Skocz do zawartości

camino4

Forumowicz
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Nowa Sól

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia camino4

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

5

Reputacja

  1. Witam Tak jest, to jest kocioł 10kw (3/4) 15 i 20 kw ma dłuższe półki oraz dłuższe wkłady wermikulitowe Tajemnicy niema i niebyło pojawiły się pytania, dlatego przygotowana została najszybsza oraz najprostsza wizualizacja, wstawimy ją też na stronę sklepu w związku z pytaniami o sposób rozstawienia półek. Co do wypełnienia, płyty są posadowione na żeliwnych półkach i stopkach , dzięki temu same wkłady są wymienne ze względu na możliwość uszkodzenia ale półki i stopy są stałe i odporne jak cały korpus kotła. Projekt eko groszkowy jest projektem dopiero po wstępnych pomiarach u czołowego producenta palników , wymaga jeszcze dopracowania obudowy kotła i podstawy ale tu wzorcem jest camino 4. Szczegóły pokażemy jak tylko przejdzie badania bo dopiero wtedy produkt jest wartościowy i warty rozmowy. Modyfikacja na eko groszek camino 3 nie jest już taka jak z palnikiem kipi gdzie można jej dokonać bez odkręcania kotła od instalacji. Wymaga już zawsze przeróbki instalacji , rozkręcenia korpusu jest to też większa konstrukcja. Powiem tylko że nie jest to ostatnie słowo firmy CAIMINO jeśli chodzi o modyfikacje jedynego polskiego kotła który może poszczycić się 50 latami ciągłej niezmienionej konstrukcji. W planie jest kocioł mniejszy niż 10kw w obudowie slim oraz moce 25kw a może nawet więcej oczywiście z palnikami kipi. Pozdrawiam Zespół CAMINO
  2. Witam Zgodnie z prośbą przesyłam przekrój kotła Camino4 z palnikiem kipi , z uwzględnieniem półek dzielących komorę kotła.
  3. Ściągnąć człon lub też czekać na wprowadzenie adaptacji pod kotły 5/7/9, aktualnie prace zakończone zostały nad produktem slim. W stadium mocno zaawansowanym jest camino na ekogroszek możliwe że właśnie w tych wielkościach w pierwszej kolejności.
  4. Witam. Nowe kotły tak jak już pisałem mają certyfikat ale tylko w mocy 10 , 15 i 20 kw są to odpowiedniki camino 3/4 ,3/6 i 3/8 kotły 3/5, 3/7,3/9 były by prawdopodobnie w mocach 12-13 , 18-19 i 24-25kw wymagało by to zbadania każdego z osobna. Palniki bez problemu mogą pracować w mocach pośrednich i tak ten zestaw kotłów obsługuje moce od 3 d o 20kw. Witam całkiem dobra wstępna modernizacja. Pełna adaptacja wypełnienia dla5 klasy dziali kocioł na 4 komory, zwiększa to o 50 % długość jaką musza przebyć gorące spaliny w porównaniu do Pana modyfikacji. Wypełnienie jest z żeliwa i wernikulitu, zawirowacze ze stali nierdzewnej wytrzymałość takiego wypełnienia jest dużo większa niż ze zwykłej stali. Wernikulit zaś ma lepsze właściwości pracy niż szamot, lepsze wyniki były podczas badania.
  5. Widzę że był pan szczęśliwym posiadaczem kotła camino 3, uczył się na nim palenia koksem lub mieszanką zawsze od góry bo w końcu to był kocioł górnego spalania regulując ciąg kominowy ręcznie, przepustnicą i miarkownikiem który też działał bez zarzutu przez cały okres użytkowania. Sznurki w drzwiczkach wymieniane były jak tylko stały się nieszczelne dzięki czemu ciąg kominowy nie wyrywał ognia z pieca i nie wypalał czopucha. Kocioł nie był nigdy przegrzewany bo nigdy nie zdarzyło się nie zamknąć drzwiczek dolnych. Dzięki czemu temperatura nieszczęsnego czopucha była optymalna, a człony nienarażone na przegrzanie i rozszczelnienie. Dzięki tak wspaniałej obsłudze kocioł wytrzymał tylko kilkanaście lat a pan ma możliwość narzekać że wymienił część zamienne za kilkadziesiąt złotych. Jeśli mieszka pan naprawdę blisko zapraszamy do Nowej Soli dalej mieścimy się na terenie dawnego Krausewerku późniejszego Dozametu, faktycznie Dozamet zaprzestał odlewania nie wiem czy lata temu bo dokładnie 6 lat mija i od tego czasu Camino produkowane jest pod nazwą własną CAMINO. Od tego też czasu została przeprowadzona modyfikacja tego kotła , badania i testy na różnych paliwach co wymagało czasu. Jestem też ciekawy pana doświadczenia pod kontem kotła żeliwnego z palnikiem na pellet oraz nieporozumienia z tym związanego wiedza z tym związana jest dla nas cenna nauką w celu poprawienia działania tego kotła. Wady odlewu się zdarzają co potwierdzam ale dziury jak pięść są wynikiem nie umiejętnego palenia w takim kotle, dopychania drzwiczkami za dużych kawałków drewna nie wkładania a wrzucania każdego rodzaju opału, czyszczenia osprzętem już niesprawnym lub też za dużym (na pewno miał pan w ręku ożóg przyczyna większości uszkodzonego tyłu w camino). Pozdrawiam zespół Camino
