Skocz do zawartości

przemek111

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przemek111

  1. czyli mogę rozumieć że jeśli regulator pokojowy umieszczę na parterze gdzie jest podłogówka to po osiągnięciu zadanej temperatury pomieszczenia kocioł się wyłączy tym samym ogrzewanie podłogowe nie będzie grzać (nie dostanie temperatury) i jeśli temperatura w pomieszczeniu spadnie to kocioł się załączy. Ogólnie to mam na myśli to czy przy zakręconych grzejnikach i grzaniu podłogówką ten regulator będzie pełnił funkcję "iluzorycznego" sterowania podłogówką w oparciu o pomiar temperatury przy założeniu że grzejniki są zakręcone ? Aktualnie ustawiłem prace pomp równoległych tylko muszę się pobawić jeszcze z histerezą i czy CWU z wygaszaniem czy bez itp. ale to już muszę doczytać instrukcję i metoda prób i błędów dojść W przypadku opisanym przez Pana , posiadam 2 sterowniki. Jeden (ten który mam obecnie) steruje zaworem czworo drogowym z siłownikiem na CO na grzejniki i wtedy powinien znajdować się na poddaszu tam gdzie są grzejniki i łapać temperaturę, za to drugi znajdować się na dole i sterować podłogówką na zasadzie regulatora dwustanowego ? Dziękuje jeszcze raz za podpowiedź :)
  2. Dziękuje za odpowiedź. Sterowanie podłogówką mam manualne i obserwuje jaka temperatura idzie na podłogówkę. Czujnik zewnętrzny temperatury mam wiec opcja porodówki wchodzi - zostałby montaż zaworu 3d w tym miejscu. Czy adaptacja systemu do sterowania podłogówką radiowo jest możliwa tak żeby ustawić dla każdej sekcji czujnik temperatury w pomieszczeniu i sterować ogrzewaniem bezprzewowodym regulatorem ? Nie bardzo wiem czy jest sens teraz cokolwiek kombinować ze Sterownikiem Tech St-292 - czy on jest tylko do sterowania CO ? (grzejnikami) i CWU ?
  3. Pierwsza zima przede mną, wcześniej mieszkałem w bloku i nie do końca jestem pewny jak zaplanować ogrzewanie w mojej obecnej sytuacji. Piec na Pellet Sas Bio Slim + ST 450-PID Ustawienia fabryczne Na dole podłogówka (we wszystkich pomieszczeniach poza sypialnią) + 3 grzejniki (2 łazienkowe + 1 w sypialni). U góry (poddasze użytkowe) tylko grzejniki + podłogówka w łazience. Aktualnie mieszkam na dole (góra do wykończenia). Czy wystarczy że wyłączę cyrkulację podłogówki w łazience u góry oraz zakręcę wszystkie grzejniki u góry na głowicy termostatycznej czy lepiej wyłączyć całkowicie pompę od CO (ale wtedy nie będzie obiegu na wszystkich grzejnikach). Chodzi mi o to czy sam obieg CO przy zakręconych grzejnikach generuje niepotrzebne straty opału. Posiadam Sterownik Tech St-292 z czujnikiem temperatury, ale nie używam go ponieważ na dole przy ogrzewaniu podłogowym łapałby temperaturę podłogówki a sterował ogrzewaniem grzejników u góry. Będę musiał go zamontować dopiero przy użytkowaniu góry. Niestety nie mam założonego sterowania ogrzewaniem podłogowym. Planuje obserwować jak to wszystko się nagrzewa i sterować przepustowością danej sekcji. Czy w obecnej sytuacji możliwe jest zamontowanie sterowania ogrzewaniem podłogowym z regulatorami radiowymi i czy byłoby to najlepsze rozwiązanie czy jeszcze się wstrzymać i obserwować spalanie ? Nie mam problemu z doglądaniem i ustawianiem pracy pieca choć wiadomo że automatyka byłaby wygodniejsza Dziś rano zauważyłem że na pompach równoległych dom został na grzanych ale rano już piec był wygaszony i na CO 30 stopni tak jakby przestał pracować, ale po włączeniu tryb ogrzewanie domu uruchomiło się rozpalanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.