Skocz do zawartości

drucik67

Forumowicz
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez drucik67

  1. Dostosowałem się do twoich wskazówek.Wyłączyłem napięcie na kotle.Sterownik który obsługuje kocioł to RC30 jest on modułem obsługowym i ma różne nastawy np. można w nim ustawic temperature c.w.u.,rodzaj programu grzewczego,pełni funkcje termostatu wewnętrznego,nastawy pompy cyrkulacyjnej,program dzień,noc,zegar.Podtrzymanie bez napiecia ma koło 8-ciu godzin po tym czasie traci aktualną godzine i trzeba nastawiac na nowo.Natomiast jeżeli wymienie na zwykły termostat np.eurostel 2000 to wtedy kocioł bedzię pracował jak atmosferyczny,a co zatym idzie traci kondesacje.Pozdrawiam

  2. Quitar mam pytanie na które chciałbym żebyś odpowiedział czy zamiast manipulowac na zaciskach w piecu przy pompie (chodzi o ladowanie zasobnika) to można zastosowac przekażnik przez który będzie podłączona sonda oporowa i opornik 1kom,sonda będzie rozłaczana w momęcie pracy komika.Odnośnie rozłaczania termostatu pokojowego to jest tylko taki problem że nie może byc wyłączony dłuzej jak sześc godzin.Najleprzym wyjściem będzie wyłączenie kotła z napięcia ale muszę to sprawdzic w praktyce. Pozdrawiam.

  3. Dowiedziałem się w dziale technicznym Budarusa o/Poznań,że można oszukac sterownik c.w.u w kotle zakładając opornik 1kom wtedy będzię odczytywał sterownik że temperatura w zasobniku jest 90stopni.Tyle że nie jestem pewny czy można zastosowac przekaznik który by rozłaczał sondę oporową c.w.u. i załaczał opornik 1kom,kiedy ładowanie zasobnika będzię z kominka.Możecie wyrazic swoją opinię.Quitar możesz rzucic okiem na schemat Yozika,jeżeli możesz to wyraż swoją opinie.Mam jeszcze dwa pyteniea,kiedy pompy obiegowe nie pracują,a pracuje pompa w kotle to będzię mieszac wodę w miejscu?Kolega miał uszkodzoną pompę obiegową poniewaz są założone głowice termostatyczne a nie miał zaworu różnicowego.Czy taki przypadek może miec miejsce w "gazówce"?

  4. Mam parę pytań proszę odpisz:

    1.Zauważyłem że nie ma na twoim schemacie sprzęgła,jestem zdecydowany zlikwidowac,napisz czy nie będzię żadnych zaburzeń z pompa w kotle?

    2.Jaką funkcje pełni pk1,bo nie jest na schemacie do końca zaznaczony gdzie ma byc podłączony?

    3.Narysowałeś mostek na powrocie kotła,mogę wiedziec czemu.?

    4.Jakiego typu zastosowałeś sterownik?

  5. Schemat jest bardzo prosty i ciekawy.Zauwarzyłem na schemacie że spięte są powroty c.o. i c.w.u. przy kotle i nie ma sprzęgła,natomiast na zasilaniu jest tylko wykorzystana jedna nitka.Możesz napisac jak zachowa się pompa w kotle kiedy będą wyłączone pompy obiegowe gdy nie będzię sprzęgła.Mam prośbę możesz zerknąc na schemat kolegi Yozika.

  6. Drucik napisz jakie średnice masz na wyjściu kotła na sprzęgło a jakie na podgrzewacz CWU i jaki zawór ( fi ) zwrotny jest na ładowaniu podgrzewacza. Czy w pierwszej kolejności nie nagrzewa się czasem zasilanie sprzęgła i powrót z podgrzewacza do sprzęgła? Wszystkie nitki nasz obstawione zaworami zwrotnymi a powrotu podgrzewacza do sprzęgła nie. Może tu też jest problem. Przy tak powywijanym układzie trzeba pamietac o dławieniu i na średnicach rur i na zaworach zwrotnych.

    Yozik,na wyjściu kotła na sprzęgło mam 22=jki,na podgrzewacz też mam 22=jki,zawór zwrotny 3/4''.Jest dokładnie jak napisałeś najpierw nagrzewa się powrót z podrzewacza do sprzęgła,następnie zasilanie pompy nr.1 którę połączone jest z zasilaniem c.w.u. kotła,jednocześnie nagrzewa się zasilanie sprzęgła.

  7. Projektant który projektował moją kotłownie,powiedział że sprzedło musi byc bo są dwa obiegi grzewcze, bo sprzegło pełni role bufora między kotłem a obiegami grzewczymi.Jeżeli chcesz usunąc sprzegło to jaką masz propozycje na moją kotłownie?Ja jestem owarty na różnego rodzaju przeróbki,lub dołoznie czegoś żeby poprawnie działało.

  8. Drucik napisz jakie średnice masz na wyjściu kotła na sprzęgło a jakie na podgrzewacz CWU i jaki zawór ( fi ) zwrotny jest na ładowaniu podgrzewacza. Czy w pierwszej kolejności nie nagrzewa się czasem zasilanie sprzęgła i powrót z podgrzewacza do sprzęgła? Wszystkie nitki nasz obstawione zaworami zwrotnymi a powrotu podgrzewacza do sprzęgła nie. Może tu też jest problem. Przy tak powywijanym układzie trzeba pamietac o dławieniu i na średnicach rur i na zaworach zwrotnych.

    Na wyjściu kotła na sprzęgło i na podgrzewacz c.w.u. mam 22-ki,zawór zwrotny 3/4".W pierwszej kolejności nagrzewa się nitka z powrotu i zasilania pompy nr.1,zamyka się przez sprzęgło i delej idzie na zasilanie i powrót c.o. kotła.Yozik z twojego postu wynika że gdzieś brakuje zaworu zwrotnego,jak możesz to narysuj na schemacie gdzie ma byc.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.