Skocz do zawartości

scaly

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez scaly

  1. 12 minut temu, nero32 napisał:

    uwielbiam spogladać na co niektóre wyniki. ja ogrzewam ok 180 m2, plus CWU dla 3 osób, no i kuchenka gazowa w kuchni, dom z początku lat 2000 , średnio ocieplony ( styropian 6 cm pomiedzy murami) i mój ostatni wynik 416 m3, w domu temp. 22 C , spalanie na zasadzie czujnika pogodowego.

    No to w twoim przypadku ogrzewanie gazem daje po kieszeni, współczuję i życzę lżejszego spalania.

  2. 53 minuty temu, MałyMiki napisał:

    wielu z was się chwali na temat ocieplenia domu grubości styro  jego koloru i innych właściwości ale pacnięcie na ścianę kleju i przyklejeniu styropianu może okazać się wywaleniem praktycznie kasy w błoto jeżeli nie zrobimy odpowiedniej obróbki która wyeliminuje szczeliny wciągające powietrze między warstwę kleju a t co do niego przylega. To pierwsza sprawa a druga to jak dostarczacie do domu powietrze którym oddychacie. Znam takie domu do których jak wchodzę to mam od razu ochotę wyjsć bo nie potrafię wytrzymać w takim smrodzie. Ludzie pobudowali nowe domy, pozakładali nowoczesne okna i drzwi ale już powietrza do domu nie wpuszczają. Kiszą się w smrodzie a żony po pokojach rozkładają zapachy powietrza. Dzieci po domu senne, nie mają ochotę do nauki no bo jak się uczyć jak w super domu brakuje świeżego powietrza aby mózg dobrze funkcjonował. Za to mąż Pan domu co chwile lata do licznika z gazem i mierzy ile zużył m3/24 chwaląc się znajomym jaki ma super ocieplony dom.

    Widziałem dość niedawno bardzo ciekawy projekt polegający na odbieraniu z urządzeń domowych takich jak pralka, lodówka, piekarnik i wszystko tam gdzie jest najwięcej generowanego źrodła ciepła i wrzucaniu tego do specjalnego generatora przez które przepływało powietrze z zewnątrz a zanim trafiło do domu było już ogrzewane. Dzięki temu w domu zawsze fajnie się oddychało. Kolega z kolei jako że jest zapalonym kopaczem kryptowalut w piwnicy w której przetrzymuje 15 koparek postanowił pobierać z nich ciepłe powietrze i całość wpuszcza do zaprojektowanego wymiennika ciepła. Fakt że koparki generują około 14kw ale zarabiają na siebie a zużyte bardzo ciepłe powietrze trafia na wymiennik ciepła.

    Przecież każdy nowo budowany dom ma w projekcie instalację wentylacyjną którą musi odebrać kominiarz, pomijając fakt że każdy normalny człowiek wietrzy mieszkanie. 

    • Zgadzam się 1
  3. Nie powiem ci dokładnie jaki styropian czy wełna bo dom kupiony od dewelopera ale styropian na murach 15cm. a wełna na poddaszu pewnie 20cm ale nie jestem pewny na 100% choć byłem przy tym jak kładli. Te 140m2 to powierzchnia użytkowa/bez kotłowni i nieogrzewanego garażu/ całkowitej jest ponad 160. Parter i pierwsze piętro ogrzewam głównie podłogówką nie liczę dwóch drabinek w łazienkach gdzie podłogowe też jest, ale na drugim piętrze-poddaszu mamy tylko grzejnik aluminiowy i on grzeje choć nie na full bo klatkę schodową mamy otwartą do samego poddasza i ciepło tam dociera z niższych poziomów. Poddasze co prawda ma skosy ale sufit jest w środkowej części 1,8m. szeroki i na wysokości 2,3m. więc poddasze jest naprawdę duże. Najzimniej mamy we wiatrołapie /nie całe 2m2/ gdzie jest podłogówka ale przez drzwi od garażu ciągnie tam zimno i tam jest tak 20-21stpni,coś z tym będę musiał zrobić przed następną zimą. Reszta domu tak jak ci pisałem.Gotujemy na płycie indukcyjnej, oczywiście żadnego dodatkowego źródła grzania typu kominek nie mamy. No ale nawet dwa identyczne domy jak się postawi o 300km. od siebie będą zużywać różne ilości gazu do ogrzewania. Ja mieszkam w opolskim więc stosunkowo dość ciepły region Polski. Na Suwałkach pewnie ogrzewanie byłoby droższe.

