Skocz do zawartości

pio92

Forumowicz
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pio92

  1. Witam, Przy wyłączonym kotle i temp wody 20'C w instalacji CO, ciśnienie wynosi 1.5bar. Po włączeniu ogrzewania i osiągnięciu temp wody w instalacji 60'C ciśnienie wzrasta do 1.65bar. Podejrzewam,że jak w zimie kocioł zagrzeje do 70-80stopni to wzrośnie do 1.7-1.75bar Czy jest to prawidłowe czy może naczynie wzbiorcze powinno to wyrównać i ciśnienie na zimnej i ciepłej i instalacji powinno wynosić zawsze 1.5bar ? Naczynie ustawione na 1.2bar w myśl zasady -0.3bar względem ciśnienia na zimnej instalacji. Ps. Czy zmiana naczynia z 25l na 35l pomoże. Czy może napompować naczynie do 1.5 zamiast 1.2, wtedy zaoszczędzę miejsca na te +/- 0.3bara które mi wzrasta?
  2. Witam, mam pytanie odnośnie automatycznego zaworu do napełniania instalacji firmy Caleffi typ 553. 1. Czy zawory przed i za powinny być zawsze zamknięte, a otwierać je tylko kiedy chce się dopełnić ubytek wody, czy mogą one być otwarte stale? 2. Do czego służy te szare pokrętło zaznaczone na fotografii numerem "2" ? Powinno one być dokręcone czy odkręcone na maksa? Wiem, że ciśnienie zaworu reguluje się na śrubie znajdującej się pod nakrętką zaznaczonej na fotografii numerem "1". Ale nie mam pojęcia do czego właściwie służy te szare pokrętło. W instrukcji pisze tylko jak ustawiać ciśnienie na tej śrubie pod nakrętką, ale nie pisze do czego te szare pokrętło?
  3. Ok, dziękuję za doradztwo, bardzo mi pomogłeś.
  4. Bo tak jak pisałeś ciśnienie do 2.5bar jest ok. Ale nie wiem czy w zimie gdy piec nagrzewa się do większych temperatur , ciśnienie nie zwiększy się ponad 2.5 bar. Teraz piec nagrzał się do 53 stopni, ale w zimie może nawet do 70-80. On pobiera temperaturę z wewnątrz i zewnątrz domu i za pomocą krzywej grzewczej ustala temp pracy kotła. Mówiłeś,że dodatkowe lub większe naczynie zbije ciśnienie. To pomyślałem, że dla świętego spokoju,żeby nie łapać schiz czy ciśnienie nie jest za wysokie, zamontuje większe naczynie...
  5. Teraz kapuje. Czyli mówisz do 2.5 bara jest bezpiecznie. Jak mam naczynie 25l to wymiana na 40l pomoże?
  6. Mam dwa naczynia. Jedno przy CWU ustawione na 4 bar i jedno na CO ustawione na 1.5 bar Hmm, bo w przeszłości nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek na piecu było więcej niż 1.7 bar Myślełem, że to właśnie zadanie naczynia wziorczego zabierać wodę, gdy ciśnienie większe od napompowanego 1.5 a oddawać, gdy mniejsze... Czyli na zimno 1.5 vs 2.5 na ciepłym jest ok?
  7. Teraz odpaliłem piec. Na zimnym pieciu ciśnienie 1,5bar. Podczas nagrzewania do 50 stopni, ciśnienie rozsło, tak, że kilka razu przy osiągnięciu 1,8bar ulałem wody z instalacji (do 1,5bar), bo bałem się, że za wysoko. Po ostygnięciu pieca do 30 stopni, ciśnienie spada do 1,2bar i pokazuje błąd "za niskie ciśnienie" Czy winne jest tu naczynie wzbiorcze? To ono powinno chyba przy rośnięciu ciśnienia zbierać wodę i upuszczać gdy spada?
