Skocz do zawartości

Marcin115

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Marcin115

  1. Skoro tak to już ogarniam, dziękuję za podpowiedzi pozdrawiam Marcin
  2. ok, a czy przy takim zaworze zadziała mi grawitacja wężownica w kuchni - węŻownica w bojlerze gdy pompa nie będzie działać? Teraz działa pięknie ale średnice mam 1". Gdy zastosuję taki zawór prześwit rury mi się drastycznie zmniejszy (chyba, że są tekie zawory o średnicy 1")
  3. Rozumiem, że te zawory z linku mają być do grzejników. Mnie też interesuje ten zawór na wyjściu bądź wejściu wężownicy w bojlerze
  4. Czy taki zawór grzybkowy będzie ok?: http://www.allegro.pl/item660079273_zawor_...rzybkowy_1.html
  5. rzeczywiście mam głowoce termostatyczne... odkręciłem na max i dalej nic, układ jest odpowietrzony. Czy ten zawór na bojlerze to może być zwykły kulowy, i poprzez jego odpowiednie otwarcie mam wyregulować układ?
  6. Witam, Zrobiłem instalację według schematu powyżej i jest problem polegający na tym, że po włączeniu pompy woda płynie tylko od wężownicy w kuchni do wężownicy w bojlerze… Nie ma natomiast obiegu wody w CO, - grzejniki są zimne… Dodam, że średnica rury zasilania CO to 3/4" a do wężownicy w bojlerze jest 1". Co musze zrobić, żebym miał obieg wody w instalacji CO? Dzięki Marcin
  7. Zastanawiam się jeszcze jak ustrzec się przegrzewania wody w bojlerze. Co jeśli się zagotuje? Jak zabezpieczyć sie przed poparzeniem?
  8. Witam ponownie, Wielkie dzięki za sugestie i poprawki schematu instalacji. Mam jeszcze pytanie odnośnie średnicy rur. Wyjście z wężownicy mam rurą calową i chcę do bojlera taką średnicą poprowadzić. Resztę, tj instalację CO pociągnąć rurką pół calową. Czy to dobry rozkład rur?
  9. Witam ponownie, wężownica zamontowana w kuchni, wyprowadzenie jest pociągnięte rurami 1". Poniżej zamieszczam schemat instalacji, którą zaprojektowałem. Prośba do Was o opinie czy to będzie działać. Czy, np: pompa jest w dobrym miejscu, czy może powinna być na powrocie? Czy średnica rur jest ważna? Planuję od węzownicy do wymiennika w bojlerze dać 1" resztę 1/2". Grzejniki będą zamontowane na wysokości wężownicy, więc raczej odpada obieg grawitacyjny. Bojler mabyć na strychu. proszę o opinię i rady dzięki
  10. dzięki za podpowiedzi, jak zaprojektuję instalację to wrzucę z prośbą o ocenę pozdrawiam
  11. Witam, mam pytanie odnośnie płynu, którym planuje zalać podkowę i układ. Planuję to zrobić w domu na wsi gdzie temperatury zimą spadają poniżej 0 stopni (zimą dom jest nieużywany). Zalezy mi na niespuszczaniu po zezonie letnim płynu z układu z tego powodu ważne jest, żeby był to płyn niezamarzający. Czy, np glikol taki jak do układów solarnych będzie dobrym płynem?
  12. a co jest nie tak z PEX i STABI? Są za mało wytrzymałe ciśnieniowo czy temperaturowo? Jeśli miedź to jakiej średnicy rury? A może po prostu dać rury stalowe ocynkowane?
  13. gdybyś mógl podać wymiary byłoby fajnie, może jakaś fotka? Z jakich rur kolega ma zrobioną instalację?
  14. Czy do takiej instalacji muszę zastosować rury PEX czy mogę STABI? a może coś innego?
  15. Witam, Szukam informacji dotyczących możliwości wykorzystania ciepła z kuchni węglowej, którą mam w domu. Wiem, że jest to możliwe ale nie mam wiedzy jak to wykonać, to znaczy znalazłem już "wężownicę, podkowę, cegiełkę" różnie na to mówią, mam zduna, który jest w stanie mi to wstawić w kuchnię ale co dalej? Jak ma wyglądac instalacja? Planuję, żeby była możliwość ogrzewania dwóch małych kaloryferów w łazience o powierzchni 2metry kwadratowe i przedsioneku o podobnym metrażu, oraz wody w bojlerze,- woda użytkowa. I tu pytanie do Was: czy taka węzownica w kuchni "podoła" mojemu zapotrzebowniu, czy macie jakieś doświadczenie z takimi wynalazkami? dzięki za wszelkie info
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.