Skocz do zawartości

MarcinH1

Nowy Forumowicz
  • Postów

    2
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez MarcinH1

  1. Sterowanie zaworem mieszającym powinno być stabilne (kilka stopni różnicy pomiędzy nastawą i temperaturą mierzoną jest dopuszczalne). Odchyłka 20 stopni od zadanej świadczy o nieodpowiedniej regulacji.

    Przyczyn może być kilka:

    - czas pracy siłownika ( z tabliczki znamionowej) jest inny niż wprowadzony w sterowniku.

    - nieprawidłowo ustawiony fizycznie zawór mieszający (punkt początkowy)

    - Rozregulowane nastawy pracy zaworu.

    Najprostszą metodą jest przełączenie siłownika zaworu w tryb ręczny i zamknięcie go - temperatura za zaworem powinna spadać do temperatury otoczenia. 

  2. Kocioł na paliwo stałe nie pracuje tak jak kocioł gazowy i praca na niskich temperaturach jest dla niego szkodliwa - korozja niskotemperaturowa. Paliwo stałe pozostawia po sobie zupełnie inne produkty spalania niż kocioł gazowy dlatego nie można sterować kotłem na paliwa stałe w taki sam sposób jak gazowym. Kocioł w okresie intensywnego grzania powinien pracować na wysokiej temperaturze (70-80 stopni C), a temperatura na instalację jest regulowana poprzez zawory mieszające i termostaty.

    W trybie letni kocioł załączy się raz - dwa razy dziennie i nagrzewa zbiornik CWU w ciągu 0,5-1 godziny. W okresie zimowym kocioł pracuje zdecydowanie dłużej i ciągłe wychładzanie/nagrzewanie będą negatywnie wpływały na żywotność wymiennika.

    Świadome użytkowanie kotła wiąże się z ochroną kotła przed zbyt niską temperaturą - jaki miałoby cel montowanie zabezpieczenia powrotu w przypadku celowego cyklicznego wychładzania kotła.

    Strefy czasowe w sterownikach HT 900 - pierwsze serie mogły mieć taką funkcję poprzez niedopatrzenie. Funkcja ta została momentalnie usunięta z softu i nie będzie udostępniana. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.