Thogal
Forumowicz-
Postów
54 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia Thogal
-
Może masz bardziej uczciwych wokół lub mniej zwracasz uwagi na to ale taka jedt prawda hehe.
-
No tak tylko to inny rodzaj paliwa to inny temat ale możesz i pelet kupić w tej cenie co ma kaloryczność 13. Z węglem to kwestia taka że mieszają lepszy z gorszym lub po prostu tańszy kupują czyli mniej kaloryczny a cena ta sama. Korzystają z tego że jest brak konkurencji składów mało a nikt przez internet nie kupi a że do kopalni pół polski to nikt do kopalni też nie pojedzie. Dlatego im dalej od kopalni tym jakość gorsza chodzi na składach. Węgiel z Rosji czy Kolumbi przywiozą dobry ale na miejscu zaczną mieszać pośrednicy. Polak ma we krwi kombinowanie i kradzież .
-
Im dalej od kopalni tym większe oszustwo. Ja ostatnio dobry węgiel miałem 15 lat temu. Zimy mroźne długie i szło mi tyle węgla co dzisiaj. Wtedy miałem gorąco dzisiaj zimno. Mieszkam w północnej części woj.lubelskiego i nie ma dobrego węgla. Ekogroszek to mam możliwość kupienia gdzie chce. Zobaczę po zimie jak to wyjdzie. Ogólnie każdy ma dość węgla i przechodzi na gaz jak ma przyłącze. Sporo idzie w pelet. Płacić 1050zl za węgiel, który ma może kaloryczność z 22.?
-
Dobrze że ja ostatni sezon paliłem zwykłym węglem. Jakość węgla na składach i u handlarzy to tragedia. Zobaczę jak na eko wyjdzie ale przynajmniej plus taki, że można zamówić gdzie się chce a przesyłka w cenie.
-
Z tym podłączeniem zbiornika to mam lipę. Powiem żeby poprawił i wyjście zrobił na górze kotła. Producent sprawdzi mi jak pracuje kocioł ustawi parametry i będzie wiedzial czy jest poprawnie. Co do średnicy wyjść nie stawia wymagań . Wracając do tematu stosowania rur ocynkowanych w instalacji CO i ich szybszego korodowania. Wszędzie jest mowa o literaturze i jakiejś pracy doktorskiej pewnej pani. Wszystko byłoby dobrze a teraz może coś pokaże z praktyki. Rozebralem instalacje CO która miała 47lat. Rury ocynkowane mają się bardzo dobrze nie widać tej strasznej korozji a elementy nie ocynkowane zardzewiały. Instalacja danego typu grawitacyjna gdzie praktycznie większość swojej pracy pracowała w temperaturze grubo powyżej 60 stopni. Mroźne zimy to temperatura 80 to norma często była woda zagotowana. Magiczna temperatura uaktywniania szkodliwości cynku przekraczana nagminnie. I dlaczego te rury nie skorodowały? Na jednym zdjęciu widać nie ocynkowany element i co z niego zostało po tylu latach.
