Skocz do zawartości

baconp

Nowy Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez baconp

  1. Mówisz o mnie że nie przyszedłem tu po pomoc? Nie wiedziałem że tak mało. Liczyłem wg kalkulatorów w internecie. Nie wiem ile jest z praktyki, to mój pierwszy dom. A kazdy hydraulik który mi wycenia robociznę mówi co innego, a bo tak u kazdego robią. Człowiek zgłupiał. Nie wiem co będzie lepsze bufor dla ( jak to powiedzieliście dla pieca ) czy na jakimś sprzęgle instalacja
  2. Jeżeli w podłogówce np na 100m jest ok 180L wody (wyliczenia z internetu) to czy taki bufor 300-500L nie będzie za mały. W sensie wymiana wody będzie tak częsta że nie opłaca się stawiać bufora tylko dać sprzęgło?. Ponieważ piec i tak będzie często się załączał Czyli w sezonie letnim lipa? Właśnie kazano mi się zastanowić czy jest sens w tak małej powierzchni podłogówki dawać bufor czy mam brać sprzęgło. Dlatego wolałem zapytać Was doświadczonych użytkowników.
  3. To nie była moja fantazja. Polecił mi hydraulik gdyż ten ma bufor. A compact nie ma , kupując podobno bufor do compacta 12kv wyjdzie drożej niż osobno a piec i tak podobno moduluje. To nie wiedziałem nawet że trzeba grzać bufor by zagrzać CWU - dlaczego tak? Czy w zbiornikach kombinowanych 2in1 też trzeba w lato grzać bufor by zagrzać CWU? -też taki polecali mi do kotłowni ze względu na wymiary. Czy polecacie bufor do małej kotłowni i grzania tylko podłogowego 110m czy mają mi to zrobić na sprzęgle? Jeżeli bufor to czy ten 2in1 czy oddzielnie.
  4. Cześć Myślałem o piecu rtb feniks oraz lagunie. Jednak zdecydowałem się na tańszy piec biawar pellux compact 12kw. Budujemy dom parterowy z suporexu. Na podłodze będzie 15cm steropianu, ściany 20cm, poddasze nieużytkowe 15cm wełny wg projektu. Mam małą kotłownię o wymiarach 16Ox263. W domu będzie ogrzewanie tylko podłogowe na powierzchni 110m. Mam watpliwości, czy dać tego compacta 12kw+ bufor ( nie wiem ile liltrów wejdzie do kotłowni). Czy kupic biawar 200touch z wbudowanym 190L buforem. Czy w ogóle jest sens bawić się w bufor przy ogrzewaniu podłogowym na 110m? Każdy hydraulik chwali swoje raz sprzęgło raz bufor. Jak polecacie przy takim rozwiązaniu?
  5. Cześć, Dziękuje wszystkim za odpowiedzi , podpowiedzi. Co znaczy nie ustawiam żadnych parametrów, sypie pellet i zapominam co to kotłownia.. A w RTB trzeba? W sumie zależy mi by wsypać pellet ustawić temperaturę i ewentualnie czasy grzania wody do kąpieli np wieczorem, lub kiedy wyjadę na urlop by nie grzał ciepłej wody użytkowej a tylko podłogówkę na niskiej temperaturze. Co trzeba ustawiać z praktyki w RTB by to działało a czego nie trzeba w lagunie? W sumie człowiek chciałby aby jak najrzadziej schodzić do kotłowni i by nie było problemów z użytkowaniem. 1.Co znaczy "laguna nie obsługuje mieszacza"? 2. Co znaczy spali gorszy pellet? gorszy niż A1 i A2? 3. Czemu miałbym to robić? do czego to jest niezbędne? Mówi się że dużo bajerów to większe problemy np RTB? 1. Co znaczy żadnego ustawiania dawek? Czy nie ustawiam pieca tylko na daną temperaturę? ( rtb, laguna) 2. Co znaczy 2 rózne filozofie palenia pelletem i 2 różne prowadzenia kotła? 3. Co znaczy muszę mieć dobry pellet? Zamierzam palić A1 lub A2 zgodnie z tym co zaleca producent. Nie miałem pelletu. Jak jest u nas z tą jakością pelletu?. 4.Czy do laguny można kupić większy zasobnik na pellet?
  6. Dzień Dobry Po przestudiowaniu waszego forum wybrałem 3 piece. Chciałbym zawęzić krąg do jednego. Oczywiście zależy mi na niskiej modulacji ( poniższe mają od 3kw , chyba że jakiś moduluje niżej. Dom parterowy powierzchnia grzana 110m ( tylko wodne ogrzewanie podłogowe), jakiś bufor ciepła na ogrzewanie podłogowe i do kąpieli . 3os, dom nowo budowany z betonu komórkowego. RTB feniks 10KW NBE blackstar + EDILKAMIN LAGUNA P 12 Czy powyższe piece spełniają to co kolega pisał w poście cyt "kociol na pellet musi miec wymiennik pionowy, sastemy samoczyszczenia wyniennika i palnika czy nadzor nad tlenem w spalinach. Wtedy moze to dzialac w miare ekonomicznie. Taki ze swoim Leonardo do tego wszystkiego ma kontrole cisnieniowa i sam dobiera dawki paliwa. Wtedy wycisniesz z pelletu wszystko co sie da. " W tym wątku kolega pisze o cyt " poza tym to bs czyści się wajchą pólautomatycznie a rtb kompresorem. " Czyli na korzyść RTB . Czy laguna też ma czyszczenie kompresorem?. No i jeśli jest czyszczenie kompresorem to czy trzeba rozbierać i ręcznie to wszystko raz do roku czyścic lub rzadziej? Czy wszystkie powyższe piece trzeba ręcznie czyścic? Czy wszystkie mają sondę skoro ona pomaga w spalaniu. Chciałbym uniknąc takze sytuacji tytułem "mój piec za duzo pali" Widziałem czyszczenie laguny na YT no jest trochę rozbierania pieca. Czy wszystkie maja kompresję popiołu? Czy laguna jest mniej idiotoodporna w ustawieniach. Zalezy mi by w ogóle nie spędzac na ustawieniach pieca bo cos nie grzeje albo słabo grzeje. Mam małe dziecko i wolałbym nim się zająć niż grzebać w piecu całymi dniami . Od tego jest serwis. Spodobał mi RTB ale tu kolega opisuje tablet którym trzeba ustawiać wszystko w piecu. Pogubiłem się czy to nie powinna firma ustawic po montazu a tzw kowalski tylko pellet dorzucac?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.