Skocz do zawartości

Pata

Nowy Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Pata

  1. Cześć chłopaki! Nastąpił przełom :D Piec ładnie dobija do zadanej temperatury po wyczyszczeniu palnika i uwaga uwaga zauważyłam na śrubie od dmuchawy nakrętki szt 2 iiii coś mnie tknęło i nakręciłam jeszcze jedną i pięknie teraz chodzi nawet po zmianie na 50%,w końcu! Ale standardowo pojawił się kolejny problem,a mianowicie jak dobije do tych 55st powinien przejść w stan podtrzymania ,a tymczasem sie wyłącza i musze zejść i ręcznie zastartować. Ponowne włączenie mam ustawione na 45st,a tu masz,38 i dalej cisza
  2. Aktualnie czekam na sąsiada z sylikonem tym wysokotemperaturowym i spróbuję rozpalić jak się uda
  3. Obecnie poszłam drogą na skróty,ponieważ Pan Specjalista będzie miał czas najszybciej w środę. Nakręciłam filmik i jestem przerażona stanem korozji i wgl X_x jak na 6 lat to cóż.... masakra. Dmuchawa na 100% i wygląda to tak: (Serio tam ledwo idzie dojść,po uporaniu się ze śrubami (zastosowałam odrdzewiacz) ręce mi się trzęsły jakbym po worku ziemniaków na jedną nosiła XD) 20201112_131516.mp4 I udało mi się przeczyścić wszystkie otworki ,gwoździem co prawda ale potrzeba matką wynalazków
  4. O_o okeeeej ,to ten,to ja po proszę jakiegoś majstra. Ale może być problem bo mam cały podajnik ....
  5. Oki dziekuje. Jutro się wezmę za czyszczenie i zobaczę jak będzie szło :)
  6. Przepraszam za takie zdjęcie palnika ale inaczej nie dam rady,bo tam miejsca tyle co w toi toiu. Aktualnie nastawy i stan temp. wygląda następująco. Po prosiłam sąsiada o pomoc,ale też nic nie zdziałał. Dodam jeszcze tylko,że piec został "przeinstalowany" z mieszkania ojca,obsługiwał go on ale,że go zabrakło to nie ma kto mi objaśnić ,ani jak działał wcześniej ani nic.
  7. Płomień wygląda legitnie. Ładnie spokojnie się pali,co prawda tylko tak jakby do połowy tego nie wiem jak to nazwać,paleniska?palnika? No w każdym razie spokojnie,nie lata płomień na wszystkie strony,brak iskier. Ale może to rzeczywiście ten palnik... może czyszczenie by coś pomogło?
  8. KKTS tak,na serio. Przeżarł to dosłownie. W takim tempie to ja już idę się spakować bo z torbami pójdę do końca listopada.
  9. Witam serdecznie :) Na początek chciałam po prosić o cierpliwość do mojej osoby, ponieważ piec posiadam od 6 dni i jest to dla mnie całkowita abstrakcja i czarna magia ;) 6 dni temu założony został u mnie piec Stalkot 12-25kw z podajnikiem ślimakowym i sterownikiem Technix Argos,żadne PID itd. Przez pierwsze 2 dni piec chodził na ustawieniach fabrycznych ,lecz fachowiec prosił aby obserwować czy nie za gorąco,jak woda,jak spala i tym podobne. Pokazał mi jak się zmienia parametry i w razie potrzeby zalecił zmianę. I tak też się stało. Ekogroszek kupiłam najdroższy jaki akurat mieli na stanie,czyli 28mj/kg ,siarka 0,60%,popiół max.7%,gran.8-25mm,suchy. Brzmi pięknie,lecz jak na moje damskie oko (czyli może przesadziłam),nie spalał się tak jak powinien. Część spadu była czarna,w całości,wyglądał na spieczony,a o drobnym popiołku to nawet nie było co marzyć. No i w dodatku w te 2 dni poszło mi 100kg. I tu się zaczyna zabawa ! ;D Ustawiałam sobie na próbę różne parametry dmuchawy,podajnika itd,aż dzisiaj to chyba zes**ło się po całości. Mówiąc,że się zdenerwowałam to mało powiedziane... ja prawie dostałam wylewu i nawet 3 kieliszki wina mi nie pomogły w żaden sposób. Cholerstwo nadane ma: CO 60st CWU 50st Dmuchawa 70% Czas podawania ekogroszku 12s Przerwa między podawaniem 150s (próbowałam mniej ale nie dopalało się,więc wydłużyłam czas ale i tak dno) Krotność 1 Dzisiaj ok południa schodzę,a tam CO buja się w granicach 37-39st, CU 32-35st,spala opał ale temperatura nie chce wzrosnąć. Nie mam pojęcia co się dzieje tym bardziej ,że wydaje mi się iż wszystko w porządku zarówno z pompami (są 2, na kaloryfery i bojler) jak i ze spalaniem. Rura przy samym kominie zdatna do trzymania łapki. Zmniejszyłam dmuchawę na 50% to zaczęła świrować,5 minut dmucha i na 5 minut się wyłącza. Jak już pisałam,laik ze mnie totalny,w dodatku baba i o. Ktoś byłby w stanie mi coś doradzić? A jeszcze co do mieszkania- 78m2,nie ocieplone,parter,piec piętro niżej w piwnicy,kaloryferów szt 6,bojer 80l. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość. Jeśli jakieś jeszcze parametry mam podać,proszę napisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.