Skocz do zawartości

pablo32

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez pablo32

  1. 31 minut temu, Outsider napisał:

    Co do CWU to pompa może grzać ci wodę. Jeżeli pójdziesz w pellet, to można sobie zafundować coś jak poniżej. Grzanie wody samym prądem puści cie Kolego z torbami. Dla planowanych czterech osób zużycie wody może już być znaczne. Tu na jedna zużytą kwh masz 3 do 4kwh uzysku cieplnego. 

    https://www.hewalex.pl/porady-i-wiedza/pompy-ciepla/pompa-ciepla-wody-uzytkowej-zamiast-bojlera-elektrycznego.html

    Ostatnio widziałem coś takiego. Użytkuje to Pan?

    1 minutę temu, pospisz napisał:

    To jest jedyny producent którego polecam unikać. 

    Ok 

  2. 27 minut temu, HarryH napisał:

    Ja mam Defro 9kW i Biawar dwupłaszczowy. Serwis fabryczny uruchamiał to wszystko pół roku bezskutecznie (kocioł pracował w dwustanie), aż wreszcie pozwolili mi zrobić to samemu przesyłając tylko części. Od tego czasu działa wszystko idealnie, nawet na 3kW. 8lat gwary na wymiennik i 4 na sterownik. Ale ja mam piwnicę 70 m2. z osobnym wejściem, więc cały ten syf nie gnoi mi mieszkania, nie muszę tam też schodzić częściej niż co 10 dni.

     

    Ile wyszło Ci grochu w tą zimę? Też mam piwnicę i tam kotłownię piwnicę mam 35m2 więc nie będzie problemu z brudnym mieszkaniem. Ogólnie ten piec defro ok?

  3. 2 minuty temu, HarryH napisał:

    No to już siedzisz w takim samym gównie jak ja. Tylko mnie ZE nie dał mocy, a Ty zanurzyłeś się sam. 

    W jak zacząłem budować dom 2 lata temu był groch i teraz szukam piec. Ale "teraz" zastanawiam się nad czymś innym jeśli będzie to możliwe A jak nie to kupię piec na groch. Muszę pomyśleć nad zasobnikiem cwu by w lecie nie grzać wody groszkiem tylko prądem (grzałka)

  4. 2 minuty temu, Outsider napisał:

    Pompa ciepła bedzie droga. Do tego dojdzie oczywiście sam układ dystrybucji ciepła. Ale jeżeli ma być PV to szedłbym w tym kierunku. Dla pompy zrób sobie instalacje niskotemperaturową. Czyli podłogówkę. Niektórzy dostawiają sobie do tego dodatkowo grzejniki. Nie wiem po co szczerze. I co najważniejsze nie daj tego robić jakiemuś Januszowi.

    Zwróć uwagę na wybór samej pompy. Niektóre modele tracą dużo na wydajności przy spadku temp zewn. To w przypadku pompy powietrze-woda.

    Podłogowke mam praktycznie w całym domu. Tylko w dwóch pokojach mam grzejniki. 

    Jaka pompę wybrać będę musiał poczytać i rozeznać się z kosztami. 

  5. 2 minuty temu, Outsider napisał:

    Przy zapotrzebowaniu jakie wykazałeś. Podejrzewam, że to nowy lub dobrze ocieplony dom. Dlatego nie pcha się w węgiel, związany z nim syf i perspektywę zamieszkania w kotłowni na następne dwa sezony zanim poznasz sterownik i palnik w najdrobniejszych szczegółach. Najlepszym rozwiązanie byłaby to pompa ciepła i panele foto. 

    Jeśli ma być pellet OK. Kup sobie Edilkamina Lagunę, REDa albo duńskiego RTB czy Blacstara. Jeszcze lepsze sa austriackie windhagery ale to już troche drogo. Kotły, które działają jak gazowce. Sprawnie modulują mocą i nic w nich nie grzebiesz. Popiół wznosisz dwa razy na sezeon dzięki kompresji. A raz na dwa miesiące bierzesz odkurzacz i wyciągasz pyły z wyczystek. 

    Boiler 150l/ pomyśl o zestawie fotowoltaicznym do zagrzewania bojlera latem.

    Tak nowy jestem na etapie wykańczania. Ile może kosztować pompa ciepla wraz z montażem. Fv mam zamiar robić za 2-4 lat. Właśnie zastanawiam się nad kotłem na eko lub pelet czy to ma wogole się opłaci bo za kilka lat będę robił panele tv.

  6. 8 minut temu, pospisz napisał:

    Kocioł ekogroszkowy obojętnie jakiego producenta. Dla mnie ważne aby miał mała pojemność wodną dla twojego zapotrzebowania i dobre sterowanie do ekogrochu. Szkoda że nie ma wyboru i jesteś skazany na skzp. Może niedługo wejdzie skzp-05 z obsługą 3 mieszaczy żeby nie narażać się na dokupowanie osobnych modułów. Jednak mimo wszystko namawiam na zmianę decyzji na inny sposób ogrzewania. 

    Na pompę ciepła czy pelet? Jaki zasobnik cwu wybrać?

  7. 1 minutę temu, Outsider napisał:

    Zależy kolego ile chcesz wydać. I jakie masz zapotrzebowanie na ciepłą wodę.

    Narazie będziemy mieszkać z żoną potem miejmy nadzieję że dojdą dzieci. Do wymiennika chce podłączyć grzałke na prąd żeby w lato prądem wodę podgrzewać. Aż tak bardzo nie liczę się z pieniędzmi. W zbiorniku ile powinno być wezownic?

  8. 5 minut temu, FAFAŁ napisał:

    Teraz bym to rozważał . O grochu już myslalbym w dalszej kolejnosci . Tu serio może być fajną opcja dwu paliwowy kociol . Ciepłą wode z czego chcesz mieć ? 

    Na początek z kotła. Potem pomyślę o fotowoltanice. Dodam że w domu mam jeszcze kominek. 

    Jaki bojler wybrać ile litrów?

  9. 14 minut temu, FAFAŁ napisał:

    To na forum często polecane są kotły od kolegi @Pieklorz 

    Tylko Ty potrzebujesz optymalne 3.6 kw jeśli to co podałeś na stronie było dobrze wypelnione to nawet maly kociolek chyba 9kw będzie się w większości czasu nudzil . 

    Jak coś to proponowałbym taki kocioł dwu paliwowy . Tu najmniejsza moc to 10kw.

    https://sekom-pleszew.com.pl/technix-bio/

    Poczekaj też na porady innych kolegów . Tu można wiele źródeł ciepła wybrać nie koniecznie kociol :)

    Mam mury 30cm z porotherm. Okien dużo nie mam. Dach ocieplony 25 wełny o lambdzie 33. Styropian będzie 15 grafit. Piwnice ocieplone styrodur 8cm. Wszystkie stropy ocieplone styro 8cm. Tylko balkony od góry nie ocieplone. Myślałem też o pompie ciepla. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.