Skocz do zawartości

Dariaarek

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Dariaarek

  1. Witam

     

    Mam pytanie odnośnie ogrzewania kominkowego wykorzystujące rozprowadzenie rurami ciepłego powietrza w budynku.

    Czy jest jakiś wzór lub zasada mówiąca o tym, że w pomieszczeniu o powierzchni np. 45m2 należy zastosować 3 kratki doprowadzające ciepłe powietrze ?

    Jak to wygląda w praktyce ? czy może innymi zasadami należy się kierować przy montażu tego typu ogrzewania ?

    No i jeszcze jedno pytanie:

    Jak się cenią firmy montujące takie ogrzewanie ?

    Przy instalacjach wodnych jest prosta sprawa, firma sobie życzy np. za punkt 120 zł albo za podejście do grzejnika 150 i tyle, natomiast w tym przypadku to szukałem info o cenie wykonania takiej instalacji i jakoś nie mogę znaleźć.

     

    Pozdrawiam

  2. Witam

     

    Mam pytanie odnośnie zabezpieczenia termicznego montowanego do kominków z płaszczem wodnym.

    Sprawa jest oczywista gdy kominek posiada dodatkowe chłodzenie płaszcza ale czy jeżeli kominek nie ma takiego dodatkowego chłodzenia to czy można podłączyć ten zawór bezpośrednio do powrotu kominka ?

    Przy takim podłączeniu nadmiar wody byłby usuwany przez naczynie wzbiorcze.

    Jest to odpowiednie rozwiązanie ?

  3. Witam.

     

    Trafiłem na Wasze forum pare dni temu poszukując informacji prawnych dotyczących montażu instalacji sanitarnych.

    Dokładnie co poszukuję to uregulowania prawne, które zobowiazują instalatorów do wykonywania swojej pracy w/g pewnych art. itd, itd.

    Wiadomo, że wiedza co i jak podłaczyć żeby działało to jedna sprawa, a druga sprawa to regulacje prawne np. zakaz instalacji zamkniętej przy kotłach na paliwo stałe (chociaż różne info można znaleźć w sieci na ten temat).

    Interesuje mnie też czego powinien wymagać klient od wykonawcy instalacji sanitarnych w jego domu czyli jeżeli nie było projektu na instalacje, a przychodzi wykonawca mówimy mu gdzie ma być grzejnik, gdzie kran itd to czy wykonawca jest zobowiązany na wystawienie jakiegokolwiek dokumentu odnośnie tej instalacji ? jeżeli tak to jakiego i czy musi mieć do tego specjalne uprawnienia ? Jak potem wyglądają odbiory takiej instalacji ? z tego co wiem (a może mam złe informacje to mnie uświadomcie) to bez żadnych uprawnień można podłaczyć cała instalacje wodno - kanalizacyjną, a jedynie należy mieć uprawnienia do podłączenia kotła do instalacji gazowej. Jak to wygląda z innymi kotłami np. tzw. ekogroszek ? Znajomy również mówił aby zachować gwarancje kotla to pierwszy rozruch musi dokonać człowiek, który jest do tego uprawniony inaczej kocioł traci gwarancje - prawda czy mit :)

     

    Jeżeli moglibyście pomóc mi w rozwiązaniu moich wątpliwości byłbym wdzięczny.

     

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.