Skocz do zawartości

PiotrŁomianki

Nowy Forumowicz
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O PiotrŁomianki

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ze wzajemnością Mnie nie interesuje ze ktoś nie liczy. Ja to robię dla mojego odczuwalnego komfortu. Sprawdzę jak będą dłuższy czas ujemne temperatury. Od wczoraj c.o nie uruchomiło się. Dzisiaj w budynku rano 21st, teraz 22,5
 2. Płytki na całej powierzchni A ty to jesteś wróżką? Oczywiście ze instalacja robiona zgodnie z projektem i nie byle jak. Rozumie ze wszędzie gdzie takie bzdury wypisujesz to tylko w celu zwrócenia na siebie uwagę i znalezienie potencjalnego klienta na projekt? Czyżbym się mylił? Nie sądzę. I własnie poprzez jednakową temp powierzchni osiągam jednakową temperaturę pomieszczenia w każdym jego miejscu. To naprawdę takie trudne do zrozumienia?
 3. Dla mnie konieczne Dla mnie różnica istotna. Lubie odczuwać ze stąpam po "ciepłej" posadzce w całym pomieszczeniu. A nie po jednej stronie "ciepło" a w drugim końcu pomieszczenia "zimno". Tym sposobem którym zrobiłem cała powierzchnia oddaje ciepło jednakowo.
 4. Spędzone 3 dni wcześnie rano, wtedy było najchłodniej i podłogówka grzała. Z pomocą termokamery niejako "widziałem okiem" która część posadzki "świeci" mocniej a która słabiej. Regulacja przepływów przeprowadzona. Jak zrobi się jeszcze chłodniej sprawdzę ponownie i wprowadzę ewentualna korektę przepływów. Później jeżeli trzeba będzie to zostanie korekta krzywej grzewczej, Przepływów nie będe dotykał. Jak dla mnie pomysł z termokamerą był bardzo dobry.
 5. Dzięki za odpowiedz. Masz racje źle to opisałem. Chodzi mi o regulacje przepływu w poszczególnych pętlach ogrzewania podłogowego. Tak jak wspomniałem parter jest prawie cały otwarty bez drzwi. O ile w oddzielnym zamkniętym pomieszczeniu jest to proste do wykonania to przy otwartej powierzchni około 50m2 może być trudno regulować przepływem w danej pętli. Temperatura jest mierzona na sterowniku w jednym miejscu, ciepło z 6 pętli będzie się niejako mieszało na całej powierzchni. Stąd pomysł na użycie termo-kamery i z jej pomocą obserwować posadzkę czy po zmianie przepływu w pętlach "świeci" na całości równomiernie. To zły pomysł? Można prościej innym sposobem?
 6. Witajcie. W budynku mam zainstalowany kocioł gazowy Vaillant ze sterowaniem pogodowym. Instalacja mieszana. Podłogówka na parterze i grzejniki na pietrze. Dwa niezależne obwody na dół i górę ze sterownikami na ścianie, parter multiMATIC VRC700, piętro vr91 Ustawione dwie krzywe grzewcze. Na obwód ogrzewania podłogowego krzywa 0,4 a na obwód grzejników krzywa 0,6 Temperatura zadana w obydwu przypadkach 15 stopni. Nie będziemy mieszkać w budynku w tym roku więc taka temperatura nie inna. Na dzień dzisiejszy temperatury mocno dodatnie więc zapewne z dobraniem krzywej grzewczej trzeba będzie zaczekać aż temperatura na zewnątrz spadnie bliżej zera lub do ujemnych. Moje pytanie jest takie. Czy jeżeli przy temperaturach zewnętrznych załóżmy -5st krzywe grzewcze które są teraz ustawione zdadzą egzamin to trzeba będzie je jeszcze zmieniać gdy temperatury na zewnątrz będą jeszcze niższe? Drugie pytanie to czy jeżeli niemalże cały parter jest otwarty to da się wyregulować poszczególne obwody podłogówki? Mam dostęp do kamery termowizyjnej. Czy z jej pomocą można będzie dokładniej taka regulacje przeprowadzić?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.