Skocz do zawartości

AFC

Forumowicz
  • Postów

    24
  • Dołączył

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia AFC

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Panowie, też chciałbym się przymierzyć do wymiany ślimaka na stalowy w Ironie 25 i chciałbym dopytać kogoś, kto zajmował się tematem: czy w Ardeo mają ślimak, który pasuje do tego palnika bez dodatkowej obróbki? Jeśli nie, to czy np. ślimak AZP - 25M o długości 1130mm wystarczy skrócić i dowiercić otwór, czy na średnicy też trzeba toczyć?
  2. Więcej ciepłej wody idzie na powrót. Tak, na pewno. Czyściłem. Zauważyłem, że ślimak trochę mieli ekogroszek i po dłuższym czasie, po zdjęciu obrotowego talerza i "korony" wygarniam z przestrzeni nadmuchu węgiel w postaci drobnych ziaren. ~40% tyle ustawiłem dzisiaj, bo już powoli traciłem cierpliwość. W zeszłym sezonie spalał się lepiej, wtedy go wiatr miałem ustawiony ~32%. Nie pamiętam, ale przysłonięcie mi ktoś wcześniej zalecił. I tak naprawdę sam nie wiem, co mam z nią zrobić. Deflektor wisi dosyć blisko paleniska (około 13cm od talerza) i chciałbym go jeszcze jakoś podnieść o te 2-3cm, żeby płomień nie rozbijał się tak bardzo o niego. Dziękuję za informację. W zeszłym sezonie, kiedy próbowałem Skarbka, miałem podobny problem. Nie wiedziałem, że ma to związek z kalorycznością opału. Tak jak Pan napisał, Retopal mimo drobnego popkornu spalał się znacznie lepiej.
  3. Cześć. Chciałbym prosić o pomoc, ponieważ nie mogę doprowadzić kotła do zadanej temperatury i przy okazji zaczerpnąć trochę wiedzy na przyszłość. W poprzednim sezonie jakoś sobie radziłem. Paliłem Retopalem i Goldem 28. Teraz znowu palę Goldem i nie mogę go ogarnąć, ale do rzeczy. Do ogrzania mam dom +/- 100letni, podpiwniczony, parter 160m, poddasze (na razie nieużytkowe). Dom ocieplony z zewnątrz 5cm, w dachu 15cm wełny (wiem, lepiej gdyby leżała na glebie). Podłogi nieocieplone. Instalacja: stalowe rury, wzdłuż jednej ściany domu grube, wzdłuż drugiej cienkie. Klaster 5 24kW, bojler 140L, pompy CO + CWU, zawór 4-drogowy. Palnik Ardeo Iron R 25, sterownik IRYD RTZ PID R. Temp. zadana: 60 Czas podawania: 3s Czas między podawaniem: 60s Wydajność dmuchawy: 19/50, przesłona wentylatora ustawiona na ok. 1cm przerwy Zawór 4d ustawiony na 2.5/3 Ekogroszek jest suchy. Po kilku godzinach stan jak na zdjęciach. Temp. wg sterownika 52 stopnie. Palnik na 1/4 obwodu dostaje dużo mniej powietrza, ale ten typ chyba tak ma. Sorry za zaśmiecanie forum i dziękuję za wszelką pomoc.
  4. Z ociepleniem podłóg jest kicha. W części domu (kuchnia, korytarz, łazienka) są kafelki, pod którymi raczej nic nie ma, w pokojach dechy, na nich okleina i dywany. Pod spodem pewnie nawet trocin nie ma. Myślałem o tym, żeby wziąć klastra z ironem, ale jestem w stanie poczekać na skampa, jeśli okaże się lepszym rozwiązaniem, ale chciałbym wybrać świadomie. Czym ten palnik rurowy powinien mnie przekonać do skampa?
  5. Nie potrzebuję bajerów, sterowanie przez internet też nie jest dla mnie konieczne, na pewno uwzględnię sterowanie zaworem mieszającym. Interesują mnie również różnice w ww. palnikach i ku któremu bardziej się skłonić?
  6. Który z tych kotłów wybralibyście w moim przypadku? Ceny pomijam. 1. Klaster 5 - 24kW, sterownik Iryd PID R, palnik ardeo azp-tr 25 (otwarcie kosza ok. 172cm) 2. Klaster 5 - 24kW, sterownik Iryd PID R, palnik ardeo iron r 25 (otwarcie kosza ok. 160cm) 3. Skamp PV 20, Argos PID lub Iryd PID z dopłatą, mocniejsza wersja palnika do 30kW Ogólnie chciałem podziękować za zainteresowanie tematem i pomoc.
