Skocz do zawartości

pawellll

Stały forumowicz
  • Postów

    191
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Kocioł
    1. Bosch CONDENS GC2300iW 15 +CT200 2.Lazar SF15, lambda, ecoNET

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia pawellll

  1. Tak robię, czekam min. 2 dni z kolejną zmianą. Tak jak pisałem, szkoda że możliwości ustawień i opisy CT200 są tak ubogie. Tu przykładowe możliwości ustawień regulatora kotła pelletowego. I faktycznie konfiguracja zajęła mi cały sezon, zdalnie, z odległości 200km 🙂 Ciekawe. Jakimś rozwiązaniem może być włączenie tej opcji.
  2. 55 stopni. Akurat teraz testuję podniesienie punktu początkowego. A tu przykład przegrzania
  3. Oczywiście że mam termostaty na grzejnikach (poza pomieszczeniem z CT200 co oczywiste). Mówimy o przegrzewaniu pomieszczenia referencyjnego z CT200. Masz rację tak to powinno działać jak napisałeś. Ale nie działa. Miałem punkt początkowy na 20 stopni (niżej się nie da) i niestety nie działa to tak jak powinno.
  4. Generalnie masz rację. Ale ... Z obliczeń jak i doświadczeń wynika, że minimalna moc 2,1kW jest potrzebna przy temperaturze zewnętrznej ok. 6-7 stopni. Poniżej ten temeratury oczywiście kocioł może pracować non stop i ciepło będzie wykorzystane efektywnie. Ale już przy temperaturze 8-9 stopni (a takie miałem ostatnio, w moim rejonie Polski taka temperatura zimą nie jest niczym dziwnym) tak dobrze nie jest. I kocioł niestety przy tej temperaturze lekko przegrzewa pomieszczenia a spokojnie mógłby się wyłączyć kilka razy na np. pół godziny i nie musiałby potem bynajmniej pracować z dużą mocą. Szkoda, że CT200 ma tak ubogie możliwości konfiguracyjne. Przy podłaczonym CT200 kocioł ignoruje stan złącza on/off/TZ. Ale jest jeszcze złącze I3 (fabrycznie zwarte) opisane jako blokowanie/wyłącznie palnika. Zastanawiam się czy nie napędzić tego złącza jakimś dodatkowym termostatem nastawionym np. 0,5 stopnia powyżej nastawy CT200, dodatkowo zablokowanym na stałe dla TZ<7 stopni (mam trochę automatyki zegbee).
  5. Jakie macie ustawione dolne parametry tj. punkt początkowy krzywej grzania i temperaturę min? Generalnie ustawiona temperatura w pomieszczeniach jest osiągana ale z lekka tendencją do przegrzania (CT200 pokazuje ok. 0.5 st powyżej, kocioł pracuje na min mocy ale nie wyłącza się (wyłącza gdy CT200 zmierzy ok 1 st ponad). Temperatura zasilania ok 38 stopni (na zewnątrz ok. 5), grzejniki, ocieplenie dość dobre. Myślę czy trochę nie podnieść temperatury zasilania żeby temperatura doszła szybciej do tego +1 stopień. A może przeciwnie obniżyć? Niestety brak informacji o algorytmach CT200 mocno utrudnia dobranie nastaw
  6. Jakoś ogarnąłem wyjątkowo nietypową parametryzację krzywej grzania. Ale jak wpływają na regulację parametry: - wpływ pomieszczenia - rodzaj ogrzewania?
  7. Ok, dzięki za info. Choć szkoda że nie ma jakiegokolwiek wpływu na to ustawienie. A przy okazji, znasz jakieś źródło bardziej zaawansowanej wiedzy o tym kotle i CT200?
  8. Według jakiego algorytmu? Czym w takim razie różni się tryb regulacji pogodowej od jego braku (wyłączony). Oczywiście mówimy o CT200 Tak poza tym to wydaje mi się, że aplikacja została znacząco zubożona. Oglądałem ją wiosną a teraz nie ma w niej podstawowych informacji -jak temperatura zasilania, temperatura CWU.
  9. Jak ustawić temperaturę kotła w trybie bez sterowania pogodowego? Ustawiłem temperaturę na kotle ale jest to ignorowane i ustawia zupełnie inną temperaturę (dużo niższą przy obecnej temperaturze >0) w dodatku zmienną, tak jakby brał to z niedziałającej pogodówki.
  10. Zdaniem montażysty bardzo budżetowa wersja, nie rokująca trwałości
  11. Do systemu Termetu są jeszcze droższe (ponad 400) w dodatku wymagają pośredniczącego manipulatora. Choć do sprawdzenia czy to nie są (termostaty i manipulatory) elementy systemu Auraton - wtedy o połowę tańsze. Generalnie to nie termostaty są tu dla mnie elementem ważącym, a same systemy zdalnego sterowania są porównywalne technicznie. Póki co skłaniam się do Termetu ale decyzji jeszcze nie podjąłem, może ktoś mnie przekona do Boscha.
  12. Korekta powyższej opinii. Trochę więcej popatrzyłem na możliwości CT200 i zmieniłem zdanie. Od strony technicznej i możliwości system porównywalny z Komfortem Termetu, a nawel w zakresie możliwości współpracy z zaworami termostatycznymi trochę lepszy.
  13. "Lodówka" ma moim zdaniem więcej wad niż zalet. Zaletą jest tylko to, że może zajmować mniej miejsca i jest "ładna" tzn. nie widać rur 🙂 I to koniec. Zazwyczaj jest o wiele droższa. A co do kotła to bierz tego Termeta Golda. Jeśli zalezy Ci na sensownym zdalnym sterowaniu i parametryzacji to nie znajdziesz nic lepszego niż termetowski system Komfort.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.