Skocz do zawartości

Tomqxxl

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Sopot -> Puck

Ostatnie wizyty

1 314 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Tomqxxl

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Owszem. Myślałem o betonie, ale ma on mniejsze ciepło właściwe niż woda a także pewnie gorzej by odprowadzał ciepło. Zbiornik jest już wkomponowany w fundament, zaizolowany i czeka na zakończenie budowy i wykonanie instalacji. Jak nie zadziała to będę miał schowek bimber. :)
  2. Mógłbyś kolego czarekm podrzucić linka do tej aukcji allegro?
  3. Wypytałem sprzedawców tych zbiorników i wszyscy odpowiadali, że zbiorniki bez problemu wytrzymają temperaturę wody 90 stopni C.
  4. Dziękuję kolego automatyk za wyrażenie swojej opinii. Czy może ktoś wykorzystywał takie zbiorniki i ma jakieś rozeznanie co do ich wytrzymałości?
  5. A gdyby tak pozbyć się problemu ciśnienia i pojemność bufora wykorzystać bez przepływu w nim wody. Ładowanie bufora by było za pomocą wężownicy i odbiór ciepła za pomocą innej, a może nawet i tej samej... Pozostała by tylko kwestia temperatury, która miałaby jednak mniejsze znaczenie z powodu braku obciążeń mechanicznych związanych z ciśnieniem. Rozszerzalność cieczy można by załatwić jakimś zbiorniczkiem wyrównawczym (jaka objętość dla 1m3?)
  6. Witam serdecznie. Mam pewien pomysł na instalację grzewczą w moim domu (którego budowa niebawem powinna się rozpocząć). Jako główne źródło ciepła zakładam kocioł na zgazowanie drewna. Producent zaleca zbiornik buforowy 1m3... i tu problemy: 1. Rozmiar - nie mam piwnicy, kotłownia jest mała. 2. Koszty - prawie tyle co kocioł. Ważne: domek będzie mały - 85 po podłogach. kocioł 18kW Atmos mi się podoba myślę o wspomaganiu ogrzewania za pomocą solara i/lub kominka z płaszczem cwu chciałbym uzyskać z wężownicy umieszczonej w zbiorniku. I wymyśliłem: 1. Schować zbiornik pod podłogą parteru - w fundamencie. 2. Wykonać samemu z jednego z dostępnych za ok 300zł zbiorników z tworzywa sztucznego o poj. 1000l np: http://www.allegro.pl/item684676358_zbiorn...nik_1000_l.html Zbiornik chcę umieścić w rogu fundamentu ocieplony z każdej strony styropianem i każda przestrzeń obok wypełniona pianką dla zabezpieczenia przed odkształcaniem ścianek. Wężownice z rur miedzianych. W związku z tym pytania do Szanownych Kolegów Doświadczonych Instalatorów i Innych. 1. Czy zbiornik wytrzyma temperaturę? 2. Czy wytrzyma ciśnienie (nie będzie duże - myślę o otwartym naczyniu wzbiorczym nad sufitem poddasza). Dziękuję za wszelkie sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.