawa kotła 55^C - czas podawania 10s - czas między podawaniem 45s - wydajność dmuchawy 15bieg - czas przedmuchu w stanie podtrzymania 15s - czas przerwy w podtrzymaniu 17min - krotność podawania w podtrzymaniu 01 - tryb pracy pomp - zima - nastawa CWU - 50^C - zestaw nastaw ekogroszek zima Pomoże jakiś doświadczony i życzliwy znawca tej wiedzy tajemnej? :-) Załączam zdjęcie dmuchawy i stopnia jej zasłonięcia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.