Skocz do zawartości

konwera007

Stały forumowicz
  • Postów

    147
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez konwera007

  1. Witam. W tym roku przechodzimy z groszku na gaz. No i mam pytanie. Wszędzie mam instalacje miedzianą, grzejniki panelowe plus termostaty. W kuchni mam podłogówkę z normalnym termostatem wpiętym w powrót. Teraz likwidujemy grzejnik w jadalni i też myślę aby zrobić tam podłogówkę. Teraz moje pytanie. Jak to się będzie miało do gazu? Czy jakoś to przerobić i dać rtl? Hydraulik niby kumaty ale nie chciałbym aby mnie zbył i zrobic coś na szybko. Te dwa pomieszczenia są obok siebie. W oby dwóch będzie wymiana płytek i mebli kuchennych, więc kucie może być. Chciałbym aby to wszystko miało ręce i nogi. 

  2. Nie bardzo rozumiem co chcesz uzyskać tym zaworem trójdrożnym. w takim układzie podgrzewa on wodę powrotna do kotła, nie ma zaś żadnego wpływu na temperaturę wody na instalację. Tak samo sterownik pokojowy czym on steruje? Jeśli kotłem to... nic z tego. Zawór trójdrożny ma regulować temperaturę wody na instalację czyli pompa powinna być za zaworem a nie jak teraz przed. Do regulacji temperatury na powrocie do kotła potrzebny jest osobny układ, lub wymiana na zawór czterodrożny (osobiście preferuje pierwsze rozwiązanie). tu przykładowe rozwiązanie (z mojej kotłowni)

    Schemat_...mojej__2.JPG

    Mam zawór zamontowany przed pompa CO i muszę mieć włączoną pompę CWU non stop aby powrót był w miarę ok. Pytałem się kilku forumowiczów tutaj o ocenę mojej instalacji i wszyscy mi pisali aby przerobił tak aby pompa była przez zaworem 3D. W mojej ocenie jak jest pompa za zaworem 3D to powrót jest z reguły niższy niż wyjście i piec więcej pali.
  3. Hej. Od dwóch dni mam problem z piecem. Viadrus u22 podajnik pancerpol standard. Generalnie z dzień wszystko ok natomiast po nocy jak idę do kotłowni to się okazuje że piec przez większość nocy chodzi na maksa i temp na kotle 45* pomimo zadanej 51* Dzisiaj rano zmniejszyłem potencjał o 3 kilo to teraz mam górę węgla nie spalonego. Dmuchawa cały czas ustawiona na 6-27% Zauważyłem że u mnie z takie mrozy to kontrole nad górką mogę jedynie regulować poprzez zmianę potencjału bo przez korektę to w ogóle u mnie nie zdaje egzaminu. Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi?

    post-76940-0-10775600-1518620130_thumb.jpg

    post-76940-0-47899500-1518620147_thumb.jpg

  4. Ogólnie to te wykresy i tak są zależne od pogody. Mi ogólnie najbardziej przeszkadza licznik węgla. Mój podajnik według moim pomiarów na wadze podaje 12kg/h i tak wpisałem. Problem w tym że podaje tego węgla za dużo i pomimo zmiany kaloryczności oraz korekty na minus to jedyne co pomaga to zmiana na 15kg/h ale wtedy spalanie na sterowniku nie zgadza mi się z rzeczywistym. Dla mnie to jest największym problemem.

  5. Witam wszystkich. Od dłuższego czasu myślę o gazie ale wszyscy moi znajomi mówią że drogo. Dom 136m2 izolacja między ceglami i z zewnątrz styropian 5cm. Dach wełna 20cm salon otwarty pod sufit. Instalacja miedziana, grzejniki z termostatami,podłogówka tylko w kuchni, temp w domu 22.5* zużycie groszku tak +/- 500kg. Jestem ciekaw jakich mniej więcej mógłbym się spodziewać rachunków za gaz.

  6. Spalanie tak dokładnie to jeszcze nie wiem. Może spieka się trochę bardziej (ale miałem droższy który spiekał się bardziej) Jakbym miał palnik obrotowy to byłoby super. Jeżeli chodził o jakość węgla w worku to jest bardzo dobrze. Serio sam jestem w szoku. Jeżeli spalanie będzie ok to zamówię druga partię. Mój znajomy zamówił jakiś syberyjski za 850zł i ma węgiel jakiś brunatny.