-
W jakim Ty człowieku świecie żyjesz i poczytaj wogóle o czym piszesz. ORMO wogóle widziałeś, że się wypowiadasz. Specjalista przyszedł kotłownie zrobił, że muszę siedzieć i się dokształcać na forach i według Twojego rozumowania też nie powinienem sprawdzać jego kompetencji tylko siedzieć i słuchać co hydraulik powie bo się nie znasz a jak spytałbym się to co z ormem by wyjechał? Hydraulika krytykujecie bo gówno specjalista ok nie zaprzeczam a o wasze kompetencje spytac się to problem. Ja na forach siedzę nie od dzisiaj i jakbym słuchal wszystkiego bez przemyślenia to np. naprawiając stuki w zawieszeniu w moim samochodzie musiałbym zmienić akumulator u sąsiada w ciągniku. Pytając się o kompetencje chciałbym wiedzieć czy doradza mi fachowiec z wykształcenia praktyki czy samozwańczy szperać wujka Google. Żeby nazwać siebie fachowcem żeby mieć szkołe praktyki i staż pracy oraz renomę bo są na rynku z 30letnim stażem i nie znają się na robocie. Z ocynkiem nie podważam akurat słuszności. Nikt nie odpowie jak jest dobra średnica rur ale podważyć że jest źle to już tak..grzejnik o pojemności 3litrow ma złe zasilanie bo średnica wewnętrzna 10mm a żeliwny grzejnik żeliwny miał pojemność. 25litrow i już rurka zasilająca bez pompy grawitacyjna instalacja i rurka 15mm wew. śr jest ok. Rurka ppr zła bo nie do CO a producent zaleca do CO ale każdy pisze o rurce pp a to inna całkiem specyfikacja. Pompa na powrocie bo zawór. 4d nie będzie działać. 80 % nawet tego forum ma bez pompki na powrocie i zawór działa. Rurka miedziana zła rurka pe r z aluminium zła rurka pp zła stalowa zła. Przypomina mi się sytuacja z sprawdzianu matematyki gdzie nauczyciel akceptował i uznawał jedno rozwiązanie a za Inne rozwiązanie chociaż poprawne nie było akceptowalne i od razu jedynka. Wielu specjalistów nie akceptuje innych rozwiązań niż swoje.
-
Na forach są różni ludzie i różnie mówią tak jak i fachowcy są różni. Ja słucham różnych opinii i wtedy podejmuje jakieś działania. Tak z ciekawości spytam co robisz prywatnie? Bo skąd mam wiedzieć że Twoje rady są dobre.
-
Podajesz średnicę zewnętrzne? W jakim sensie zabezpieczenia nie mam? Zbiornik wyrównawczy idąca rura w pionie i druga jako przelewową i dodatkowo zawór bezpieczeństwa nie jest zabezpieczeniem? Dlaczego bo nie rozumiem? Takie zabezpieczenia w poslce mialy miliony domów i było ok . Z tej normy co przeczytałem to brakuje tylko jednej rurki która by mi pokazywała poziom wody w naczyniu jak dobrze doczytałem Mógł tak zrobić ale to nie jest zwykła rura pp tylko wzmacniana rura ppr. Dziesiątki fachowców i pseudo fachowców jest i każdy ma swój styl roboty. Jedni miedź chwalą inni że to źle. Inni stal czarna inni kwasowka. Inni mówią stare rury 2cala i żeliwne grzejniki najlepsze. Jaki grzej ik aluminium czy stalowy płytowy tak samo opinii dużo. Bo aluminiowy gorszy a jak pytam się zmieniłeś i masz wnioski z swojej praktyki? I nie znalazłem takiej osoby. Każdy z teorii coś twierdzi . Wszyscy dają gwarancję a później dupą się wykręcają z gwarancji. Drugi słabo widać było na zdj. Norma nie zaleca podłączenia wyjścia do naczynia przelewowego na wejściu do pieca w przypadku dwóch wymienników ciepła? Wymiennik ciepła to kocioł i bojler? No tutaj mógł już wszystko koło pieca w stali zrobić do rozdzielacza. Dlaczego kiepsko że względu na 1calowe wyjścia z pieca? Dzisiaj wezwę seria kotła na ustawienie kotła i niech oni ocenią czy to będzie dobrze działać na tą chwilę inaczej nie sprawdzę. Oni z praktyki wiedzą jak ich kotły powinny być podłączone.