  4. Jeśli się pomylę w obliczeniach to o max 200zł. Chyba że teraz przyjdą mrozy po -15 i będą trwać do marca ale przy takiej zimie jak jest teraz po -3,-5 w nocy i po 0,+4 w dzień nie będzie dużych rachunków za gaz. Od 01 czerwca do 31 grudnia zapłaciłem łącznie za gaz 1208,65 zł. gdzie za grudzień wyszła kwota 357,99 przy średniej 5,76m3/dobę. Rok zamknę na koniec maja i wrócę do tematu z faktyczną kwotą łączną za cały rok to zobaczymy o ile się pomyliłem. To jest pierwsza zima w nowym domu, tak naprawdę eksperymentuję z kotłem i ustawieniami temperatury, założyłem teraz na parterze siłowniki na rozdzielacz+termostat pokojowy bez kombinacji z temperaturami dzień/noc bo przy podłogówce niema sensu.Czy to dobre rozwiązanie to nie wiem ale na pewno wygodne bo tak to latałem do kotłowni i kręciłem zaworem termostatycznym. Temperatura zadana 23,4 st. histereza 0,2.

  5. W dniu 4.11.2018 o 21:51, szelest napisał:

    Możesz wierzyć lub nie ,ale to prawda.Brat ogrzewa dom dom 140 m gazem,podpiwniczony,strop parteru 10 cm styropianu

    ,ściany suporeks 24,wełna 6cm,suporeks12cm, styropian 12 cm,strop  30cm i płaci za ogrzewanie ok.4000.Przy swoim metrażu na pewno bym bym dobił do 6000.Dlatego nie wierzę w deklaracje typu ,że na 150 m ogrzewanie go kosztuje 2500,chyba że w domu trzyma 15 stopni.

     

    Możesz nie wierzyć, ale przy nowym domu, ocieplonym w standardowej obecnie technologii czyli średnio 15cm. styropianu na murach plus wełna na poddaszu i w większości podłogówka,przy ok. 140m2 domu to roczne zużycie gazu na c.o i c.w.u.powinno się zamknąć w 2500-2700 zł. A w domu mam 23-23,5 stopnia. Teraz na początku stycznia zużycie gazu nie przekracza 6m3 na dobę.

  6. Witam wszystkich, w maju wprowadziliśmy się do nowego domu, połówka bliźniaka, trzy kondygnacje ocieplane w sumie ok 140m2. bez nieocieplonego garażu. Parter i pierwsze piętro podłogówka plus w dwóch łazienkach drabinki, na drugim piętrze na poddaszu jest sypialnia i tam tylko jeden grzejnik. Budynek ocieplony, trzy warstwowe okna itp jak to w nowych budynkach. Gaz idzie na ogrzewanie i c.w.u Na razie jestem na etapie obserwacji gazomierza i kombinuję ze sterowaniem, piec chodzi jak go instalator zamontował plus moja regulacja na panelu i na zaworze trójdrożnym. Kocioł to viessmann vitodens 100. Do listopada to była bajka za gaz bo ok. 100zł/mc za listopad zużycie 147m3 , w grudniu za 17 dni-98m3 więc się rozkręca. Temperatura na dwóch piętrach z podłogówką 23 stopnie,na poddaszu w sypialni 21. Zamówiłem siłowniki na rozdzielacz plus sterowanie termostatem radiowym pokojowym, zamontuję i zobaczę co to warte, na czujnik pogodowy na razie się nie decyduję. To tyle jeśli chodzi o zużycie, doświadczenia wielkiego nie mam ale chyba nie jest źle.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.