  7. Z Klastrem będę miał problem z zasypywaniem zbiornika, bo piwnica ma wysokość 1,7m. Chyba, że się przemęczę. Szkoda, że klapa nie jest pochylona. Do skam pv-20 na pewno zachęcają wymiary i cena, ale nie wiem co z mocą. 3kW na CWU to taka wartość zaporowa? Tak przy okazji - do ocieplenia dachu z nieba mi spadło ok. 130m^2 wełny szklanej ursa 15cm, lambda 32. Chciałem położyć 30cm na poddaszu, ale czy nie wystarczy ok. 20cm?
  8. Wcześniej było palone trocinami w jakimś przerobionym piecu, nie wiem ile kW. Ogrzewanie parteru + 1 pokoju na poddaszu kosztowało ok. 1500zł/sezon, ale w domu przez cały dzień była osoba, która zaglądała do kotłowni. Teraz jej nie ma. Spróbuję ustalić co z ociepleniem podłogi. Biorę pod uwagę kotły polecone przez shoguna i suspensera, a co myślicie o drewmecie?
  9. Trochę zaczynam się gubić, bo nastawiałem się właśnie na ekogroszek 5 klasy, a muszę w końcu coś wybrać. Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie wkład pieniędzy w modernizację, ale nie dojdzie do niej, jeśli nie wybiorę pieca. Jeśli nie 5 klasa, to jaki konkretnie model kotła brać? Póki co poddasze nie będzie ogrzewane, ale docelowo ma być. Teraz zostanie ocieplone wełną. Co będzie wymagało remontu w domu, to zostanie zrobione, ale wszystkiego na raz nie dam rady ogarnąć.
  10. Nie mam wkładu. Czy potrzebuję kocioł 5 klasy? Z tego co mi wiadomo do 202X roku i tak będę musiał go zainstalować. Ja właśnie chciałbym się dowiedzieć, które firmy mają w miarę sprawdzone bebechy. Przeglądam lokalne oferty (okolice Pleszewa), ale tutaj zdania są podzielone. Może ktoś coś wie nt kotłów Witkowskiego? http://www.kotly-witkowski.pl/kotly/kotly-klasy-5
  11. Niestety na ten temat nie mam informacji. Dom powstał prawdopodobnie w latach 50., a ostatni remont wewnątrz przeszedł ok. 2000 roku. Ja nic nie pamiętam z tego czasu. W kuchni, na korytarzu i w łazience są kafelki, w pokojach jest stara, drewniana podłoga + wykładzina, od wejścia jest okleina. Dopiero zaczynam przygodę z remontami w tym domu i priorytetem na ten rok są dla mnie wymiana pieca i ocieplenie dachu. Ponawiam prośbę o polecenie któregoś z producentów.
  12. Możecie mi polecić firmę, którą warto się zainteresować?
  13. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4dps http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4dpv Obliczyłem zapotrzebowanie dla dwóch przypadków: 1. bez ocieplenia dachu, 2. z ocieplonym dachem. Obydwa przypadki bez CWU. Czyli ok. 25kW wystarczyłby wg tych obliczeń, chociaż nie wiem na ile są wiarygodne.
  14. Witam. Poszukuję nowego pieca. Myślę o kotle 5 klasy na ekogroszek. Mam stary dom z użytkowym poddaszem, które na razie robi jako strych i zamierzam je ocieplić wełną. Budynek z zewnątrz został docieplony styropianem 5cm. Powierzchnia 1. kondygnacji to 154m^2, a powierzchnia strychu, który w późniejszych latach zamierzam remontować wynosi 125m^2. Doradzono mi wybrać kocioł o mocy 25-27kW. Jako że jestem zielony w tym temacie, proszę o poradę, czy taki piec będzie wystarczający? Nie wiem jakie zapotrzebowanie na ciepło można przyjąć w moim przypadku. Drugą sprawą jest to, że przeglądam oferty kotłów w okolicach Pleszewa/Ostrowa Wlkp. i zastanawiam się, czy warto skorzystać z usług np. Biadały? https://kotlypleszewskie.pl/pl/p/Kociol-z-podajnikiem-EKOVERT-27kW/17 Jeśli ktoś miał styczność z tą firmą, to chętnie poznam opinie. Jeśli ww kocioł odpada, są Państwo w stanie polecić mi jakąś wiarygodną firmę i kocioł? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.