Skocz do zawartości

nickersoner

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia nickersoner

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Fotowoltaika jest zainstalowana na potrzeby całego domu i jest wpięta do sieci energetycznej. Zasobnik planuję podłączyć głównie pod grzałkę z sieci aby w lecie nie używać gazu do podgrzania CWU ale również pod kocioł aby w zimie korzystać z kotła gdzie uzysk z foto jest mniejszy a przy okazji jak juz grzeje na CO to i na CWU podgrzeje. Nie chodzi mi tu o rozwiązanie podłączenia CWU a o rozsądne podłączenie obiegów CO. Jestem na etapie zmiany z węglowego więc mogę to usprawnić aby było oszczędnie i dobrze. Pozdrawiam
  2. CWU bedzie zasilane grzałką ale tez podłączone do obiegu kotła aby w zimie korzystać z C.O. ( taki jest plan )
  3. Tak można oczywiście i z pewnością będzie prościej i taniej. Obawiam się też sytuacji że piętro nie będzie dobrze dogrzane. Rozumiem że sugerujesz pozostanie przy 2 obiegach.
  4. Witam. Szanowni Państwo ! Stoję u progu zmiany systemu ogrzewania z węglowego na gazowe. Posiadam solidnego hydraulika jednak starej daty, któremu rozwiązania technologiczne raczej są obce. Dlatego potrzebuję pomocy aby nieco podpowiedzieć jak wszystko ma wyglądać aby było nowocześniej i oszczędnie. Po wnikliwej analizie wybór padł na kocioł Buderus GB072v2 20KW + sterownik RC 310 + czujnik pogodowy. Proszę o podpowiedź jakie rozwiązania zastosować aby to wszytstko dobrze współpracowało. W obecnej chwili posiadam 2 obiegi grzewcze. jednak chciałem przerobić na 3 obiegi + CWU , gdyż poddasze mam bardzo rzadko używane 1. Ogrzewanie grzejnikowe na parterze 3 grzejniki ( z czego jeden sporadycznie i nisko dogrzewany w garażu ) + drabinka w łazience . 2. podłogówka na parterze 60m2 ( salon + 2 lazienki z czego jedna na piętrze ) 3. Grzejniki na piętrze 5 + drabinka w łazience. Do tego zestawu wymiennik CWU który planowałem zasilić bezpośrednio z kotła a głównie będzie zasilany fotowoltaiką. Poproszę o pomoc jak to rozsądnie rozwiązać. Może jakiś projekt takiego rozwiązania ktoś ma i by się chętnie podzielił. Pozdrawiam serdecznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.