Skocz do zawartości

Zygi007

Forumowicz
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Zygi007

  1. Witajcie. 

    Wystąpiła u mnie dziwna sytuacja i może ktoś coś pomoże albo spotkał się z takim przypadkiem. Mam kocioł vaillant ecoTEC exclusive jeno funkcyjny do którego jest sprzęgło i dwa układy ze sterowaniem vr71. Pierwszy układ podłogówka i sterownik senso comfort 720 (na razie wyłączony) a drugi układ grzejnikowy i sterownik vr92.Ten drugi układ był włączony na sezon zimowy pewnie już ze dwa tygodnie.  Tydzień temu do tego pieca podłączałem zbiornik na wodę bo do tej pory ciepłą wodę grzał inny piecyk. Wyłączyłem piec i po włączeniu do prądu czujnik temperatury  złapał błąd i na piecu widniała temperatura zewnętrzna -40stopni. Na zewnątrz było +11stopni. Zrestartowałem piec kilka razy i za którym razem udało się że widniała odpowiednia temperatura. Na drugi dzień rano wchodząc do domu okazało się że w nocy piec na układzie drugim (grzejniki i vr92) podniósł sobie temperaturę zadaną z 21 stopni na 23 i grzał w nocy że hej.   Ja tam nie mieszkam ale nikt z osób tam śpiących sterownika nie ruszał. Krzywą grzewczą sprawdziłem w sterownik głównym i była nie ruszona- jest sterownie ręczne ustawione w całym domu na 21 stopni bez aktywnej krzywej grzewczej. Wezwałem serwis- przyjechał po 2 dniach i czujnik temperatury zewnętrznej wymienił na nowy (to był czwartek). Dziś rano powtórka, przyjeżdżam do domu a w domu 24stopnie rano a na sterownik zadana 23 stopnie (piec w nocy się włączył podniósł temp. zadaną i grzał). Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją żeby regulator pokojowy sam podniósł sobie temperaturę zadana w pomieszczeniu? Pieck na gwarancji i wezwę serwis tylko błędów zero( jedynie stare z uszkodzeniem czujnika temperatury z przed wymiany). Ktoś ma jakiś pomysł co to może być? 

  2. Witajcie, mam Vaillant ecoTEC exclusive VC 20CS/1-7 i sterownik 720 i mam pytanie czy w tym kotle można gdzieś zobaczyć i zmienić histeryze CO lub CWU? Przeglądam wszystkie instrukcje i nigdzie tego nie widzę.  Pozdrawiam 

  3. Dom jest na razie nie zamieszkały i taką sugestie słyszałem żeby wymienić rury żeby nie grzać ścian niepotrzebnie jak wymienię piec na gazowy. Wiadomo że kiedyś cały układ musze wymienić ale teraz nie chce tego robić i dlatego zapytałem czy same rury coś dadzą? Myślę żeby kupić  kocił i zobaczyć jak to będzie pracowało na starym układzie a po pierwszej zimie zdecydować czy coś robić. Nie wiem czy nie lepiej robić albo całość albo nic?

  4. Mam pytanko do Was. Czy w tym moim starym układzie z grzejnikami żeliwnymi i rurami w ścianach jest sens wymienić same "rury" tzn. zasilanie i powrót który jest w ścianie dajemy nowy po zewnątrz ale zostawiamy stare grzejniki? Czy taka wymiana ma jakiś sens i da jakiś zysk czy to po prostu nic nie da?  

  5. Witajcie. Mam kocioł Vaillant ecoTEC exclusive VC 20CS/1-7. Właśnie wyświetlił mi się komunikat "wymagana konserwacja" Jest to nowy kocioł uruchomiony w październiku. Błędów nie ma a datę przeglądu mam ustawioną na czerwiec. Gdzieś wyczytałem że w kotłach Vaillant "plus" taki komunikat mógł się wyświetlać  po ilości godzin palnika. Czy ktoś się orientuje czy w tym modelu jest podobnie i czy mogę sobie to sam skasować oraz ustawić żeby taki komunikat raz do roku się wyświetlał? Instrukcje pieca oraz sterownika  dokładnie przeczytałem i nigdzie tego nie znalazłem. 

  6. Panstan podzielam twoją opinie. Mi na estetyce na tą chwile nie zależy. Bardziej patrzę na koszty i ich porównanie przy dwóch układach.  Piec "musze" wymienić bo jestem w Małopolsce ale instalacji już nie jeśli nie chcę. Wymiana instalacji będzie bardziej kosztowna i tak dla przykładu jak mam wymienić układ i dać np. 20 tyś a płacić za gaz 1 tyś zł mniej za sezon grzewczy to się bardzo długo zastanowię. 

  7. A powiedzcie mi czy koszty ogrzewania małego układu a dużego znacznie się różnią od siebie?  Rozumiem to tak choć nie wiem czy dobrze że duży układ (dużo wody) będzie bardziej kosztowny przy pierwszym nagrzaniu a jeśli będzie cały czas pracował przy temperaturze około 40 st. i nie będzie wychłodzony to koszty będą podobne do małego układu czy jednak będą się od siebie znacznie różnić? Drugie pytanie jakie są minusy dużego układu w porównaniu z małym przy kotle kondensacyjnym?