-
No tutaj się zgodzę tylko dlaczego mówisz żeby go przesunąć przy górnej listwie rozdzielacza i umieścić dwa odpowietrzniki w jednej lini blisko siebie? Zbiornik wyrównawczy jest dobrze podłączony i zabezpieczenie jest wystarczające? Pwoerzchnia grzania 90m2. 90 żeberek aluminiowych 500. 10 i 12 żeberek na jeden grzejnik. Wyjście z kotła 1cal. Później Rura ppr o średnicy wewnętrznej 20mm i od rozdzielacza do grzejnika rura pe rt 16mm i średnicy wewnętrznej 11mm czy średnicę są odpowiednie? 4d calowy
-
Wyjście do naczynia przelewowego jest w miejscu co zaznaczyłem. Rurka pionowa to powrót z bojlera a druga to powrót z grzejników z zaworu 4d. Przelew z naczynia podpięty do kanalizacji. Zawór bezpieczeństwa na kotle Chodzi o odpowietrznik 1 czy 2? 1 jest na wyjściu z pompy i tam jest tłoczona woda i nie ma tutaj opcji że jest zasysana. Ta rura leci przez ścianę do górnego rozdzielacza. Z odpowietrznikiem 2 to mógłbym się zgodzić że pompa poprzez zawór 4d będzie zasysać ale jak go przenosić to jaki sens przed górną belkę rozdzielacza? Raczej przed dolną. A jakiej masz średnicy wewnętrznej rurki zasilające grzejnik? Obieg kotłowy wykonany z rurki ppr czyli odpowiedni do CO. Średnica wewnętrzna ich jest 20mm. Czyli powinni być calowe czy jakiej wewnętrznej średnicy? Pompa na siłę i może by weszła. Pompa ma 23.5cm a tam miejsca jest 23. Trzeba by przesuwać górną rurę a gdzie wepchać zawór kulowy?podnosząc górną rurę nie wszedłby odpowietrznik. Zawory odcinające jeszcze by gdzie upchał.
-
Zapewne i dziadowo zrobione ja na tyle się nie znam ale żeby zrozumieć i podjąć dyskusje z instalatorem muszę coś wiedzieć. Można rozwinąć myśl i powiedzieć jak powinno być. Za mała średnica zaworu? Jest jeden cal a jaki powinien być? Na oko bez metrażu ogrzewanych pomieszczeń można stwierdzić? Mama średnica rur a jaka powinna być? Brak informacji o powierzchni o rodzaju grzejników a dlaczego takie stwierdzenie? Baypas nie potrzebny na pompie zapewne tak a jak bez paypas wsadzić pompę jak do sufitu mało miejsca? W bok? Jakie są wady Baypasu? Odpowietrznik jest na powrocie a nie na ssaniu pompy . Też tego nikt nie wytłumaczył. Ocynk to korozja. Zabezpieczenie układu to jakie.ma być? Przed ciśnieniem to otwarty układ nie zabezpiecza i zbiornik przelewowy? Dodatkowo zawór bezpieczeństwa? Przed temperaturą to sterownik pieca mierzący temperaturę oraz dodatkowy bezpiecznik termiczny nie zabezpiecza? Nie każdy ma czas rok czytać a takie fora są do dyskusji i w tłumaczenia a nie reklamowania swoich usług i gadania zapłać mi to ci powiem co złe. Taki szpec też był mądry zamian go wzielem do zrobienia instalacji CO i CWU.
-
Rozebrać odcinek od pieca do rozdzielacza? Opinia strasznie po łepkach.
-
Za mała średnica zaworu 4d? Ocynku dlaczego się nie daje? Rura pp to ta co do rozdzielacza idzie od pieca ? Które rury za mały przekrój te biegnące do grzejników? Układ otwarty z zbiornikiem przelewowym. Odpowietrznik jest na wyjściu z pompy a drugi na powrocie. Baypas czyli o co dokładnie chodzi?
-
Witam. Kilka dni temu zakończył mi hydraulik przeróbkę starej kotłowni. Chciałem zapytać o prawidłowość połączenia bo jakoś nie jestem przekonany czy wszystko ok. Wydaje się że dobrze ale aż tak nie znam się
-
Zgadza się mialu nie może być w tych węgla h dużo bo to nie ten gatunek. Ja sobie dałem spokój z kombinowaniem j zamawianien z neta węgla. Jeszcze jedna zimę wytrzymam z węglem rosyjskim. Trafił się jak narazie w miarę dobry. Za rok jak dobrze pójdzie będę ekogroszkiem palił to sobie zamówię w kopalni albo rosyjski groszek kupię i będzie taniej.