  6. Pisząc o blisko 50 latach pracy kotła camino, mamy przypadki wymiany z okresu produkcji 1971 - 73, wtedy też została uruchomiona produkcja seryjna kotła camino w wersji 3 start w Dozamecie lata 1969 - 1970. Proszę poczytać o odporności żeliwa na korozje wtedy zrozumie pan zalety tego materiału. Dla informacji posiadamy tez kocioł który pracował jeszcze dłużej jest to wersja z płytą kuchenna przed modyfikacją gdzie produkcja szła w latach 20- 30 ale poprzedniego wieku.
  7. Tak kocioł Camino 4 z palnikiem kipi został zaprojektowany i jest przeznaczony do palenia pelletem. Kocioł ten jest ekologiczny , ekonomiczny owszem ale do czego pan porównuje , do palenia camino 3 węglem to na pewno , czy do innego kotła na pellet kotły te osiągnęły sprawność na poziomie 91% i 93% co potwierdzone jest polskim certyfikatem. A co do zobowiązania się do corocznego zakupu pelletu to mnie pan rozbawił, na podstawie czego mam to zrobić , rozumiem że aktualnie ogrzewa pan dom nie spalając żadnego opału, gazu czy też prądu w związku z tym mam pokryć koszty opału. Camino 4 na Pellet jest rozwiązaniem które łączy nawet 50 lat żywotności kotła po pracy w skrajnych warunkach (węgiel, koks często przegrzewane) bo takie wymieniamy, z ekologicznym paliwem jakim jest pellet. Sprawność kotła osiągnęliśmy dzięki zastosowaniu wypełnienia kotła, zawirowaczy oraz nowej obudowy dzięki czemu sprawności są na takim poziomie.
  8. ale... kocioł camino 4 ma certyfikat 5 klasy można się zapoznać z tym kotłem na stronie www.kotlycamino.pl
  9. Kocioł z pełną modyfikacją jest możliwy w trzech mocach 10 , 15 i 20kw są to odpowiedniki kotłów camino 3 3/4 , 3/6 i 3/8 , do tych kotłów jest możliwość wydania certyfikatu 5 klasy mamy za sobą takie modyfikacje oraz dotacje , gdyż budowa kotła nie zmieniła się, a wykonanie modyfikacji i zmian jest możliwe na podłączonym kotle do instalacji.
  10. Witam pisząc o rewolucji w kotle kwd camino przez montaż palnika, udało się to dokonać po 50 latach produkcji, nowe camino 4 działa z powodzeniem właśnie z palnikiem kipi i osiada 5 klasę
  11. Proszę się zapoznać z kotłem camino 4 www.kotlycamino.pl modyfikacja spełnia normę 5 klasy w trzech wersjach kotła w większości przypadków niema problemu z jej przeprowadzeniem wystarczy dokładnie wyczyścić kocioł.
  12. Witam, modyfikować pod dotacje z certyfikatem można kotły kwd 3/4 , 3/6 i 3/8 odpowiednio moce to 10kw , 15kw i 20kw. Modyfikacja pozwala zaoszczędzić na wymianie kotła gdyż podczas modyfikacji kocioł pozostaje zamontowany. Ewentualna naprawa starego jest zawsze możliwa wszystkie człony pozostały te same zostały poddane modyfikacji ale nie powodują one braku możliwości wstawienia w kocioł 10 czy 30 letni.
  13. Witam wszystkim posiadaczom kotła kwd camino 3 oraz sceptykom palenia pelletem w tym kotle, proponuje zapoznać się z nową wersją CAMINO 4 www.kotlycamino.pl , są dostępne modernizacje, modyfikacje na 5 klasę oraz całkowicie nowe kotły w dwóch wersjach standard i slim.
  14. k-75-1-12 to nr rysunku, data produkcji była pod tym nr została usunięta jak to często z części używanych.
  15. drzwiczki były wymienione z zawiasem? zmienił się zawias jest na nim nadlew od strony człona w miejscach śrub może to, sznur jest stosowany fi 8mm w celu zapewnienie większej szczelności. Zalecam ewentualne zastosowanie podkładek pod zawiasem do momentu ugniecenia sznura w drzwiczkach.Co do wyczystki prawdopodobnie obróbka członu nie jest idealna w związku z technologią jaka wtedy wykorzystywali nie było maszyn cnc lub też krawędzie mogą być lekko wydmuchane - sznur mocniej ugnieść i z czasem się dopasuje do kotła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.