Skocz do zawartości

sparagus

Forumowicz
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wieruszów

Osiągnięcia sparagus

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedź. Dlatego myślę albo dać trójnik 2 cale na wyjściu z pieca lub wpiąć się CWU w innym miejscu bo mam z tyłu dwa wyjścia calowe wolne (mniej roboty :)). I jeszcze jedno jeżeli bojler działa na grawitacji to chyba nie ma sensu włączać pompy CWU ? Chyba żadnych skutków negatywnych nie powinno być ?
  2. Mam jeszcze jedno pytanie. Bo tak jak wcześniej pisałem jeżeli pompa CWU jest wyłączona wszystko pracuje normalnie. Na ten moment mam na piecu 60* temperaturę powrotu jakieś 45 (tyle co producent zaleca), zawór 4drogowy skręcony na 2. Całość psuje tylko pompa Cwu. Teraz się zastanawiam czy jakbym pompę wpiął w któreś wolne miejsce 1 calowe (mam od zaworu Caleffi i bezpieczeństwa z tyłu pieca) i zmienił powrót tak aby rurka powrotna z zaworu 4d wchodziła do trójnika 2 cale na dole tuż przy piecu. Czy to może pomóc w mojej sytuacji ? Bo nie ukrywam że pompa kotłowa to dodatkowy koszt... I jeszcze dodam że przy wyłączonej pompie CWU działa grawitacja tj. rurka zasilająca bojler i powrotna jest gorąca.
  3. A czym się może objawić mały kvs ? nie dogrzeje mi dłuższych pętli ?
  4. Ma KVS 1.6 (ATM 361) Nie da rady na tyle pętli ?
  5. Jutro jak będę na budowie to zobaczę w instrukcji.
  6. Wydaje mi się że grzeje ok. Zmieniając wartość zaworem 3d to zmienia mi się temperatura zasilania rozdzielacza. Na ten moment powoli wygrzewam posadzki. Tj. systematycznie zwiększam temp na trójdrożnym. Jak załączę pompę CWU to powrót mam 10 stopni chłodniejszy niż zasilanie.
  7. Ochronę powrotu chciałem realizować pompą CWU. Sterownik ecoal ma taką funkcję. Tak ten rozdzielacz z lewej to na grzejniki. Jeszcze się zastanawiam czy zejść niżej powrotem z 4 drożnego bliżej pieca może wtedy by nie było cofki...
  8. Zostało mi tylko jedno wyjście sterowniku na pompę a chciałbym je wykorzystać do pompy cyrkulacji ehh :/ Tak jak mniemam sam zawór zwrotny na powrocie z 4d za dużo nie da ?
  9. Ok rozumiem, tak zrobię. Byłem dziś na budowie i zauważyłem następujące rzeczy jak się bawiłem regulacjami. Że jak dałem zawór czterodrożny na wartość 0 przy wyłączonej pompie CWU to powrót z zaworu 4d robił się ciepły od strony zaworu 4 d. A przy włączonej pompie CWU gdy zawór zrobiłem na 0 to powrót z zaworu 4d robił się ciepły od strony pieca (powrotu do pieca) w stronę zaworu 4d. Może faktycznie tak jak wspomniał użytkownik LordFalcon woda cofa się powrotem 4d i dlatego takie dziwne zjawiska się u mnie dzieją. Czy tak jak wspomniał zawór zwotny na powrocie z 4d by coś pomógł ? Czy to tylko dodatkowy niepotrzebny opór ? I kolejne pytanie czy mogę się wpiąć tak jak na poniższym zdjęciu powrotem z podłogówki blisko wejścia mieszającego ? Ktoś mi kiedyś powiedział lepiej żeby zachować jakąś odległość wtedy lepiej działa ? I jak to jest ?
  10. Witam. Czy zawór zwrotny który jest zamontowany na powrocie z rozdzielacza od grzejników muszę koniecznie przenieść za pompę zasilająca? Co to zmieni? Chcę porostu zrozumieć układ. Z góry dziękuję
  11. Czy zamiast zwężki z 2 cali na cal na wyjściu pieca lepszą opcją będzie danie trójnika 2 cale tak aby szło z jednego wyjścia trójnika na zawór 4 d a z drugiego na pompę CWU ? Pomoże to coś w tej sytuacji ? Czy przydławienie zaworem może powodować większy pobór przez pompkę CWU ? Ogólnie chciałem realizować pompą CWU ochronę powrotu kotła.
  12. Ok. To je zamknę albo wymienię.
  13. Dlaczego ? Co on w tym momencie może powodować ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.