Skocz do zawartości

dz1q86

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dz1q86

  1. Niestety Instalator upiera się że tak może tak być bo wszędzie tak montuje te zawory i przepływ się nie zmienia.🙃 Czy taki odwrotny montaż ogranicza dużo przepływ?
  2. Ogrzewanie działa bardzo sprawnie szybko i skutecznie, bez tatkowania pc. Pompki na najnizszym biegu spokojnie daja radę. Jestem zadowolony, jedyne co mnie dziwi to niska delta T wynosząca góra 1st lub 2st między zasilaniem a powrotem, nie jestem pewien czy to efekt mocnego mieszania się wody w buforze. I mam pytanie o jeden zawór nie jestem pewien czy jest dobrze zamocowany. Chodzi o siłownik przełączania grzania CWU/CO. Hewalex CKF3325 proszę sprawdźcie czy może być tak zamocowany lub czy ogranicza się przepływ
  3. Ostatecznie wybór padł na Monoblok Panasonic Aquarea 7KW. Pompka na Grzejniki co1 i co2 podłogowa są spięte razem z główną z PC.
  4. Witam po przerwie PC już zamontowana. Kolego Patrol ostatecznie instalator wykonał u mnie właśnie takie same podłączenie jak na filmie. Schemat ten łączy zalety układu bezpośredniego i buforowego (rzadko stosowane) Połączenie instalacji bezpośredniej i zbiornika buforowego przez trójnik pozwala na podłączenie wielu obiegów grzewczych bez strat związanych z ładowaniem zbiornika buforowego, a obiegi grzewcze mogą być w pełni sterowane przepływem. Zbiornik buforowy pełni rolę magazynu nadmiaru energii, a także zbiornika energii na czas odmrażania oraz jako bypass w przypadku zamknięcia się termostatów na grzejnikach lub siłowników na pętlach. Malo jest informacji o takim rozwiązaniu .Dopiero testuje instalacje ponoć łączna suma przepływów pomp CO obiegów grzewczych nie może być większa jak głównej pompki obiegowej w pompie ciepła.
  5. Pytanie odnośnie bufora (ok 100l) do pompy ciepła przy podłączeniu (samo CO bez CWU) , bufor ma być na zasilaniu czy powrocie przy 50% grzejniki 50% podłoga - jest tak jakby 1 obieg, zasilanie idzie w mieszacz trójdrożny sterowany pogodowo dalej rozdziela się to na grzejniki + podłogówka która jest jakby co podmieszana zimniejszym powrotem z grzejników (taka ochrona zasilania do max 43st zawór termostatyczny ATV), siłowniki są na podłogówcei i termostaty w pokojach + termostaty na grzejnikach sterowane niezależnie to gdzie bufor wstawić ???? na zasilaniu czy powrocie ???? żeby był ten przepływ jak się wszystko zamknie. Grzejniki aluminiowe zasilane max 45-50st Zapotrzebowanie bydynku na moc to ok 6,5kw pompa jest lekko przewymiarowana 8kw (inwenterowa z grzalkami)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.