Skocz do zawartości

celnikoli

Forumowicz
  • Postów

    47
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    110 metrów
  • Kocioł
    Delta Ekopel 15KW z podajnikiem - pellet

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia celnikoli

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Cześć mam do Was pytanko. Czy sterowniki pieca DEFRO (w moim przypadku APC 3 Slim) współpracują tylko z modułami WIFI sygnowanymi logiem DEFRO czy też z tymi bezpośrednio od TECHa? Oba niczym się technicznie nie różnią a DEFRO są droższe.
  2. Kolego Sambor bardzo dziękuję za pomoc. Wszystkim użytkownikom tego forum życzę Wesołych Świąt. Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
  3. Kolego Sambor podpowiesz gdzie w schemacie są byki?
  4. Ok. Rozumiem. Temat zakończony. Dziękuję i pozdrawiam
  5. Wiem że DTR trąbią o tym by podłączać grupy na zasileniu. Podobnie jak producent mojego pieca tj. Defro. Czy połączenie grupy na powrocie z CWU około 30-40 cm od pieca jest błędem instalatorskim mającym określone skutki? Pytam nie dlatego że koniecznie chcę zrobić "po swojemu" ale dlatego że kliku chłopaków z tego forum oglądało ten schemat i kwitowali że może być.
  6. Co człowiek to inne zdanie:-) A wracając do pytań w temacie rozmowy. Rozumiem że wszystko jedno jak podłączę belkę grupy bezpieczeństwa? Nie trzeba żadnych spadków żeby ułatwić odpowietrzanie?
  7. Panowie jestem w trakcie składania mojej kotłowni (instalacja zamknięta, kocioł na pellet) i mam dwa pytanka: 1. Czy na załączonym schemacie grupa bezpieczeństwa z naczyniem przeponowym CO (oznaczone czerwonym kołem) jest dobrze połączona do instalacji (powrotu)? 2. Grupę bezpieczeństwa z naczyniem przeponowym CO mam przymocowaną do ściany ponad metr nad piecem. Aby je podłączyć w pionie do instalacji muszę obejść pompę i kilka rurek które są zainstalowane poniżej. Czy mogę zastosować obejścia w postaci kolanek 90 st. lub 45 st. tak jak na rysunku? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz
  8. Witam. Podłączę się pod temat by nie tworzyć nowego. Jestem w trakcie przebudowy instalacji i chcę wstawić zawór 3D z siłownikiem do sterowania instalacją podłogową na parterze tj. około 66 m/k. W projekcie domu były zaplanowane grzejniki na parterze ale osoba od której kupiłem dom wykonała instalację podłogową. Nie mam żadnych informacji co do długości sekcji itp. Mogę podać tylko że na 66 m/k parteru jest 6 sekcji. Wracając do sprawy wymieniam zawór tej podłogówki z termostatycznego na obrotowy z siłownikiem i nie mogę dobrać zaworu z odpowiednim KVS. Koledzy z tego forum pomogli mi i podpowiedzieli że będę potrzebował zawór 3D z KvS od 3.5 do 4. Tylko że producenci tacy jak WOMIX ESBE czy AFRISO jeżeli już mają w swojej ofercie zawory obrotowe z tak niskim KVS to albo jest on niedostępny w Polsce (długo czas dostawy) albo proponują mniejsze rozmiary przyłącza zaworu np. 3/4 (zasilanie i powrót z podłogówki mam wykonaną w rozmiarze 1 cal). Najniższy KVS wśród zaworów obrotowych dostępnych na polskim rynku przy zachowaniu 1 cala udało mi się znaleźć 6,3. Doradzicie coś?
  9. Czep się człowieku czegoś innego. To zdjęcie było robione kiedy kleiłem rury. W chwili obecnej czujnik jest przyczepiony taśmą aluminiową i zaizolowany 3 cm otuliną.
  10. Bojer 200 litrów dogrzewa się trzy , cztery razy w ciągu doby. Pompa dodatkowa jest podłączona pod sterownik jako pompa podłogowa pod styk bez napiecięciowy. Natomiast pompą na bajpasie działa jako pompa zaworu i startuje od 35 stopni na piecu. Mój sterownik pozwala na podłączenie czterech pomp : CO, CWU, pompy dodatkowej i pompy zaworu
  11. Tak mam pokojówkę rs - Defro spk lux + pogodówka. Piec pracuje w trybie priorytet bojlera. Pompa CO staruje przy 55, bajpas przy 35, podłogówka 30-35. Na zdjęciu wszystkie trzy pompy pracują. CWU zadaną 45, histereza 10. Pompa CWU staruje przy 55
  12. Zobacz jak u mnie niedogrzany jest powrót. U ciebie podaje 39 stopni przy 19% otwarcia zaworu a umnie podaje 35 przy 45%.
  13. U mnie to wygląda na dzień dzisiejszy następująco.
  14. Następnym tematem który mój fachowiec wymyślił to połączenie powrotu CO (grzejniki + podłogówka) z powrotem CWU a następnie wpuszczenie tego łącznego powrotu do 4D. W chwili gdy grzane było CWU zawór się zamykał i wspólny powrót po wejściu w 4D pchany był w zasilenie CO:-).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.