Skocz do zawartości

Viking76

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    100m kostka,dach TERMOBIT-1 EPS 100 ,ściany 15cm SWISSPOR grafit
  • Instalacja
    Całość ogrzewana grzejnikami ( 7 grzejników + głowice termostatyczne, odpowietrzniki automatyczne) ,1 drabinka łazienkowa,zawór 4d z siłownikiem , CWU 200 L
  • Kocioł
    MPM Bio-Pell

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    opolskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Viking76

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

16

Reputacja

  1. Ustawienia serwisowe (kod4996) , ustawienia kotła , wybór termostatu i tu ustaw na wyłączony.Wówczas palnik będzie działał według temp.zadanej na kotle i jego histerezy
  2. U mnie również nie widać zadanych temperatur...Nie pomogło wyłączenie Econet...
  3. Panowie , jak u Was z działaniem strony Econet ? Bo u mnie po ich pracach serwisowych to jakaś masakra...
  4. W moim regionie ( opolskie ) również dramat...Tzn.ceny bardzo mocno w górę.Ale pellet , który naprawdę jest tragicznej jakości podrożał z 700 zeta do 1100/1200!!!W jego składzie głównie płyty osb i cholera wie co jeszcze...Ja kupiłem po 1600 , ale jakość jest SZTOS!!!
  5. Więc tak...Mam pompę kotłową ( jako ochrona powrotu ) i pompę mieszacza.W ustawieniach serwisowych-ustawienia kotła- wybór termostatu -ecoSTER T! , funkcja termostatu-wyłącz palnik (pompa kotłowa chodzi , żeby dogrzać powrót).Natomiast ustawienia serwisowe-ustawienia mieszacz1-wybór termostatu-ecoSTERT1.Przy takich ustawieniach nieważne jaką mam temp.zadaną kotła.Kocioł wyłączy się dopiero gdy termostat pokojowy osiągnie zadaną ( u mnie 23.2 stopnia)Chyba , że jest tęgi mróz i zapotrzebowanie budynku jest większe , wówczas może się zdarzyć , że kocioł wyłączy się po dojściu do zadanej na kotle pomimo nie osiągnięcia temp.zadanej w termostacie.
  6. Ustawienia serwisowe , Ustawienia kotła , Wybór termostatu
  7. Załadowałem zbiornik na full , ustawiłem kalibrację na 100%.Nastepnie gdy w zbiorniku było prawie pusto ustawiłem kalibrację na 0 %.Później po załadowaniu na max przytrzymałem przycisk regulatora i zatwierdziłem 100%.
  8. Witam. Mam takie pytanko...Jak to jest z tym poziomem paliwa???Otóż po dokonaniu kalibracji wszystko jest w porządku...Do czasu zaniku prądu. Tzn. w momencie gdy na chwilę wyłączę regulator lub braknie zasilania , to po ponownym uruchomieniu regulatora poziom paliwa na wyświetlaczu się nie zgadza...Przykład z dzisiaj. Poziom paliwa 89%.Wyłączyłem regulator przed czyszczeniem kotła i po ponownym uruchomieniu poziom paliwa wskazuje 53%...
  9. Dodam swoje 5 groszy do różnic w spalaniu praca od termostatu pokojowego vs praca od histerezy kotła, Z natury jestem maniakiem cyferek:-).I tak to wygląda u mnie: Test trwał po 2 tygodnie dla każdej z metod .Moje wnioski są następujące: Temperatura na termostacie 23 stopnie w obu przypadkach... Przy paleniu od histerezy kotła (temp.zadana 70 , histereza 20 , temp.mieszacza 45 po osiągnięciu zadanej obniżenie na mieszaczu do 42) Przy paleniu od termostatu pokojowego ( na mieszaczu do osiągnięcia zadanej na termost.też 45 stopni , a po osiągnięciu też 42 stopnie ). W spalaniu różnica wynosiła średnio 2,3 kg na dobę więcej przy paleniu od histerezy kotła.
  10. Mam kocioł podłączony do gniazdka z pomiarem zużycia.Przez cały grudzień zużycie wynosi 18kw.
  11. U mnie pomogło odłączenie i ponowne podłączenie przewodu (białego ) od Econet , a innym razem odłączenie czarnego przewodu z regulatora. Spróbuj i daj znać .A które diody na Econet się świecą?
  12. Czujnik zamontowany w czopuchu (zgodnie z instrukcją).Ale sprawdzę go tak jak radzisz...Dzięki za odzew.
  13. Witam ponownie.Zaintrygowany Waszymi wpisami na temat temp.spalin zastanawiam się , o co chodzi???Otóż piszecie , że macie przy mocy max.palnika (16,18 kw) około 120,140 stopni...I tu mam dylemat.Co bym nie robił nie ma szans , żeby mój kocioł doszedł do temp.100stopni...W momencie gdy jest zabrudzony , to max.temperatura dochodzi u mnie do 94,96 stopni.Po wyczyszczeniu kotła max to 84,86 stopni.Wcześniej , gdy miałem kopciucha z zamontowanym palnikiem Kipi to osiągałem właśnie temp.około 130,140 stopni...Co Wy na to?Mam palnik 16kw , nie ograniczony w żaden sposób tzn.chodzi od 5kw (moc minimalna) do 16kw(moc max).
  14. Witam. Dawno się nie udzielałem 🙂Napiszę kilka swoich obserwacji...Więc tak . Paliłem na dwa sposoby .Czyli od histerezy kotła , oraz od termostatu pokojowego .Moje wnioski są takie , że przy paleniu od termostatu zdecydowanie mniej pelletu jest zużywane! Ale to raczej oczywista sprawa...Moim zdaniem nie ma sensu ( przy paleniu gorszym pelletem ) sugerować się wskazaniem płomienia w procentach...Trzeba zaglądnąć do kotła przy mocy max. naocznie zobaczyć , jak płomień wygląda. Naprawdę to nie jest fizyka kwantowa😉.Palę pelletem "no name" , a popiołu mam z tony max 10/12kg.Więc nie wyobrażam sobie jaki to musi być syf , że po spaleniu 30 kg popiół to 5-cio litrowe wiadro!!!Na koniec o "fachowcach"...Od początku mówiłem hydraulikowi żeby za zaworem 4-drogowym zamontował pompę!!!Na jego pytanie po co , przecież zawór rozwiązuje sprawę odpowiedziałem...Żeby głupi miał zagadkę!!!Dramat...Sam przerobiłem , ćwoka pogoniłem i teraz jest tak , jak być powinno ( różnica między zasilaniem , a powrotem to max 8 stopni)!Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.