Skocz do zawartości

SebaC80

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom jednorodzinny ok. 150m2, Ściana 25 cm porotherm + 15 cm steropian, dach 25 cm wełny mineralnej
  • Instalacja
    9 grzejników panelowych, ok 30% ogrzewanie podłogowe, wentylacja grawitacyjna
  • Kocioł
    Pompa ciepła NIBE F2040 12 kW monoblok

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

818 wyświetleń profilu

Osiągnięcia SebaC80

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Witam ponownie. Pompa założona. NIBE F2040. W domu cieplutko ( dla mnie aż za bardzo ). Pojawił się natomiast inny problem. Ustawienie pompy. Przy piecu chciałem cieplej odkręcałem grzejniki, chciałem zimniej zakręcałem. Teraz wygląda to inaczej. Niby czujnik temperatury jest, ale nie wiem czy w ogóle potrzebny. Nie za bardzo rozumiem zasady działania stopniominut. Jak to jest liczone. Czy byłby ktoś na tyle łaskaw, żeby mi to łopatologicznie wytłumaczyć?
  2. Pytałem z racji tego, że osoby które montowały mi pompę, powiedziały ze termostaty na grzejnikach muszą być na maksa odkręcone. Cały czas. No i tu pojawia się problem, bo np jak chce rano zejść do cieplych pomieszczeń to muszę mieć temperaturę odpowiednio ustawiona na pompie, ale wtedy grzejniki grzeją też w sypialni. No ale skoro piszesz ze masz zakręcone termostaty to rozumiem że to nie problem. Nie wiem dlaczego powiedziano mi o obowiązkowym rozkręceniu termostatów. Czy może to spowodować większe zużyciem prądu, albo jakimiś niedogodnościami?
  3. Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Wraz z montażem pompy zamontowano mi jeden czujnik temperatury pomieszczenia i jeszcze jeden na zewnątrz domu. Chciałbym takich czujników więcej. Tak żeby móc sterować osobno temperaturą w pomieszczeniach, ale z racji że są to czujniki przewodowe to nie bardzo mam teraz możliwość. Czy mogą tutaj pomóc termostaty elektroniczne, które podpiąłbym do pompy? I w ten sposób sterować przepływami?
  4. Sprawdzam tylko na jednym termometrze. Teraz dodatkowo mam jeszcze wskazanie pompy ciepła. U mnie jest tak, że na parterze domu mamy temperatury wyższe, a u góry niższe. Sprawdzałem to jednym i tym samym termometrem. U góry mamy pokoje dzieci i naszą sypialnię, więc te temperatury mniejsze u góry są jak dla nas bardzo na rękę. U mnie wynika to chyba z faktu, że kaloryfery są nieco mniejsze. Na dole w kuchni i łazience mam ogrzewanie podłogowe, w salonie 3 grzejniki, a góry po 1 grzejniku w każdym pokoju, ale w przedpokoju do którego prowadzą schody z dołu jest brak kaloryfera.
  5. Ja obecnie temperaturę zasilania mam około 40 st przy około 70 % grzejników i temperatura w domu 23 st.
  6. Mam dokładnie to samo. Podłoga jest wreszcie idealna, a żonka tak samo narzekająca na grzejniki :). Dla mnie jest idealnie. I rzeczywiście chyba za bardzo się nakręcam z tą energią. Po roku będę mądrzejszy. Tym bardziej, że mam zainstalowaną fotowoltaikę o mocy 6,84 a zużycie prądu przed montażem pompy miałem w granicach 2200 kWh.
  7. Jest NIBE uplink. I właśnie podłączyłem pompę do internetu. Musiałem tylko podciągnąć tam internet, dołożyłem router bezprzewodowy i zmostkowałem z obecnym routerem, i teraz mam podgląd. Ale w aplikacji nie widzę informacji o zużyciu. Na razie po prostu ją wyliczam, na podstawie wcześniejszego zużycia.
  8. No właśnie nie mam. Przynajmniej tak mi się wydaje bo nigdzie nie widzę w menu.
  9. Nie mam podlicznika. Z moich wyliczeń, po uwzględnieniu wcześniejszego zużycia bez pompy, wychodzi obecnie około 50 kWh zużycie.. Pompę mam inwertorową. NIBE f2040. Informacje w menu pompy nie bardzo rozumiem, bo tam mam napisane wartości, które mnie przeraziły tzn. i niestety nie wiem jak to czytać.
  10. Witam ponownie. Od kilku dni jestem posiadaczem pompy ciepła. W związku z tym pojawiają się kolejne pytania. W jaki sposób czytać dane z pompy ciepła, tzn. stopniominuty, jaka powinna być optymalna ilość uruchomień sprężarki na godzinę, no i jakiego zużycia prądu byłoby dopuszczalne?
  11. Tak się jeszcze zapytam. Załóżmy że w trakcie użytkowania pompy wyjdzie, że rzeczywiście jest za duża. Czy bufor ciepła coś wtedy pomoże? I jaki ewentualnie powinien być ten bufor (w jaki sposób go dobrać).
  12. Ja też się spodziewam, że będę musiał dokupić. Pytanie tylko ile? Zobaczę po roku, wtedy będę wiedział czy popłynąłem na tej instalacji czy może nie jest tak źle. Dla mnie teraz istotne że będę miał czyściej w domu, bo obecnie mam mocno przewymiarowany piec CO, co skutkuje ogromnymi ilościami pyłu (po tygodniu mam 2 wiaderka popiołu). Lada dzień pompa powinna być zamontowana.
  13. Czy w takim razie pompa która jest przewymiarowana, oprócz tego, że bierze dużo prądu (to oczywiście też problem), może stwarzać jeszcze inne problemy? W tej chwili na dachu mam instalacje fotowoltaiczną o mocy 6,18 KW. Rocznie zużywałem około 2500 kwh. Czy dużo w takim razie pompa weźmie dużo więcej niż 3500 kwh?
  14. No i z wielkiej radości jaką miałem nie dawno w związku z przejściem na pompę ciepła nic nie zostało :-(. Podłogówkę mam w kuchni i łazienkach. Reszta grzejniki cv22. Głównie 1200 x 600. Pompa ma być 12 kw. Ze strony ciepłowłaściwe wynikało że powinna być 16 kW. Pan, który mi doradzał mówił że więcej niż 12 kw nie byłoby dobrym pomysłem. A profil jak najbardziej uzupełnię, bo chyba będę tu częstszym gościem ?
  15. A czy to ma jakieś znaczenie, że moc pompy jest modulowana?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.