Skocz do zawartości

Damian886

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Damian886

  1. Witam, Niestety jestem zmuszony wymienić rury zasilające rozdzielacze. Powierzchnia ogrzewana ok. 180m2/ 100% ogrzewanie podłogowe, dwa osobne obiegi (grupa pompowa) góra i dol. Rury do rozdzielaczy pex 20, dalej na instalacji 16. Objawy, nie dogrzewa, piec taktuje, pompy chodzą na maksa i szumi a przepływy na rotametrach od 1 do 1.5l. Chce to naprawic, ale potrzebuje pomocy w doborze materiału i średnic nowych rur, które pójdą do zasilaczy. Nie mam projektu, ale posiadam kompletna dokumentacje zdjęciowa z wykonania. Czy posiadając dane typu rozstaw rurek, metraż, można wyliczyć mniej więcej długość pętli a co za tym idzie obliczyć przepływ i średnicę tych rur do rozdzielaczy? Pozdrawiam
  2. Cześć, wracam do problemu poruszonego w wątku: Wykonawca w ramach gwarancji podejmie się wymiany rur zasilających rozdzielacze (Pex 20). W podłodze będzie ciężko, ale jest opcja montażu na ścianach/suficie. Jakiego materiału najlepiej do tego użyć? Czego unikać?
  3. Czyli teoretycznie można pozbyć się tego zaworu. Zobaczę co mogę zrobić z ustawieniami pompy pieca. Jak Wszystkie pompy będą działać na maksa to nie zajada się w szybkim tempie? Czy teoretycznie zwiększenie średnicy zasilania do rozdzielaczy mogłoby poprawić zaistniała sytuacje?
  4. Czy zastosowana skrzynka jest prawidłowa? 100% ogrzewanie podłogowe. Wg instalatora zawór mieszający nie przeszkadza, bo otwarty na maksa. Jak działają dwa obiegi to temperatura za sprzęgłem spada nawet do okolic 25 stopni, przy zasilaniu ustawionym na sztywno 35. Instalator upiera się że problem jest z kotłem i jego ustawieniami. Będę wdzięczny za wszelkie porady. Pozdrawiam
  5. Witam, Mam problem z kotłem, który taktuje. Mam dwa rozdzielone obiegi grzewcze, sprzęgło i dwie pompy oraz sterowniki pokojowe na gore i dol. Przepływy na rotametrach to na dole maksymalnie 1.5 a u góry 1. Pompy 15-70 grundfos na 3 biegu. Jak kocioł już za którymś razem ruszy to temperatura zadana 35 już za sprzęgłem spada poniżej 30. Zasilanie do rozdzielaczy to pex 20. Czy po przerobieniu zasilania na większy przekrój (tak jak radziliście) uratuje moja instalacje?
  6. Projektu nie ma, ale z tego co piszesz nie ma prawa działać poprawnie to i przepływ będzie mizerny .
  7. Spokojnie, dla mnie to poważna sprawa, której nie traktuje z przymrużeniem oka. Jeśli dobrze Was zrozumiałem, to przez małą średnicę rur zasilających rozdzielacze, ciężko będzie osiągnąć wymagane przepływy. Myślę. że będzie to można dość szybko zweryfikować po montażu pieca. Ewentualnymi kosztami poprawek (które pokryje firma wykonująca instalacje) się nie przejmuje.
  8. Ciężko zweryfikować. Teraz ciężko wymienić po wylewkach. Jak będą problemy z ogrzewaniem wykonawca poprawi na swój koszt :P
  9. Nie jestem fachowcem ale jak widać u nas inwestor musi się sam dokształcać przed każdym etapem budowy, szkoda. Dzięki za porady.
  10. Masz racje, do rozdzielaczy idzie viPEX20 a na podłogówkę viPEX 16.
  11. Milczę, bo na obecną chwilę nie mam jak sprawdzić tych średnic :)
  12. Myślę ze przekroje są dobrze dobrane. Właśnie chce uniknąć zbytniego komplikowania instalacji. Producenci zalecają rozdzielenie obiegów co przy budynku piętrowym można zrozumieć, ale jednak wole unikać grup pompowych, mieszaczy etc.
  13. System od Viessmanna, rurka i rozdzielacze. Na piec mnie nie stać :P
  14. Nie ma takiej możliwości. Alupex nie nadaje sie?
  15. Rozdzielacz parter ok 4mb, piętro dosłownie nad kotłownia ( 2,7mb + ok. 0,4mb). Pex-al-pex, średnicy niestety nie przybliżę. Tak mają niezależne zasilania i powroty.
  16. Ale to się stosuje jeżeli chce się mieć niezależne sterowanie dwoma obiegami grzewczymi. Ja chce to trochę uprościć ze względów finansowych (grupa pompowa z mieszaczami, vr 70 i dodatkowy regulator na piętro to wydatek rzędu 4-5k) . Myślę o sprzęgle i pompie za sprzęgłem wspólnej dla dwóch rozdzielaczy. Wiem ze do ecotec plus mogę podpiąć jedna dodatkową pompę. Dodatkowo w pokojach chciałbym zastosować system techa bądź Salusa. Nie wiem, czy dobrze kombinuje.
  17. Ale tu już mowa o full wypasie z mieszaczami z tego co rozumiem? Tu cena powala
  18. Potrzebuje jakas dodatkowa automatyke do sterowania tym pompami czy tylko termostat?
  19. Czyli mieszaczy nie potrzebuje? A jak kocioł będzie sterował praca dodatkowych pomp?
  20. Witam, Dom dwupiętrowy 196m2, ogrzewanie podłogowe na całości. Dwa rozdzielacze po 12 sekcji. Mam kilka opcji Vaillant Ecotec plus 206 5/5, Termet Gold 25 badz Beretta Mynute X. Prawdopodobnie muszę zastosować sprzęgło i dodatkową pompę bądź pompy. Wiem ze producenci mają gotowe rozwiązania dla dwóch niezależnych stref z modułami i grupami pompowymi ze zmieszaniem. Niestety jest to tak drogie ze nie wchodzi w rachubę. Jak to rozwiązać, żeby miało ręce i nogi. Do niektórych pieców można podpiąć jedna dodatkową pompę co. Czy jedna pompa za sprzęgłem wystarczy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.