Skocz do zawartości

Bartek40

Forumowicz
  • Postów

    50
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Kocioł
    Ogniwo Eko Pellet 18, Palnik VIP, Sterownik Pello v3.5

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Bartek40

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Kiedy kupiłeś ten pellet? Gość nie ma prawa używać znaku EN PLus. Jego certyfikat jest zawieszony. Możesz to sprawdzić na stronie https://enplus-pellets.eu .
  2. Ogrzewam około 200m, ale jest to tylko część domu. Trochę ciepła ucieka też przez ściany do drugiej, nieocieplonej części, dlatego moje zużycie pelletu za dużo Ci nie powie. Ja mam zbiornik 300l, zasypuje do niego 150kg pelletu. W największe mrozy, a mieszkam w górach, spalam 30-35kg/dobę. W zwykłe zimowe dni 20-25kg. Ja wymiennik czyszczę co 2tyg i uwierz mi, za bardzo nie ma tam co czyścić. Posiadam wersję 18kW, do pracy ciągłej jest do zdecydowanie za dużo, ale jak trzeba szybko podgrzać całą wodę w instalacji (grzejniki) to przydaje się mały zapas.
  3. Brak postów na forum to może być akurat dobra informacja. Ja posiadam Eko Pellet 18. Konstrukcja kotła taka sama, palnik inny - VIP od Skiepko. Co do samego kotła to używam już 4 sezon i zero problemów, ważne aby zrobić ochronę powrotu. Czyszczenie jest trochę upierdliwe, ale można się przyzwyczaić. Nie znam palnika kipi Basic. Swój mogę z czystym sumieniem polecić, żadnych problemów. Testowałem różne pellety i wszystko spalał. Bardzo prosta konstrukcja, łatwe czyszczenie.
  4. Cześć, czy wasze palniki podczas ruchu rusztu też są tak głośne? U mnie, podczas ruchu szuflady przy czyszczeniu jest straszny odgłos tarcia (?). Wiem co jest przyczyną. Pod rusztem zbiera się popiół, który utrudnia ruch szuflady. Po wyczyszczeniu palnika mam spokój na jakiś czas, później znowu to samo.
  5. Bartek40

    Trwałość pelletu.

    Cześć, palę aktualnie pelletem zakupionym w czerwcu tamtego roku. Mam wrażenie, że spałam go więcej niż w poprzednim sezonie, dodatkowo mam więcej kondensatu z komina. Pellet przechowywany był w budynku, w oryginalnych workach przykryty dpdoatkowo folią. Czyżby pellet podciągnął trochę wilgoci? Ktoś ma doswiadczenie w tym temacie?
  6. Pewnie Pan instalator żyje jeszcze w czasach żeliwnych grzejników i nieocieplonych domów. U Ciebie jest podłogówka i 20cm styropianu.
  7. W zestawie ze sterownikiem jest czujnik temp. pokojowej przewodowy. W sklepie esterownik.pl masz do kupienia czujnik bezprzewodowy lub regulator w którym możesz zmieniać zadaną temperaturę.
  8. Próbowałem palenia według histerezy kotła ale u mnie wyglądało to tak, że pół godziny się nagrzewal i pół godziny oddawał ciepło. Bez sensu, bardzo dużo rozpaleń. Przeszedłem na pracę z modulacją, kocioł pracuje cały czas na niskiej mocy. U mnie takie rozwiązanie się sprawdza, u Ciebie nie musi. Trzeba testować i dobrać najlepsze ustawienia pod swoją instalacje. A co do CWU to może wystarczy zwiększyć histereze?
  9. Ogrzewam podobną powierzchnie. Dom słabo ocieplony. Termostat pokojowy jest ok w okresie przejściowym, ale przy braku ocieplenia budynku sprawdza się średnio. Testowałem i kocioł często się odpalał bo temperatura szybko u mnie spada, a na samo zagrzanie instalacji szlo sporo opału, jedyne co ratowało sytuację to wysoka histereza ale wtedy komfort w domu średni. Aktualnie w okresie przejściowym grzeje według harmonogramu. Zimą kocioł pracuje ciągle, bez wygaszania.
  10. Za dużo na tych zdjęciach to nie widać. Proszę pokazać ustawienia dla obwodu CO.
  11. Rozumiem, że ta pompa mieszająca też jest i wszystko jest dobrze zrobione? Uruchamia się ta pompa? A obwód CO?
  12. A co masz w ustawieniach obwodu CO? Masz ochronę powrotu?
  13. Mam podobna sytuację jak autor tematu. RCK zamontowałem w małym nieużywanym pomieszczeniu za kotłem, tam też mam wyczystke. Po prostu przy montażu wkładu, miałem już gotowa kotłownie i prościej było pruć komin w tym pomieszczeniu. Dodatkowo zostały wykonane otwory wentylacyjne w ścianie między kotłownia, a owym pomieszczeniem. RCK działa bardzo dobrze.
  14. Możesz podać namiary na ten pellet z Szaflar? Jestem z Poronina i nie widziałem ze w tej okolicy ktoś produkuje pellet. Ostatnio zamawiałem z Orawki - 1400 za tonę
  15. Wszystko rozumiem. Najprawdopodobniej skończy się na montażu bufora. W międzyczasie podłączyłem jeszcze siłownik aby przetestowac grzanie ciągle ale niższą temperatura - 35st. Przy obecnych temperaturach daje rade. Grzeje 20min, stoi 40 - termostaty otwarte na full. Daje to aż 24 rozpalenia na dobę. Zrobiłem próbe z ustawieniem termostatów niżej. No i tutaj się trochę zdziwilem. Dlaczego gdy zamykają się termostaty to siłownik bardziej się otwiera i tak samo szybko wychladza kocioł? Nie przynosząc żadnych oszczędności. Przecież gdy termostaty odcinają grzejniki to automatycznie zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze. Rozumiem że później i tak kocioł musi to nadrobić gdy zaleje go zimna wody z tych grzejników, no ale według mnie przez te kilka godzin, gdy świeci słońce w salonie, grzejniki się zamkną i kocioł powinien dłużej odpoczywac.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.