Skocz do zawartości

Dyfergo

Nowy Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom jednorodzinny powierzchnia 220 mkw, ocieplenie system grafit 15cm, tynk ciepły system Kabe.
  • Instalacja
    Piec Heitztechnik HT DassPell 20KW. Układ zamknięty z zabezpieczeniem. Ogrzewanie podłogowe 7 obiegów, około 100mkw 10 kaloryferów.
  • Kocioł
    Pelet Heitztechnik HT DassPell 20 KW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Koszalin

Osiągnięcia Dyfergo

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Studnię mam na 16 m, szlam zachodził od początku. Po około roku skróciłem wysokość osadzenia pompy na około 14 m. Filtr wstępny 100mikronów zawalał się w miesiąc co skutkowało znacznym spadkiem ciśnienia wody. Zainstalowałem odżelaziacz ,usunąłem filtr wstępny i kłopot znikł zupełnie wraz z nadmiarem żelaza i manganu. Firma studniarska ma w dupie jak i mój hydraulik, który zgotował mi taki syf w kotłowni.
  2. Zbiornik przeponowy mam o pojemności 150l, ciśnienie przy jakim się załącza to 2,5 bar a wyłącza na poziomie 4bar. Pompę mam sumoto jednofazową. Do pieca zastosowałem zasilacz awaryjny (z prawie pełnym sinusem ) jeden z nielicznych, który jest w stanie popchnąć pompy kotła i jego samego przez okres 2 godz. Z tego co czytałem to zawór bezpieczeństwa, który mam zainstalowany ma spuszczać nadmiar gorącej i dopuszczać zimną wodę. Liczę że się nigdy nie przyda. Jestem na etapie modernizacji zasilania awaryjnego ( drugi UPS 2000W, 72 Ah), który będzie podtrzymywał również pompę wody. Jeśli wszystko się uda to zapewni mi energię kotłowni, rekuperatora i studni na około 5 godz. Zaniki zasilania zdarzają się często, na krótkie okresy max 2 godz. Czy należy wyrzucić ten zawór odpowietrzający z krótkiego obiegu czy przenieść go w inne miejsce, jeśli tak to gdzie? Jest opcja z priorytetem pompy CWU, wtedy wyłącza pompę kotła i pozostałe w celu załadowania szybciej CWU, czy po wyłączeniu pompy kotła obieg wody będzie możliwy i pompa nie wstrzyma wody?
  3. Pompa pracuje ciągle, tak została ustawiona i szczerze jak ją wyłączę to nie jestem pewien czy np. załaduje mi zasobnik wody i doprowadzi wodę do obiegów. W sterowniku znalazłem ochronę powrotu ale bazuje na zaworze regulowanym którego nie mam.
  4. Mam wodę ze studni, pompa głębinowa, zbiornik przeponowy, zawór regulujący ciśnienie i obieg domu. Co do zbiornika wyrównawczego CO jest (zdjęcie 6) wraz z zaworem zabezpieczającym. Zbiornik wyrównawczy cwu także (zdjęcie 7).Zawór zwrotny na dolocie zimnej wody także jest, schował się w gąszczu nad zbiornikiem CWU (zdjęcie 5). Co do zaworu VTC to po podłączeniu czujnika do pieca wskazuje że puszcza mimo nie osiągnięcia 55 st.C. zauważyłem że temperatura ma nawet 45 st.C. Nie wiem czy to uszkodzenie termostatu wewnątrz zaworu czy jakieś paprochy blokują całkowite domykanie. W mojej instalacji zawory zwrotne są nad pompami do obiegów podłogi i grzejników, czy mają tam zostać czy są tam nie potrzebne i mogę je przenieść na powrót? Dobrym miejscem instalacji sprzęgła było by miejsce nad piecem koło komina lecz powrót z zasilaniem jest w odwrotnej kolejności, powrót na górze zasilanie na dole. Czy mógłbyś zaproponować miejsce umieszczenia sprzęgła? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
  5. Nie maiłem problemu z zapowietrzaniem instalacji, jak do tej pory (2 lata). Mam pytanie do podanego przez Ciebie rozwiązania nr 2 z pompą kotłową, jak zabezpieczyć powrót kotła (55st.C)? Co do podanego przez Ciebie rozwiązania z powrotami to czy zawory kierunkowe wraz z ciśnieniem jakie jest na powrocie z zasobnika w trakcie jego ładowania nie zablokuje powrotu z instalacji grzewczych? Chodzi mi o to czy woda będzie mogła krążyć w tych obiegach? Czy powroty z instalacji grzewczych nie mogą się mieszać?
  6. Układ mieszający wodę użytkową jest nie prawidłowo wykonany, brak pułapki cieplnej to ustaliłem na podstawie instrukcji montażu samego zaworu. obieg zamknięty wody u. nagrzewa wodę do tego stopnia że nie jest w stanie obniżyć temperatury wody.
  7. Witam. Na wstępie chciał bym się przywitać i pozdrawiam całą gromadzącą się tu ekipę. Zacznę może od opisu problemu a następnie parę słów na temat instalacji. Problem polega na tym, iż powrót z zasobnika C.W.U. wypycha wodę powracającą z podłogówki oraz z obiegu kaloryferów. efektem jest nagrzewanie wody w układzie C.O. do dużo wyższych temperatur (nawet o 20 st.C)niż zadane mimo całkowitego zamknięcia zaworu mieszającego. Sytuacja ta ma miejsce również w przypadku wody użytkowej. Gdy pompa przestaje pracować gorąca woda zasilająca wcześniej zasobnik do tego stopnia ogrzewa wejście, iż podnosi znacząco temperaturę wody użytkowej. Średnice rur powrotów i zasilania to 35mm. Jeśli zdjęcia za mało przedstawiają lub wyrażam się nie jasno proszę o pytania. Dom jednorodzinny dobrze ocieplony o łącznej powierzchni 180mkw. z 2015 r, Instalacja oparta na Piecu Heitztechnik HT DassPell 20KW. Układ zamknięty z zabezpieczeniem Syr. Ogrzewanie podłogowe podzielone na 7 obiegów, łączna powierzchnia grzania to około 100mkw sterownik Tech z podziałem na 4 strefy(pogodówka). Grzejniki Karmi X2 w 2 układach z rozdzielaczem.góra 6 kaloryferów oraz obieg dół-4 kaloryfery (bez rozdzielacza), System kotłowni oparty na podzespołach esbe i pmpach wilo. Sterownik Kotła zarządza pompą krótkiego obiegu, pompą C.W.U., oraz C.O., ponad to na powrocie krótkiego obiegu zainstalowany zawór trójdrożny 55 st.C, Natomiast na wyjścu wody użytkowej zabezpieczenie anty oparzeniowe z ograniczeniem 45 st.C(regulowane). Kocioł steruje również zaworem mieszającym C.O.W układzie zasobnik wody użytkowej ACV 100 l.(zbiornik w zbiorniku). Sterowaniem obiegu podłogówki zajmuje się sterownik Tech który obsługuje pompę oraz mieszacz. Obieg C.O. kaloryferów jak i podłogówki jest połączone od strony zasilania oraz powrotu i wpięte do powrotu z zasobnika C.W.U. Obieg wody ciepłej również na pompie wilo sterowany programatorem tygodniowym (na szynie w rozdzielnicy).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.