Skocz do zawartości

tamyja

Forumowicz
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tamyja

  1. Duuuuży krok wstecz, błagam wróćcie do starej wersji. To jest przykład, jak nie powinno sie udoskonalać czegoś co chodzi dobrze.
  2. @Patrol Moja propozycja to Hewalex PCCO MONO 6 kw lub MONO 9 kw z grzałką 3 lub 6 kw.
  3. Jak myślicie, czy dodanie ekogroszku do pelletu w jakiejś sensownej proporcji byłoby na plus?
  4. Może palenie trocinami zamiast pelletu? Tylko czy to jest możliwe w instalacji pelletowej bez jakichś przeróbek technicznych? Próbował może ktoś takiego rozwiązania? Byłoby z pewnością taniej.
  5. Od godz 9,11 dn. 21,03.2022 jest już dostęp do econetu.
  6. U mnie też od wczoraj od południa nie działa i jest komunikat, że trwają prace serwisowe. Cóż trzeba cierpliwie czekać i tyle.
  7. Wszystkie Państwa porady zastosowałem i nadal nie mam zdalnego przez telefon (econet) kontaktu z kotłem, chyba jednak coś jest nie tak z serwerem.
  8. No niestety nic nie pomaga. Jestem nadal odcięty od połączenia z kotłem przez ecoNet.
  9. Od wczoraj tj. 25.12.2021 od godz. 19 nie działa mi econet - wyświetla "urządzenie nieaktywne". Resetowałem i nic nie pomaga. Czy Wy też tak macie, może padł serwer?
  10. Jaka Twoim zdaniem powinna być temperatura spalin, by rdza nie pojawiała się w okolicach czopucha, jak piszesz? Ja u siebie by zwiększyć temperaturę spalin musiałbym podnieść moc lub zwiększyć temperaturę powrotu, ale wtedy gdzie ekonomia palenia?
  11. Moc palnika podczas pracy jest stała i wynosi 8,5 kW. Ilość podawanego pelletu stała i wynosi ok. 1.8 kg/h Temperatura mieszacza to temperatura na wyjściu z zaworu czterodrogowego w kierunku grzejników.
  12. Jak nie ma , jak jest . Po stanie przejściowym początkowej fazy rozpalania ( gdzie preferuję najpierw powrót) powrót utrzymuje się sporo powyżej 40 stC. Na mieszaczu mam tyle co i na kotle ( w stanie ustabilizowanym) więc po co ma się kocioł dźwigać? Wtedy byłaby i wyższa temperatura spalania, a co za tym idzie straty kominowe, a tak ciepło optymalnie idzie w kaloryfery. Wydaje mi się, że tak optymalnie wykorzystuję ciepło ze spalania. W stanie ustalonym spaliny mają <60 st
  13. Praca mojego kotła przez ostatnie dni:
  14. Doszedłem do takiej optymalizacji spalania:
  15. Posiadam od ponad roku kocioł Kotłospaw Slimko 16 Kw z palnikiem KIPI, ecomax860P3-C i modułem eSTER40_x40 wraz z ISM_xSMART, ecoNET300, oprogramowanie: wersja modułu ecoNET: 3.2.3678 wersja modułu A: 7.33.33 wersja modułu Panel: 7.30.22 wersja modułu ecoSTER1: 1.21.25 Czy istnieje nowsze oprogramowanie i ewentualnie jak można je i czy warto zaktualizować?
  16. To dlaczego jak z czujnikami byłoby coś nie tak, pokazują, przy wyłączonym i wystudzonym kotle, zbliżone temperatury?
  17. Mam kocioł Kotłospaw Slimko 16 kw z palnikiem Kipi 6-20 kw. Dla mnie też jest to bardzo ciekawe. Zakładając, ze pomiar jest prawdziwy to o czym by to świadczyło?
  18. Czujnik spalin zamontowany zgodnie z zalecaniami tj. w odległości średnicy czopucha od wyjścia spalin z kotła włożony chyba na 5 cm ( tego dokładnie nie wiem, bo montował go instalator kotła) i przykręcony do czopucha. Średnica czopucha 160 mm.
  19. To chyba dobrze, że spaliny "pilnują się" temperatury kotła - nie ma zbędnego marnotrawstwa w komin.
  20. U mnie ustawiłem kocioł na 5 kw, temperatura na mieszaczu 37 st C, Temperatura spalin prawie taka sama jak temperatura kotła tj. ok. 63 st. C. Zużycie peletu ok 10 - 12 kg dziennie. Temperatura w pomieszczeniach 21.5 do 22.5 st. C . Kocioł pracuje w jednym rzucie ok. 10- 12 godzin. Powierzchnia ogrzewana 120 m2 bez ciepłej wody.
  21. OK też myślę podobnie. Pozostaje pytanie, jak zmiana tego parametru wpływa na spalanie - kiedy jest optymalne, jak to ustawić, czym 15 sek różni się od 60 sek w pracy palnika. Musi być jakiś powód, że dali to do dyspozycji użytkownika, nie może być ustawiane na pałę.
  22. Gdzie w ecoMAX860P3-C palnik KIPI jest możliwość ustawiania parametrów (czas, kąt, częstotliwość) związanych z obrotem komory rotacyjnej palnika w czasie pracy? Czy w ogóle jest coś takiego do ustawiania przez użytkownika ? Co oznacza parametr w ustawienia serwisowe- menu serwisowe- ustawienia palnika- czyszczenie - rotac.oczyszcz.cykl ? Co oznacza parametr w ustawieniach kotła - czyszczenie palnika? Co oznacza parametr w ustawieniach kotła - intensywność czyszcz.? Jak rozumieć parametr w ustawienia serwisowe - menu serwisowe - ustawienia palnika - praca- czas cyklu PRACA ? Jak wpływa on na proces spalania i czym się kierować w jego ustawianiu?
  23. Od lipca jestem posiadaczem kotła kotłospaw Slimko 16 Kw z palnikiem kipi, ecomax860P3-C i modułem eSTER40_x40 wraz z ISM_xSMART, ecoNET300 , zawór 4D z siłownikiem, tylko ogrzewanie CO bez podłogówki i bez ciepłej wody, powierzchnia ogrzewania 120 m2 , stary dom piętrowy ocieplony styropianem 7 i 10 cm w wersji sajding, ocieplony strych. Kilka dni temu zacząłem przygodę z ogrzewaniem. Pierwsze uruchomienie (w lipcu) zrobił mi analizatorem spalin i ustawieniem parametrów autoryzowany specjalista w tej branży. Czy możecie się podzielić swoimi doświadczeniami odnośnie doboru nastaw, tak by prowadzenie pieca było optymalne z punktu widzenia zużycia paliwa i oszczędzania kotła? Jak prowadzić taki piec? Czy lepiej niższą temperaturą na mieszaczu przez dłuższy czas do osiągnięcia zadanej temperatury pokojowej, czy może jednak wyższą temperaturą na mieszaczu i szybszym dojściem do zadanej temperatury? Ciekawy jestem, jak to u Was wygląda. Ja próbuję eksperymentować z niektórymi nastawami, ale nie mam, jak na razie jakichś konkretnych spostrzeżeń w tym temacie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.