Skocz do zawartości

gabber2005

Forumowicz
  • Postów

    28
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez gabber2005

  1. Dziękuję za pomoc Europolis. 

    Teraz nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli pompa od podłogówki jest teraz podłączona jako pompa dodatkowa 1 a od grzejników jako CO i regulator pokojowy wykryje że temperatura została osiągnięta i puści sygnał do kotła żeby przestał grzać to wyłączy mi i pompę od CO i podłogówli? Czy oddzielnie będę mógł ustawić żeby regulator pokojowy sterował tylko pompą dodatkową 1 a od grzejników nie?

  2. Cześć

    Potrzebuję porady. Otóż miałem pompkę od grzejników i podłogówki razem podpiętą w sterowniku jako pompa CO. Dzisiaj to sobie rozgraniczyłem i pompę od podłogówki podpiąlem jako pompa dodatkowa 1. Po włączeniu sterownika wyskoczył alarm 027 że czujnik podłogówki uszkodzony. Znalazłem w pudełku czujnik i podpiąłem go do sterownika w miejsce "czujnik podłogówki". I teraz w którym miejscu na rurze ten czujnik przytwierdzić? Przed zaworem 3d, 4d? Czy za tymi zaworami?

  3. 6 godzin temu, wwoytek napisał:

    Turbina, że tak ją nazwę typ "Duży" na pewno przy mniejszej mocy kotła lepiej sprawdzi się mała turbinka, choć wybór/ opcja mocy z indeksem "M" w nowym oprogramowaniu jest dla kotłów od 9 do 16kW. Z drugiej strony to udogodnienie z małą turbinka najbardziej korzystne gdy kocioł w PID pracuje/ oscyluje z mała mocą a wentylator pracuje w dolnej granicy obrotów ( 1% )

    Jeżeli mam kocioł 15 KW to którą opcję wybrać z indeksem "M" czy bez? A jakie są różnice między indeksem "M"a  bez 'M"?

  4. 10 minut temu, Darekgra napisał:

    Dlatego że w PID może przegrzewać do 5 stopni powyżej. Dopiero powyżej 5 stopni od zadanej przechodzi w nadzór.

    Pisałem już wcześniej zmniejsz moc kotła na 70% a unikniesz znacznego przebijania temp.

     

    I to by się zgadzało, bo dobił do 68C i w nadzór wszedł. Zmniejszyłem do 80% moc i temp bieżąca spadła do 48C i bład chwilowy brak obrotów! Pp zrobieniu testu nadmuchu wyszło niedrożność kanału nadmuchowego.

     

  5. Zaobserwowane przed chwilą. Obecnie nastawy pid i na wyświetlaczu przy ikonce wentylatora 1% a odgłos dobiegający fizycznie od wentylatora wskazuje na 30-40% tak dmuchał, pytanie dla czego? Przy 1% wogóle nie powinienem słyszeć wentylatora. Dodam że akurat załączyła się pompka od cwu aby dogrzać? Mimo że na kotle była temp 64C a zadana 63C to kocioł ganiał aż do 68C. Zdjecie sprzed minuty. Temp. zadana przebita a pid dalej dmucha. Po co?

    20200129_150631.jpg

  6. 13 godzin temu, Darekgra napisał:

    Dla DKEL 15kW 

    Hallotron włączony praca z PID u siebie mam tak na K1Pv4  3.4.0

    Parametry mocy
    • Minimalna praca podajnika : 1 Sekund
    • Maksymalna praca podajnika : 3 Sekund
    • Minimalna przerwa podajnika : 40 Sekund
    • Maksymalna przerwa podajnika : 75 Sekund
    • Min. wentylator roboczy : 13 
    • Maks. wentylator roboczy : 25 
    • Min. obroty : 80 
    • Maks. obroty : 310

    Mógłbyś mi jeszcze podać swoje ustawienia nadzoru i jaką temperaturę spalin masz ustawioną?

    Dzisiaj rano włączyłem PID-a i wklepałem twoje ustawienia. Temp. spalin ustawiłem na 140C. Kocioł ładnie dociągnął do zadanej i przeszedł w tryb nadzoru. Temperaturę zadaną przebił o ok. 10C. 

  7. Cytat

    jakiej wielkości masz założoną turbinkę na wentylator.

    Jak to mogę sprawdzić? Dodam, że tak jak kocioł wyszedł z fabryki to nic nie zmieniałem.

    Cytat

    no i dodam, że palenie w dwustanie na tym sterowniku jest totalnym nieporozumieniem, nad sadzą w nadzorze nie ma szans zapanować, a zużycie węgla identyczne.

    W dwustanie palę już drugi sezon, i powiem Ci szczerze, że jest różnica. W dwustanie na czterech workach palę ok 7 dni, na pidzie ok 5. A oprócz tego na pidzie komin mam gorący tak samo jak grzejniki, czego przy dwustanie nie mam. Więc różnica jest na pewno.

  8. Właśnie wróciłem z kotłowni, wgrałem nowy soft. Dodam, że posiadam Defro Komfort Eko 15 KW i sterownik K1PV4. Palę tylko w dwustanie. Przed aktualizacją wentylator miałem ustawiony na 25%, po aktualizacji do 3.6.0 i wybraniu mocy kotła 15KW (M) przy 25% wentylatora ledwo co żar było widać, dopiero zwiększenie do 55% pomogło żeby się paliło. Poza tym po na nowym sofcie bardzo dużo jest płomienia ( objętościowo) i przy 55% płomień prawie sięgał górnej półki kotła, czy tak powinno być? Później zmieniłem moc kotła na 15KW. Myślałem, że wtedy będę musiał zmniejszyć wentylator do 25% tak jak miałem, ale nie. Przy 25% wogóle się nie chce palić. Kolejne spostrzeżenie to dużo sadzy się zrobiło.

  9. Witajcie,

    Podpowiedzcie mi odnośnie cyklu pracy pompy w sterowniku K1PV4. Czy powinien on być włączony? U mnie jest włączony i ustawiony czas pracy: 20 s, czas przerwy: 5 min. I jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób ustawić sterowanie za pomocą regulatora pokojowego? Czy wybrać opcję sterowanie właśnie pompą i włączony cykl pracy pompy, czy sterować kotłem i obniżać jego temperaturę?

  10. 19 godzin temu, gmaj22 napisał:

    Ale błąd #1 do łatwej naprawy: zakręć czarne kapturki na odpowietrznikach automatycznych. Tym na najwyższym trójniku i na belce z zaworem bezpieczeństwa.

     

    Dzisiaj zakręciłem te odpowietrzniki. Mam już założoną instalację solarną i podpiętą trzecią pompkę do CWU (widoczna jest na zdjęciu) i na rurze od tej pompki do zbiornika cwu też jest ten odpowietrznik i też odkręcony, czy go też powinienem zakręcić? 

  11. gilal jeżeli zrobię tak jak napisałeś: 

    - jedną pompę podpinam pod pompę CO

    - drugą pompę od podłogówki podpinam jako pompę dodatkową 1 i aktywujemy jako "pompa podłogowa"

    to w jaki sposób będę mógł tymi pompami sterować oddzielnie? Załóżmy, że ustawię temperaturę w pokoju na górze 22C, a na dole będzie obecnie 20C. I teraz w jaki sposób zrobić żeby pompa od grzejników się wyłączyła, a od podłogówki nadal pracowała?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.