Skocz do zawartości

Jerzy63

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Jerzy63

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

9

Reputacja

  1. U mnie kocioł gazowy Vaillant chodzi bezawaryjnie 10 lat . Jest co 2 lata serwisowany (czyszczenie regulacja dopompowanie naczynia wyrównawczego azotem ). Koszt serwisu około 100 zł . Jedyną wadą ogrzewania gazem na dziś jest jego koszt . Najtaniej wychodzą piece kaflowe lub piec rakietowy na drewno z rozprowadzeniem ciepła po domu.
  2. Witaj Jureksta gdybym to ja miał decydować to wybrał bym kocioł gazowy kondensacyjny . A Camino pozostawił bym jako piec awaryjny . W tedy masz wybór gdyby ceny któregoś paliwa zwariowały . Zakładam że kotłownia jest czysta i nie ma w niej wilgoci . W przeciwnym razie życie kotła gazowego będzie bardzo krótkie.
  3. Właśnie w tej firmie z twojego linku sprzedali mi sznury o różnych długościach i grubościach . A zakucie końcówek to zwykła przezroczysta taśma klejąca . Końcówki skleiłem silikonem wysokotemperaturowym. Niestety większość moich sąsiadów montuje kotły na gaz ziemny . Swój dom ogrzewam kotłem na gaz ziemny. Natomiast męczę się w domu matki (posesja obok posesji) z Camino ponieważ budynek jest stary i raczej kwalifikuje się do rozbiórki . Staram się go raczej drutować a nie remontować ponieważ starych drzew się nie przesadza .
  4. Sorry nie zauważyłem. Ja na lato aż do początku sezonu grzewczego demontuję drzwiczki , płytę wyczystki oraz klapkę czopucha . Na razie nic się nie dzieje . Ale co 2 sezony zmieniam sznury uszczelniające ponieważ te szklane są dosadnie mówiąc do kitu . Stare azbestowe sznury wytrzymywały po 30 lat . Poza tym w mojej miejscowości mogę jeszcze palić węglem 5 sezonów zimowych w Camino . Mam nadzieję że w tym czasie unia się rozpadnie :-)
  5. Spółka Camino z Nowej Soli - sklep przysłał mi nonszalancko do mojego kotła dwa rodzaje sznura . Jeden miał 8 mm i był za luźny . Drugi miał 12 mm i był trochę za ciasny chociaż można go było na siłę zamontować . Myślę że sznur 10 mm jest właściwy . A tak właściwie to pracownicy spółki - sklepu nie wiedzą jaka powinna być grubość sznura a także mają problemy z mierzeniem długości i powinni być przeszkoleni .
  6. W moim mieście mogę jeszcze palić w Camino 3 lata. Nie licząc tego sezonu grzewczego . Potem pruję instalację z grubych rur stalowych i robię w miedzi . A kocioł na gaz ziemny . U mnie i tak koszty są wysokie co bym nie wymyślił . Jak mnie wk...ia ta Unia . Przy gazie pójdę do kotłowni raz na tydzień i nie będę szuflował węgla , popiołu i drewna .
  7. W moim przypadku pelet odpada jest nieekonomiczny . Cenowo wyjdzie to samo na gaz ziemny czyli drogo . I nie muszę się martwić o dostarczenie paliwa .
  8. A czy istnieje w waszych miastach czy gminach jakąś furtka prawna aby władza wyjątkowo dla osoby indywidualnej przedłużyła użytkowanie takiego kotła na rok czy dwa ? Na przykład ze względu na słabą sytuację materialną czy zdrowotną .
  9. W moim mieście można palić kotłem 1 i 2 klasy do września 2024 a piecem 3 i 4 klasy do września 2026 .
  10. Ad : Camino 4 Czy kocioł Camino starej konstrukcji mieści się w 3 lub 4 klasie ? Czy firma ma na 3 klasę certyfikat ? Gdyby tak było to zyskuje 5 lat czasu .
  11. Ja również poczekam na modernizację - zasobnik z podajnikiem na ekogroszek w 5 klasie oczywiście z certyfikatem . Piec 20 kW / 8 członów . A jak nie wypali akcja w firmie Camino to kupię na dotację cały piec w 5 klasie w innej firmie .
  12. Mój kocioł jest użytkowany dopiero 2 sezon od nowości . Czy twoim zdaniem na modernizację tego kotła można uzyskać dotację ? Czy kupując u was zestaw adaptacyjny otrzymam również atest na 5 klasę ? Próbowałem już to wykonać ale wiele danych trzeba wziąć z sufitu bo budynek stary więc końcowy wynik nie będzie wiarygodny .
  13. Uchwała Samorządu Województwa dopuszcza tylko kotły z klasą Nr 5 . Ekogroszek nie spełnia tej klasy . Chyba że się mylę . Więc nie mam wyboru . Albo pellet albo gaz ziemny . Wolał bym gaz ziemny ale wtedy muszę wykonać od podstaw nową instalacje CO łącznie z projektem i odbiorami z gazowni i dodatkowo porządnie zaizolować cały budynek wliczając nowe okna . Do tego trzeba dodać koszt remontu domu - malowanie itp.. Tak z grubsza licząc wychodzi koszt całej operacji w granicach 70000 - 80000 zł . W przypadku zamontowania palnika na pellet jest ryzyko że dom będzie niedogrzany ze względu na niższą kaloryczność od węgla bo to stary klocek z czasów gierka . Albo będzie dogrzany a ja będę zrujnowany finansowo bo zużycie opału będzie wysokie .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.