  8. Potrzebuje Waszej pomocy i porady. W moim domu rodzinnym do końca 2022 r muszę wymienić swój bezklasowy piec ( piec z podajnikiem na miał). Dom jest z lat 60-70,  dwupiętrowy ocieplony 10cm styropianu i ma nowe (2-3 letnie) okna 3 szybowe. Jest tam stara instalacja z grzejników żeliwnych i rurami w ścianach.  Na chwilę obecną dom jest nie zamieszkały, korzystam w sumie tylko z garaży które są przy domu. Garaż jest ogrzewany podłogówką z instalacji domowej około 40-50m2. Dom oceniam na powierzchnie 200-220m2 (parter to w sumie 3 średnie grzejniki gdyż więcej pomieszczeń gospodarczych). Dom lub któreś piętro mam w planach kiedyś wynająć. Pytanie zasadnicze do Was:

    Czy do takiego układu mogę pomyśleć o kotle gazowym kondensacyjnym? Jak się ma piec gazowy do starych układów z dużą ilością wody? Jak z rachunkami na gazie z takimi układami może ktoś się spotkał? Doradźcie mi czy o gazie mogę zapomnieć czy zapomnieć do puki mam stary układ  czy jak? Czy np. na starym układzie gaz Cię zrujnuję a jak wymienisz na nowy układ co będzie ok? 

    Z góry Wam dziękuję za sugestię i pomoc. 

  9. Witajcie.

    Potrzebuje Waszej pomocy i porady. W moim domu rodzinnym do końca 2022 r muszę wymienić swój bezklasowy piec ( piec z podajnikiem na miał). Dom jest z lat 60-70,  dwupiętrowy ocieplony 10cm styropianu i ma nowe (2-3 letnie) okna 3 szybowe. Jest tam stara instalacja z grzejników żeliwnych i rurami w ścianach.  Na chwilę obecną dom jest nie zamieszkały, korzystam w sumie tylko z garaży które są przy domu. Garaż jest ogrzewany podłogówką z instalacji domowej około 40-50m2. Dom oceniam na powierzchnie 200-220m2 (parter to w sumie 3 średnie grzejniki gdyż więcej pomieszczeń gospodarczych). Dom lub któreś piętro mam w planach kiedyś wynająć. Przechodząc do sedna czyli wymiany tego pieca i w przyszłości całej instalacji chciałem Was zapytać o dwie rzeczy:

    1. Na pierwszy rzut oka myślałem o wymianie na piec 5 klasy na eko groszek.  Wydaje mi się że w kotłowni nie było by za dużo przeróbek gdy będę zmieniał piec z miałowego na eko groszek. Obecnie na dom ustawiona jest temperatura 40 stopni i w co drugim pokoju grzejnik jest zakręcony i temperatura w domu to około 20 stopni. Czy dobierając wielkość pieca jest jakaś różnica czy dobieram go do obecnego układu (pewnie w domu 300-500 litrów wody) a nowym układem co (nowe rury i grzejniki) w którym nie wiem ale będzie powiedzmy 100 litrów? Układu co nie wymienię raczej razem z piecem ale może  rok czy dwa później i czy muszę to wziąść bardzo pod uwagę? Wstępnie myślałem o piecu około 18kw. 

    2. Moje drugie pytanie to czy w takim domu mogę pomyśleć o piecu gazowym? W domu którym mieszkam też dwu piętrowy ocieplony właśnie przed tą zimą wymieniliśmy też z miałowego na gazowy i rachunki za połowę zimy na pewno nie są większe. Jak się ma piec gazowy do starych układów z dużą ilością wody? Wiem że ludzie zalecają małe układy wody ale już słyszałem że zakładają gaz do dużych układów bo jak się nagrzeje tyle litrów to będzie trzymało ale nie wiem jak z rachunkami w takich układach? Doradźcie mi czy o gazie mogę zapomnieć czy zapomnieć do puki mam stary układ  czy jak? Czy np. na starym układzie gaz Cię zrujnuję a jak wymienisz na nowy układ co będzie ok? Jeśli drugie pytanie nie nadaję się do tego wątku to wskażcie mi gdzie go mam zadać. 

    Z góry Wam dziękuję za sugestię i pomoc. 

    Pozdrawiam 

  10. Witajcie. Też powoli czeka mnie  wymiana pieca na kocioł gazowy. Przeglądam wiele stron  ale nie na wszystko znalazłem odpowiedź więc proszę o pomoc. 

    1. Jeśli w domu jest ogrzewanie podłogowe i są np. 2 grzejniki łazienkowe to jaki do tego najlepiej dobrać kocioł i zrobić układ? Wiadomo że do podłogówki wystarczy 30 st. a na grzejnik to mało. 

    2. Co najczęściej się stosuje w domu gdzie na jednym piętrze są grzejniki a na drugim sama podłogówka? Tak żeby oddzielnie sterować temperaturami na tych piętrach. 

    Z góry dziękuję. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.