  7. Przeglądałem teraz te palniki które były wyżej wymieniane i ten apr bardziej mnie przekonuje. Ogólnie moim zdaniem wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko jest pancerpol duo. Żar obraca się dookoła i powinno wypalać się równo. Dobrze wiemy że przy wietrze różnie to bywa w piecu z dmuchaniem. Chociażby teraz u mnie z jednej strony dziura z drugiej kupka. Aczkolwiek nie jestem specem i mogę się mylić. Palę Eko 6 rok z czego 4 lata paliłem czeskim. Po zmianie sterownika pale polskim i jest lepiej bo rzadziej dokładam ale z palnikiem bywa różnie. Moja mam ma maline z prostokątnym palnikem i jest lepiej niż u mnie ale bez fajerwerków.

  8. A dlaczego nie jesteś zadowolony ze swojej...spalanie zbyt duże czy co....

     

    A co powiecie o tej rynnie Witkowskiego bo wciąż myślę o niej

    Palę teraz ekogroszkiem fajnie się spala. W sezonie wiosenno-letnim gdy ogrzewam CWU palę owsem i jakoś to idzie.

    Chciałem kiedyś z racji braku owsa palić pelletem ale było to niemożliwe....co parę godzin alarm podajnika gdyż temperatura rury podawczej sięgała 70st.

    Próbowałem najróżniejszych ustawień i nic....mimo zapewnień serwisu, że moja uniwersalna kwadratowa retorta spala wszystko co przejdzie przez ślimak.

    Może wypowiedzą się osoby, które takową rynnę mają.

    Jak to jest z sadzą...gdyż wiadomo, że w piecach z palnikami tłokowymi takowa powstaje, w dużo większej ilości niż w ślimaku.

    Palnik rynnowy moim zdaniem działa na zasadzie podawania tłokowego i obawiam się takich skutków ubocznyc.

    Kolejne pytanie odnośnie pracy....palę w jednostanie.

    Czy palnik rynnowy APR 12-25kW nadaje się do takiej pracy, czy może lepiej pracuje w dwustanie.

    Z moim przypadku jest to zależne od węgla. Jest tak że popiół mam jak od papierosa. Za chwilę nie dopalony węgiel albo teraz mam że od strony podajnika dziura a z drugiej strony kupka. Najtańszym rozwiązaniem z w moim przypadku jest przerobienie na obrotowy pancerpola. Aczkolwiek rozmawiałem ostatnio z serwisantem z Pleszewa który ma obrotowy pancerpola i odłączył obrót. Jego zdaniem węgiel najlepiej spala się na okrągłym palniku. Dużo pozytywnych opini słyszałem na temat Ardeo i też o nim myślę. Prawdopodobnie zmienię na obrotowy ale nie wiem jaki?
  9. Dzisiaj przyszła czarna perła. Worki na zewnątrz czyste. W środku granulacja ok. Wilgotny jest ale myślę że mniej niż innych producentów co kupowałem u lokalnych sprzedawców. Za parę dni dam znać jak się pali bo dzisiaj zasypię zbiornik.

  10. Wrócę jeszcze do tematu sprzęgła.

    Przy ewentualnym zakupie proszę brać pod uwagę moc.

    To, że jest podane np. 25kW to nie znaczy, że jest do pieca 25kW. Liczy się to trochę inaczej.

    Moc maksymalną sprzęgło (wymiennik) przekazuje przy pewnych parametrach zewnętrznych.

    Np. musi to być różnica pomiędzy stroną zasilania a odbioru 60 stopni. Przy mniejszej różnicy moc przekazywana będzie np 10kW.

    Używałem w lato taki wymiennik do grzania wody w basenie. Na wymienniku 25kW trudno było utrzymać moc kotła powyżej 50%. Trzeba było sporo podnieść temp. zadaną na kotle.

    Dzięki za podpowiedź bo szczerze bardzo poważnie myślę o tej modyfikacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.