Skocz do zawartości

Wasyl73

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Wasyl73

  1. Ok, dziękuję wszystkim za pomoc, spróbuję jutro przełączyć pompę mieszającą jako pompę kotłową żeby pracowała cały czas.
  2. Dziękuję bardzo za wyjaśnienie, czyli jedynym rozwiązaniem jest ciągła praca pompy mieszającej? W sterowniku mam do wyboru funkcja pompy dodatkowej: - pompa mieszająca - pompa kotłowa - pompa cyrkulacyjna W chwili obecnej mam wybraną pompę mieszającą i ochrona powrotu jako pompa mieszająca, ale ona działa na zasadzie zadanej temperatury na powrocie gdy ją osiągnie to się wyłącza. A czy pompa mieszająca 25-40 elektroniczna jest dobrą pompą, czy polecasz jakąś mniejszą?
  3. Siłownik na 4 D pilnuje temperatury CO. Jako ochrona powrotu w sterowniku jest wybrana pompa mieszająca. Nie widziałem nigdzie tam pracy ciągłej tej pompy. Pompa mieszająca chodzi na 1 biegu niżej nie idzie, a ten zawór zwrotny za pompą mieszającą ma być czy on robi problemy? I czy to jest normalne że pompa mieszająca zasysa wodę z powrotu grzejników?
  4. Tylko że ta pompa się załącza gdy temperatura na powrocie spadnie poniżej zadanej czyli w moim wypadku poniżej 50 stopni. wydaje mi się że gdy ta pompa mieszająca się załączy to zasysa ona wodę z powrotu grzejników dlatego momentalnie rośnie mi temperatura za zaworem 4D i w grzejnikach słychać większy przepływ wody. Żeby ta pompa chodziła non stop to muszę ją przełączyć jako kotłową. Ten czujnik na dole to jest czujnik od temperatury powrotu, mam go przełożyć na zasilanie? Drugi czujnik temperatury jest zamontowany za pompą CO który steruje zaworem 4D. Czy może wymienić pompę mieszającą na jakąś mniejszą, są takie ? Czy może średnica rur CU 28 przy zaworze 4D jest za mała dlatego tak się dzieje?
  5. Witam W układzie centralnego ogrzewania mam zamontowany zawór 4D z siłownikiem, problem polega na temperaturze za zaworem 4D która ustawiona jest na 40 stopni i wszystko jest dobrze do momentu załączenie się pompy mieszającej, gdy pompa mieszająca pracuje za zaworem momentalnie wskakuje mi temperatura zadana pieca 56 stopni. Pompa mieszająca jest wpięta między zaworem 4D a powrotem pieca i w sterowniku jest ustawione zabezpieczenie powrotu jako pompa mieszająca. Temperatura powrotu ustawiona jest na 50 stopni. Za pompą mieszającą jest wstawiony zawór zwrotny i czy przyczyną tego wszystkiego może być winny właśnie ten zawór zwrotny, bo gdy pompa mieszająca jest wyłączona i pracuje tylko pompa CO to mam wrażenie że ona nie ma siły otworzyć tego zaworu zwrotnego i na czujniku za zaworem 4D temperatura spada a siłownik się bardziej otwiera. Natomiast gdy się załączy pompa mieszająca momentalnie w grzejnikach słychać szum wody i temperatura rośnie do zadanej pieca. Bardzo was proszę o pomoc i jakieś porady co mam źle zrobione. W układzie są 3 pompy 25-40, pompa od CO ustawiona na Auto Adaptive a pozostałe pracują na 1 biegu. Poniżej zdjęcia mojego układu.
  6. Bojler jest w piwnicy a zbiornik wyrównawczy 2 piętra wyżej jakieś 6 metrów. Pompa pracuje na 1 biegu przy starcie pompy słychać też przelewanie. Jak pracuje na wyższych biegach to przelewanie słychać cały czas. Słychać to także gdy pozostałe pompy są wyłączone. Jest zakręcony. Gdy chodzi tylko pompa od grzejników to jest wszystko ok. Problem występuje tylko gdy się załączy pompa od bojlera. Jeszcze dla pewności mam pytanie, czy bojler poziomy 140L z wężownicą powinien być idealnie wypoziomowany czy delikatnie powinien mieć spadek? Bo u mnie jest delikatnie wyżej w kierunku króćców zasilających.
