Skocz do zawartości

arekes

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom wolnostojący około 190 m2, Porotherm P+W 25 E3, ocieplenie styropian 15 cm. 16 cm styropianu EPS 100 w podłodze na parterze. 25 cm wełny Isover Profitmata w dachu. Okna 3 szybowe. 7 okien połaciowych U3, rekuperator z odzyskiem ciepła Zehnder Q350
  • Instalacja
    Dół 100 % podłogówka, góra 20% podłogówka 80 % grzejniki
  • Kocioł
    Junkers Cerapur Compact ZSB 14-1 DE

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Kraków

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia arekes

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. 2020-01-22 2020-02-21 195m3 2 197kWh 391zł
  2. Na prośbę przesyłam prosty kalkulator zużycia gazu. Jeśli ktoś ma pomysł udoskonalenia to będę wdzięczny podzieleniem się. GAZ - Zaborska.xlsx
  3. Szczypior jutro Ci wyślę jak usiądę do komputera
  4. U mnie za marzec kwiecień zużycie około 100 m3 a całość wygląda tak: Jestem ciekaw czy w 3 zimę zużycia jeszcze będą mniejsze. Tak ludzie piszą, że pierwsza i druga zima nie są miarodajne.
  5. Zastanawia mnie to jakim cudem możesz zrobić tak różne temperatury w całym domu? W każdym pomieszczeniu masz regulator pokojowy? Na jakich temperaturach chodzi Twój piec przy obecnych temperaturach. Ja mam dół w podłogówce a górę w grzejnikach. Na dole jest również regulator i to jest wiodące pomieszczenie. Piec dostosowuje temp do tego pomieszczenia i przy obecnej pogodzie chodzi prawie non stop pomiędzy 28 a 32 C. Jak mam 28 na piecu to ciężko uzyskać wyższe temperatury a grzejnikach na górze.
  6. FlyPeter mamy bardzo podobne zużycia. Różnica jest tylko taka że mam większą powierzchnię do grzania 190 m2. Temperatury utrzymuje cały czas 21 stopni.
  7. Ten miesiąc był mniej łaskawy, ale chyba trochę zimniejszy od poprzedniego. Moje zużycie 234 m3. Miałem obniżanie włączone w nocy i w południe ale przy ujemych temp piec sobie chodził z mniejszą mocą. Myślę że nie mogę stwierdzić co się bardziej opłaca... stała czy z obniżaniem. Pozostaje na obniżaniu ponieważ nie odczuwamy skoków temperatury.
  8. Z takim zużyciem spokojnie załapie się w W-2.6. Zmienią mu za rok i będzie ok.
  9. Myślę że to bardzo dobry wynik. To mniej więcej wychodzi podobnie jak u mnie tylko ja mam ponad 2 x większy metraż i estymuje zużycie roczne na poziomie maks 2800.
  10. pawlop - tak tylko ocieplenie ścian, wszystko inne było już zrobione. Na wysokie zużycie w zeszłym roku ma również fakt, że dom był świeżutki. Dodam jeszcze że w zeszłą zimę trzymałem niższą temperaturę o 1 stopień i przyznam, że rodzina narzekała że zimno. W tym roku 21 stopni i nie opuszczam niżej. Piec chodził przez listopad prawie non stop z temperaturą 30 stopni, jak spadły dość nisko temperatury tak -8 to wskoczył na 35 stopni. Dodaje jeszcze poniżej tabelkę dla porównania cen abonamentów i stałych w dwóch taryfach do jakich byłem przypisany:
  11. Mój wynik za listopad / grudzień 219 m3 czyli średnio wychodzi 7,3 m3 na dobę w taryfie niestety W-3.12T PGNiG. Grzałem cały czas w manualu czyli temperatura ustawiona sztywno na 21 stopni. W tym miesiącu zmiana... spróbuję wrzucić go w automat z obniżaniem o 1 stopień w godzinach nocnych i kilku godzinach południowych - grudzień raczej zapowiada się podobnie do listopada więc zobaczymy czy to coś pomoże żeby jeszcze obniżyć spalanie. Macie jakieś sugestie co jeszcze można by pokombinować? Parametry domu: Porotherm P+W 25 E3, Ocieplenie we wrześniu styropianem 15 cm. Dach i podłoga dobrze docieplone. 16 cm styropianu EPS 100 w podłodze na parterze. 25 cm wełny Isover Profitmata w dachu. Okna 3 szybowe. 7 okien połaciowych U3. W domu rekuperator z odzyskiem ciepła Zehnder Q350. Bez dodatkowego ogrzewania kominkiem. Dół 100 % podłogówka, góra 20% podłogówka 80 % grzejniki. Kocioł Junkers Cerapur Compact ZSB 14-1 DE. Wszędzie mam położone wylewki anhydrytowe (które szybko się nagrzewają i szybko chłodzą). Dom w całości powierzchnia 190 m2 bez garażu.
  12. Witam, To mój pierwszy post. W załączniku znajdziecie tabelę ze wszystkimi zużyciami z ostatniego roku. Wprowadziłem się z rodziną 1 grudnia zeszłego roku. Dom był postawiony w 10 miesięcy. Parametry: Porotherm P+W 25 E3, Ocieplenie we wrześniu styropianem 15 cm. Dach i podłoga dobrze docieplone. 16 cm styropianu EPS 100 w podłodze na parterze. 25 cm wełny Isover Profitmata w dachu. Okna 3 szybowe. 7 okien połaciowych U3 (Dzisiaj zakładam uszczelki do nich). W domu rekuperator z odzyskiem ciepła Zehnder Q350. Bez dodatkowego ogrzewania kominkiem. Dół 100 % podłogówka, góra 20% podłogówka 80 % grzejniki. Kocioł Junkers Cerapur Compact ZSB 14-1 DE. Wszędzie mam położone wylewki antracytowe (które szybko się nagrzewają i szybko chłodzą). Dom w całości powierzchnia 190 m2 bez garażu. Oczywiście pierwsza zima zużycia kosmiczne, ale teraz już czuję ogromną poprawę po ociepleniu ścian - dom nie ma takiej bezwładności - ostatnie kilka dni zużycie na poziome 3,3 - 3,5 m3 na dobę. Temperatury raczej normalne w domu 20-21 stopni. Obniżam w nocy ale nie spada temepratura. Góra trochę zimniejsza ale głównie to sypialnie więc jest ok. Co sądzicie o takich wynikach? Ja rozmawiałem z sąsiadami którzy mają starsze budynki ale ocieplone i mieli podobne wyniki w zeszłą zimę. Czy mogę spodziewać się tej zimy, że będę płacił sporo mniej za ogrzewanie?? pozdrawiam AS
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.