  8. Miałem spokój dopóki nie zaadaptowałem poddasza i 3 grzejniki, które tam są zacżeły grzać. Od wtedy się zaczęło... Czym może być spowodowany taki częsty upadek ciśnienia? I gdzie ta woda ucieka? Bo nie widzę żadnych wycieków itp. A co do problemu z dolewaniem to poradziłem sobie. Znalazłem instrukcję systemu bezpieczeństwa i tam z boku jest taka śruba do regulacji ciśnienia. I teraz dobija mi do 1,5bara. Mam jeszcze pytanie czy te zawory w systemie bezpieczeństwa (zaznaczone strzałką) mogą być stale otwarte, czy otwiera się je tylko jak ciśnienie spadnie i trzeba dolać ? I ten szary zawór zaznaczony niebieską strzałką.
  9. Witam, Mam taki problem, że od jakiegoś czasu nie działa automatyczne napełnianie wody instalacji. Prowadzi to często do błędu na piecu "za niskie ciśnienie instalacji", muszę manualnie napełnić, ale chyba przez to wszystko instalacja się częściej zapowietrza. Co może być tego przyczyną i jak mogę to sprobowac naprawić?
  10. Dzięki wielkie. Odpowietrzyl się i działa !
  11. Witam, Mam problem z CO. Piec pokazał błąd za niskie ciśnienie. Dolałem wody do obiegu. Piec dostał priorytet nagrzania CWU. Rura nagrzewała się do momentu pomy CWU, ale nie za nią. Dopiero po jakimś czasie "zaskoczyło" i działa. Ale teraz jest problem z CO. Piec nagrzeje CWU, przełącza się na ogrzewanie CO i nic. Nie pokazuje błędu ani nic. Rura nagrzewa się do momentu zaznaczonego strzałką na zdjęciu, a dalej zimna. Pompa się włącza i coś tam chodzi. Czym może być to spowodowane? Piec Wolf TOB-18 Pompa Co Wilo Yonos Para
  12. Piec: Wolf TOB-18 Pompa CWU : LPF Experia 25/40 Pompa CO : WILO Yonos Para Witam, Od pewnego czasu spadało mi ciśnienie kotła i musiałem co jakiś czas dolać wody. Ostatnio stało się tak samo, dobiłem do 1,5 bara i stało się coś dziwnego. Piec nie pokazywał błędów, ale nie grzał ani CWU ani CO. Piec nagrzewa się normalnie do tych 70-80 stopni. Rura do momentu pompy CWU była ciepła, pompe było słychać, przelewanie wody, ale za pompą rura była zimna. Na początek zwiększyłem ciśnienie wody w domu na reduktorze na 4 bary. Naczynie przeponowe dopompowałem do 4 bar, bo zauważyłem, że jest trochę mniej. Pompa CWU nie ma opcji odpowietrzania, ale w instrukcji napisali, żeby dać na tryb III coś tam odpowietrzy. Po tych działaniach rura wlotowa do bojlera była ciepła, a więc ciepła woda dochodziła do kotła, ale już wylotowa z kotła spowrotem do pieca nie. Dopiero po 30-60min coś się zmieniło i rura wylotowa też była ciepła CWU zaczęło znowu grzać. CO nie działa dalej. Piec włączony, bez błedów. Na apikacji telefonowej pokazuje Tryb: grzanie, Status Palnika: wyłączony , Palnik: wyłączony. Pompa CO włączona i coś tam chodzi. Myślałem, że może CO nie grzeje, bo w domu i na zewnątrz jest ciepło. Piec dopasowuje się do krzywej oraz temp.w domu i zewnętrznej. Zwiększyłem krzywą na maksymalnie, tryb Party (szybkie nagrzewnie),ale dalej nic. Myślałem, zasymulować na czujniku temp. zewnętrznej niską temperaturę, żeby wyeliminować teorię, że piec nie grzeje, bo jest za ciepło. Ale nie wydaje mi się, że +11 na zewnątrz i +18 w domu to za ciepło. Pozatym jakby miał nie grzać, to by chyba pompa CO była wyłączona, nie ? I z tym CWU było podobnie coś nie tak, więc może jest jakiś wspólny mianownik tego stanu... Kaloryfery odpowietrzyłem, wszystkie termostaty na max. Co mogę jeszcze spróbować ? Pomocy/Help/Hilfe
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.