Skocz do zawartości

surmabck

Forumowicz
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia surmabck

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. @Darekgra Ok. Czy sama pompka wystarczy? Tj. czy taki układ jest wystarczający: Zawór 4D - rurka - pompka - rurka - króciec powrotu kotła? Dzięki wielkie za pomoc.
  2. @cezar76 Obawiam się, że mam kolejne pytania :D @Darekgra Co do ciągłej pracy pompy krótkiego obiegu. W sterowniku kotła mogę wybrać: 1. Temperatura załączenia pompy: Rozumiem że tutaj wartość taka jak dla reszty pomp - w moim przypadku 45? 2. Temperatura maksymalna: Temperatura po osiągnięciu której pompa się wyłączy (wyłączona pompa = brak przepływu?). Jaką temperaturę tutaj podać? 3. Czujnik załączenia: Czujnik z którego odczytana zostaje Temperatura załączenia pompy? Czy pompa ma swój czujnik? Jaki czujnik tutaj wybrac? 4. Czujnik wyłączenia: Czujnik z którego zostaje odczytana Temperatura maksymalna. Jaki czujnik tutaj wybrać?
  3. Kumam! Rozumiem, że na takiej pompce krótkiego obiegu mogę ustawić minimalną temperature? Mógłbym dostać namiar na jakąś pompkę (jestem zielony, powtarzam :D) ?
  4. Tak, rozumiem idee ochrony powrotu. Ale dlaczego pompka krótkiego obiegu jest do tego wymagana? Widzę w ustawieniach sterownika kotła, że na zaworze mieszającym można ustawić "Ochrone powrotu" i ustawić minimalną temperature powrotu. Stąd moje pytanie, dlaczego pompka jest niezbędna?
  5. Rozumiem, że mój hydraulik mógł się mylić. Moglibyście wytłumaczyć, dlaczego pompa krótkiego obiegu jest niezbędna?
  6. Na przykład dziś rozpalił się o 6, wygasił o 8. Ponowne rozpalenie 15:20. Więc z PID Nadzór -> Tryb wygaszania = Włączony, te ustawienia podawania/przerwy w podawaniu nie mają zastosowania, tak?
  7. Tak, mam tą Tech st292v2. Wyłączenie funkcji rozpalania spowoduje, że nie będzie wygaszał się po osiągnięciu temperatury zadanej w pokoju, tak? Myślę, że narazie nie mam takiej potrzeby, bo kocioł uruchamia się o 6 rano, a potem po 15. Zastosuje to ustawienie jak temperatura na zewnątrz troche spadnie, ok? Co zmienia to ustawienie -> PID Nadzór -> Tryb wygaszania = Wyłączony ?
  8. @eliks Ochrona powrotu narazie tylko w formie manualnego zaworu mieszającego. Instalacja głównie grzejnikowa więc hydraulik uznał, że nie ma potrzeby dodatkowej ochrony powrotu. W tym momencie zastanawiam się nad siłownikiem do tego zaworu. Według mojej wiedzy, siłownik na tym zaworze mógłby pełnić role ochrony powrotu, jeśli jest inaczej proszę poprawcie mnie. Aktualnie mam zawór mieszający WITA Minimix MI 4. Możecie polecić siłownik który będę mógł zamontować na tym zaworze?
  9. Nie zmieniałem ustawień serwisowych PID. Są w ogóle takie? Przepisze ustawienia z menu instalatora: Wspolczynniki PID -> Moc kotła = 100% Wspolczynniki PID -> Korekty wentylatora góra/dół = 0 PID Nadzór -> Tryb wygaszania = Włączony PID Nadzór -> Czas podawania = 5 sek PID Nadzór -> Przerwa podawania = 10 min PID Nadzór -> Czas pracy wentylatora = 5 sek PID Nadzór -> Czas przerwy wentylatora = 6 min PID Nadzór -> Obroty wentylatora = 30 %. Aktualnie mam włączony tryb wygaszania i rozpalania.
  10. Widze Darku, że fachura z ciebie :) Powyciągam jeszcze troche wiedzy z ciebie, mam nadzieje, że nie przeginam. Pid Nadzór aktywowany jest w momencie podniesienia temperatury kotła o 5 stopni wyżej niż zadana. Jak ustawić parametry pracy kotła z PID, w sytuacji gdy temperatura nie wzrosła o 5 stopni powyżej zadanej, ale wciąż chce żeby kocioł pracował w "podtrzymaniu"?
  11. Tak tak, potem przeczytalem jeszcze raz i wyedytowałem post :) Więc według tego co panowie piszecie, siłownik do zaworu 4D to dobra rzecz. Polecacie, może jakieś konkretne modele/firmy? @Darekgra Jeszcze jedno pytanie. Jak pompka CO "wyciągałaby" ciepło z kotła, to w końcu pompowałaby temperature mniejszą niż 50 stopni. Czy nie stwarzałoby to problemu niskiej temperatury powrotu (Temperatura powrotu z grzejnikow bylaby nizsza niz 50, temperatura kotła również, więc na zaworze mieszającym nie uzyskałbym temperatury > 50 stopni)? Czy może niska temperatura powrotu jest problemem tylko gdy, temperatura na kotle jest wysoka (tj. różnica temperatur kocioł - powrót jest większa niż jakaś delta)?
  12. @Darekgra Osobny sterownik? A siłownik podpięty pod sterownik kotła nie ogarnie tego? nie ważne. Zle przeczytałem
  13. @Darekgra I takie użytkowanie kotła ma sens gdy, czas pomiędzy rozpaleniami jest krótszy niż 5-6 godzin? W takim razie, gdy zrobi się chłodniej, spróbuje takiego ustawienia. Istnieje jakiś złoty czas podawania/przerwy w potrzymaniu?
  14. Z moim kotłem i sterownikiem taka konfiguracja też jest możliwa. Natomiast nie mam zaworu 4D z siłownikiem. (Chyba) Jeszcze :)
  15. @Darekgra Czyli mówisz o konfiguracji z wyłączoną funkcją rozpalania, z włączonym PID i z skonfigurowanym PID nadzór tak?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.