Skocz do zawartości

rotkeh

Forumowicz
  • Postów

    65
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 110 m2, dom średnio energochłonny 6,8 kW (według ciepłowlasiciwe.pl)
  • Instalacja
    Grzejniki Purmo - 8 szt, łazienka podłogówka + drabinka. Instalacja grawitacja -mat. stal. Zawór 4d.
  • Kocioł
    Tekla Draco Bio Compact 12

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Zamość

Ostatnie wizyty

995 wyświetleń profilu

Osiągnięcia rotkeh

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Rada jest jedna co około 3 miesiące wyciągam pierścień z prętem i dokładnie go czyszczę z nagaru. Przy montażu dokładnie go wyosiować w palniku, żeby nie ocierał po palniku. Jak źle wyosiowany to słychać.
  2. Sprawdź skrzynkę PW , mrozy idą .
  3. Cześć wszystkim , i ja dorzucę swoje spalanie to już 3 sezon użytkowania pieca. W poprzednim roku dołożony rekuperator. Piec pracuje w trybie skokowym ( modulacja to jakieś nieporozumienie, strata energii podzespołów i spalanie plus 4 kg na dobę ) w trybie ciągłym 4 do 5 odpaleń na dobę. Stała pompa temperatura w domu 22,3st.C. w nocy 20st.C.
  4. Cześć u mnie tak samo od nowości rzęzi.
  5. Ja mam videroom za bardzo Ci nie doradcę. Wsadź cokolwiek aby piec miał jakiś punkt odniesienia. Czujnik włożyłbym do pokoju dzieci i ustawił to co ma być. Inne pomieszczenia regulował zaworami przy grzejnikach lub jeśli masz podłogowe to przeplywami na poszczególne obwodach . Trochę z tym zabawy ale da się ustawić.
  6. Dokładnie tak ale musisz mieć czujnik pokojowy i ustawiasz sobie histereze na CO. Jak ma kocioł wiedzieć do jakiej temperatury grzać. W auto sterownik sam kalkuluje do ilu grzać i nie bierze pod uwagę Twoich ustawień.
  7. Jedyna różnica to taka że, w auto piec wygasza się i oczekuję na żądanie od CO lub CWU do rozpalania . Podbija temp do jakiej ma rozgrzewać kocioł. W manualu Ty zadajesz stałą temperaturę na kotle. Kocioł grzeje do temperatury zadanej +5 st. i się wygasza. Po spadku temperatury o wartość nastawionej histerezy odpala się. Z moich obserwacji wynika że jeśli wyregulujesz podawanie i temperatury tak aby piec jak najdłużej pracował wtedy są oszczędność w spalaniu. Ja grzeję w auto. Jak temperatury spadają poniżej -5 st. włączam manualny, bo wtedy łatwiej jest utrzymać ciągła pracę. Z pracy FL zrezygnowałem jadę na skokowej.
  8. Za dużo szamotek to też nie najlepszy pomysł. Miałem włożone 4 cegiełki ułożone na stojąco dwie na wprost palnika i po jednej na bok. Efekt temperatura spalin 130 st.C . Po zostawieniu tylko 2 ustawionych w krokiewkę na wprost palnika , temperatura spalin 105 st.C przy mocy 100% . Wniosek nasuwa się taki że zakrywając za bardzo ścianki kotła tracimy na sprawności kotła (zmniejszamy powierzchnie wymiennika) a tym samym podnosimy temp. w kominie. Spalony pellet w styczniu 517 kg, średnie dzienne spalanie 16,7 kg. Temp kotła 55 st.C stała pompa, tryb pracy palnika skokowa. temp w mieszkaniu 22 st.C , ekonomiczna 20,5.
  9. Sprawdź pod palnikiem od spodu jest taka przesłona. Normalnie powinna być otwarta ale czasami zapominają w fabryce ją otworzyć.
  10. Nic Ci nie da czas podawania , dla przykładu jeden pellet waży tak jak u mnie np 24 kg, żeby sensownie piec pracował daję podawanie 1,8 , a drugi mam który waży 16kg muszę dać około 2,5. Nie chodzi o licytowanie mniej czy więcej wychodzi z ważenia, wiadomo że pomiar nie jest powtarzalny , ale daje jakiś wstępny wynik ilości przerzucanego pelletu przez podajnik. Łatwiej określić minimum i max ilościowe zmieniając rodzaj pelletu. Przewaliłem przez piec już 6 rodzajów pelletu i bez ważenia była jedna wielka porażka i siedzenie przy piecu żeby ustalić ilość podawania. Przy ważeniu sprawa jest prosta . Odpalam palnik i patrzę ile przelatuje przy 100% i tym sposobem mam ustawienie wstępne dla innego paliwa. To moja metoda i sprawdza się dla mnie w 100% dla was nie musi wy macie inne magiczne sposoby. Teksty typu ja nie ważę, bo nie ma sensu, a za chwile powoływanie się na coś czego się nie stosuje jest żałosne. W tym temacie już nie można znaleźć nic wartościowego jedynie, każdy przerzuca swoje racje, które nijak mają się do rzeczywistości wiedzy i fachowości. Teraz życzę dalszego robienia śmietnika z tematu, zawsze to będzie więcej na liczniku. Pozdrawiam. P.S Izatom wiadomości na temat wymiany sterownika zajrzyj do skrzynki z wiadomościami.
  11. Nie chodziło mi o to co wpiszesz, ale co masz w zasobniku (sosna , dąb , buk).
  12. Zejdzie nawet niżej . miałem nawet 0,4kg/h, jednak już płomień chwilami zanikał. Dla zachowania ciągłości płomienia podniosłem do 0,6kg/h. i jest ok . Żeby zejść niżej musisz zejść z max podawaniem , Wszystko zależy od pelletu jak się spala jaką ma energetyczność itd. Kolejna sprawa czy chcesz palić non stop czy dogrzewać co kilka godzin. Jak na okrągło musisz wyczuć zapotrzebowanie chaty na ciepło, żeby optymalnie ustawić. Jak cyklicznie wtedy piec musi z większym kopem grzać , ale z moich skromnych doświadczeń wychodzi że są większe straty kominowe.
  13. Tak jest ten parametr i już poszedł na 10 sekund . jak dam za nisko to może nie rozpalić. Przy rozżarzaniu już sypie kilka porcji z góry ustalonych czasowo. Mając wynik z ważenia 24 kg całkiem sporo tego leci i na to juz nie mam wpływu . Tak u każdego będzie inaczej, inna waga pelletu. Ważenie u mnie przy teście 24kg/h pellet super torpeda :D no name bez spieków.
  14. Wymienili na drugi uznali reklamację. Jeśli coś nie pracuje to jest ich święty obowiązek wymienić na taki bez wad.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.