Skocz do zawartości

zielonysko

Forumowicz
  • Postów

    19
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zielonysko

  1. Witam. Od jakiegoś czasu kocioł sas bio compact po rozpaleniu dlugo utrzymuję sie w opóźnieniu. Na palenisku jest już ogien ale sterownik włącza podsyp i powtórne rozpalanie. Co można mu poradzić??
  2. Do Gmaj22 czyli rozwiązanie które opisałem będzie właściwe? Eliks wlasnie tak chciałem zrobić ale widząc dwie różne wtyczki chciałem sie upewnić. Zostało jeszcze kilka czujników. Z tego co wiem to pompę można załączać od temp kotła i chyba to jest dobre rozwiązanie.
  3. Może napiszę jak widzę prace tej pompy ( mam wiedzę tylko z tego forum) Kocioł na pellet wygaszanie i rozpalanie załaczone z czujnika pokojowego. Pompa kotłowa miała by startować od 50* a CO od 52*. Dlatego chciałbym ja wpiąć w sterownik kotła. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale jak możesz to popraw 😉
  4. Jezeli chodzi o odpowiednie podlaczenie przewodów we wtyczkach to niema problemu.
  5. Witam. Zakupiłem elektroniczna pompe diamond do ochrony powrotu. Pompa ma zostać wpięta jako pompa dodatkowa 2 do kotła sas bio compact. Problem w tym że zasilanie pompy jest na zwykłą wtyczke wkładana do gniazka a nie na wtyczke do sterownika w piecu. Czy mogę przerobic wtyczki i podłączyć normalnie do sterownika? Zdj 1 wtyczka do gniazdka Zdj 2 wtyczka do sterownika kotła
  6. Mam pytanie odnosnie tego rozwiązania. Jezeli taka pompa ma za dużą moc którą trzeba troche ograniczyć to moze lepszym rozwiązaniem było by założenie pompy cyrkulacyjnej CWU ? I pytanie do gmaj22. Zawor zwrotny zakładamy tylko za pompą kotłową?
  7. Mam bio compacta 10kw i z tego co wiem to przy pracy w nadzorze zawsze tak będzie kocioł wygladał.
  8. Jaki masz regulator i jaki kocioł? Ustaw w sterowniku kotła sterowanie pompą CO i powinna sie wyłaczyc po nagrzaniu pomieszczenia.
  9. Problem był w ustawienich kotła. Problem rozwiązany.
  10. Witam. Posiadam kocioł sas bio compact spięty r regulatorem pokojowym tech 292 v3. Regulator ustawiony na zawór 4d ktory obniza zadana na CO po dogrzaniu pomieszczenia. Wszystko do tego momentu spoko ale kocioł nie załacza sie gdy temp w pokoju spadnie poniżej histerezy na regulatorze oraz nie trzyma histerezy CWU. Utrzymuje jednak histerezę CO. Co tam pomieszałem w istawieniach? 😉
  11. Ok. Film obejrzałem. Dzieki za rozjaśnienie tematu. Jeszcze pytanie. Czy potrzebny jest ZZ za pompą ?
  12. Ok. Widze ze cenowo lutowanie wychodzi lepiej ale nie szybcie obciąc rurke nałożyć złączkę skręcić i fajrancik? Jeżeli chodzi a cała instalację to jest sens rozważać rozwiazanie z lutowaniem. Jeżeli mam do skręcenia jedną pompę nie szybciej i czysciej ale nie do końca ekonomiczniej jest to zrobić na złączce skrecanej? Dzieki za odpowiedź. Skorzystam raczej ze skretek.
  13. Wiem że skręcane są droższe ale tu chodzi o dołożenie jednej pompy. Skłaniam sie w strone skrecanych lub prasowanych przez wygode i szybkość montażu.
  14. Roznicy nie widzę ale z moich obserwacji wynika że większość instalacji jest lutowana. To kwestia ceny złączek do skrecania albo zaprasowania?
  15. Witam. Prosze o opinie na temat złączek do rur miedzianych. Cala instalacja jest lutowana ale musze dołożyc pompe kotłową. Chciałbym zrobic to bez lutowania na tych złaczkach skrecanych? Są jakies przeciwwskazania co do tego systemu?
  16. Witam. Też jestem ciekawy jak ustawic prace pompy podlogowej. Pawelsko1 jak masz jakoes rozwiazanie to podrzuć.
  17. Wszystko wpiete jest internet
  18. Witam. Posiadam ten sam sterownik. Mam problem z rejestracja modułu internetowego. Nie moge wygenerowac kodu rejestracji na panelu sterownika. Po wcisnieciu rejestacja mryga pięc kresek po czym wyswietla " błąd rejestracji modułu" Jakies pomysły?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.