Skocz do zawartości

Rafciop

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Rafciop

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Też to przerabiałem jak zaczynałem swoją przygodę ze swoją instalacją. Musisz dawać więcej pakuł i szerzej jak nakładasz niż w przypadku gwintu mniejszego. W dobrze nałożonych pakułach opór musi rosnąć w miarę zakręcania a nie być jednostajny.
  2. Nie wiesz może jakiej długości masz poszczególne pętle? Możesz próbować dostosować przepływ poprzez przykręcenie pętli co są ciepłe i w ten sposób wymusisz obieg w pętlach dłuższych jeśli brak odpowiedniego przepływu od tego zależy. Możesz zakręcić wszystkie pętle a odkręcić z jedną co niby nie dogrzewa i tym samym sprawdzić czy to wina zapowietrzenia jakiegoś czy kwetia przepływu.
  3. Nawiązałem do kupna najzwyklejszej redukcji którą polecił hydraulik. Te złączki mają trochę inny kształt kielichowy i nie powinno być problemów ze szczelnością w zastosowaniu zwykłej redukcji. Sam kiedyś coś takiego montowałem i nic nie ciekło. Jeśli jednak byłby problem to zwykła mufa 1/2 i zastosowanie tego nypla załatwi sprawę.
  4. Zerknij sobie do tego tematu z forum: Instalacja post Sambora. Ten Bypass to chyba nie potrzebny ale niech bardziej doświadczeni koledzy lepiej się wypowiedzą.
  5. Czy brak naczynia przeponowego może skutkować także przerwami w dostawie wody zarówno ciepłej jak i zimnej wody użytkowej? Zdarzają mi się przerwy w dostawie tak po 2-10s. co jakiś czas i przypuszczam, że woda dostarczana jest zapowietrzona.
  6. Wodę się zbada i jak trzeba to inhibitor zaleje ale czy nie lepiej sprzedać te grzejniki i kupić stalowe / miedziane?
  7. Grzejniki są na pewno pokryte jakimś zabezpieczeniem ale jakim to kto go tam wie. Nie będę ich rozkręcał bo po co. Grzejniki były kupione po 100 od łepka firmy EQUATION (leroymerlin) więc podłącze jak się posypią to najwyżej się wymieni. Gwarancję z tego co piszą mają 20 lat i nie ma wykluczeń żadnych więc w sumie to mi lotto.
  8. Wiesz, że robienie podłogówki dla jednego pomieszczenia to nieopłacalny biznes no chyba, że masz mieć piec gazowy. Jeśli na paliwo stałe to raczej odpuść. Zresztą jakie tam masz ocieplenie pod spodem dane? Grubość wylewki bez ocieplenia to minimum 6 cm a zalecane jest tak 7,5-8 cm.
  9. Te powinny pasować :Link ewentualnie takie Link2 ale lepiej dopytaj sprzedawcy.
  10. Jesli masz grzejniki na jednym rozdzielaczu a podłogówkę na drugim to w sumie nie ma problemu. Napełnij cały układ bez tych 2 rodzielaczy i go odpowietrz. Potem przechodzisz do rozdzielacza np od grzejników i napełniasz pojedyńczo pętle przez zaworek przy rodzielaczu (zakręcasz wszystkie petle i odkręcasz jedną ). Potem zakrecasz napełnioną i odkręcasz nastepną. Rozdzielacz ładnie odpowietrzy powietrze jeśli by coś było zapowietrzone to możesz odkrecić jakiś spust i przelać trochę wody aż powietrza nie bedzie jakby był jakiś naprawdę problem z odpowietrzeniem. Jak skończysz napełniac jednen rozdizelacz to przechodzisz do drugiego. Potem odkrecasz przepływ wody. Nigdy w taki sposób napełniając nie maiłem żadnych problemów nawet z ogrzewaniem ściennym które było wyżej niż rozdzielacz.
  11. Witam, Mam instalację C.O. na miedzi natomiast grzejniki będą podłączone są od rozdzielacza pexem. Trochę czytałem o przeciwwskazaniach aby nie używać aluminium przy miedzi a grzejniki aluminiowe muszą być bo już dawno kupione. Jak powinienem połączyć grzejniki z pexem (złączki są mosiężne więc to stop miedzi z cyną)? Jak to jest, że zalecane jest łączenie grzejników stalowych i miedzi a aluminium nie. Różnica potencjałów przecież pomiędzy stalą i miedzią występuje. Mniejsza bo mniejsza ale występuje. Na chłopski rozum to najbardziej dobrana para to grzejniki aluminiowe i stal nierdzewna. Czyli co najlepiej połączyć grzejniki poprzez nyple ze stali nierdzewnej z gumowym oringiem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.