  7. Witam ponownie Złożyłem całą instalację zgodnie ze schematem. Wystąpił jednak mały problem który mnie bardzo irytuje, po załączeniu się pompy CWU słychać przelewającą się wodę w rurach. Odpowietrznik automatyczny jest zamontowany przy róże zasilającej cu 22 do bojlera, przy napełnianiu układu odpowietrznik syczał. Teraz już nic nie syczy tylko słychać odgłos przelewającej się wody w rurach, instalacja w całości zalana wodą bo przy próbie dolania wody przelewa się naczyniem wyrównawczym. Taka naszła mnie myśl, czy może być problem ze średnicami rur bo wygląda to następująco, przed pompą CWU (pompa zamontowana w pozycji poziomej) na ssaniu jest zawór z filtrem siatkowym 1" potem do pompy idzie rura cu 28, za pompą jest zawór zwrotny Valvex 1" sprężynowy z mosiężnym trzpniem, następnie zawór kulowy 1" potem trujnik 1" do termometru, następnie jest jakieś 10 cm rury cu 28 i redukcja cu 28 na 22 i dalej do bojlera leci już rura cu 22. Czy może tak być zrobione że przed pompą jest większa średnica rury 28 a za pompą jest 22? Czy lepiej tą przed pompą wymienić też na 22, jeśli tak to czy mogą zostać te wszystkie wymienione zawory 1" cz je też trzeba wymienić na mniejszą średnicę?
  8. sambor dziękuję jeszcze raz za poprawiony schemat ze wstawionymi zaworami zwrotnymi, nie daje mi spokoju jeszcze jedna tylko sprawa, czy za pompą co jest lepiej wstawić jeszcze zawór zwrotny, czy nie jest potrzebny? Pompa CO to Grundfos Alpha 2 25-60 i będzie ustawiona na AutoAdapt. Bardzo proszę o opinie.
  9. Piec z zasobnikiem na ekogroszek Ogniwo
  10. Witam Czy Regulator ciągu kominowego może być zamontowany 10cm nad czopuchem? Po wstawieniu nowego pieca zostanie mi dziura po starym piecu i zastanawiam się czy go tam można zamontować. Czy lepiej będzie wykuć nową dziurę pod czopuchem i tam go założyć? W wyczystce odpada bo jest po drugiej stronie komina nie w kotłowni. Czy w przypadku montażu nad czopuchem nie będzie przez niego wydostawał się dym do kotłowni, tego się najbardziej obawiam. Posiadam komin z kamionki kwasoodpornej ocieplony wełną i obmurowany cegłą na wysoki kant.
  11. Dziękuję za odpowiedź, wszystkie rury do zaworu 4-D będą z Cu 28 a także powrót do pieca z 4-D. Pompę na powrocie z zaworu 4-D muszę ustawić w sterowniku jako kotłową czy mieszającą, bo mam do wyboru? I zabezpieczenie powrotu w sterowniku ma być ustawione jako zawór 4-D czy pompa mieszająca? Piec firmy Ogniwo Eko plus 16 KW z sterownikiem eCoal. W którym miejscu najlepiej zamontować czujnik powrotu, czy za pompą powrotną z zaworu 4-D i zaworem zwrotnym będzie dobre miejsce? Rozumiem że niepotrzebny w tej instalacji jest bajpas z zaworu różnicowego.
  12. Dziękuję za odpowiedź, zawór 4D 1 calowy już kupiłem, a możliwość 14-dniowego zwrotu już minął. Chciałem zrobić na zaworze 4D żeby mieć możliwość regulacji temperatury na wyjście na grzejniki. Tylko czytałem różne fora i jedni piszą że na 1 calowym zaworze 4D będzie ochrona powrotu pieca grawitacyjna, a inni piszą znowu że musi być dodatkowa pompa mieszająca bo grawitacyjnie nie pójdzie. Wszystkie rury do zaworu 4D będą z miedzi fi 28. Całą instalację mam wykonaną z miedzi. Czy dla obiegu CWU lepiej zastosować rury miedziane fi 28 czy 22? Bojler CWU 140 litrów z wężownicą.
  13. Witam. Przymierzam się do wymiany pieca na ekogroszek z zasobnikiem. Poniżej wstawiłem schemat instalacji jaką chciałem wykonać. Proszę was o fachową opinię i sugestie co jest źle i jest do poprawy, a także proszę o odpowiedź na kilka pytań. 1. Czy warto montować widoczną pompę mieszającą między zaworem 4D a powrotem, jeśli nie to czy będzie tam działał obieg grawitacyjny? 2. Czy w takiej instalacji są potrzebne zawory zwrotne, jeśli tak to gdzie muszą być zamontowane? 3. W sytuacji gdy pompa mieszająca nie będzie montowana to czy zawory zwrotne też są potrzebne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.