Skocz do zawartości

Piotr1966

Forumowicz
  • Postów

    45
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Informacje o ogrzewaniu

  • Kocioł
    Bio Slim 20 kW Defro

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Radziejów

Ostatnie wizyty

417 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Piotr1966

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, mam kocioł bio slim 20 KW, który użytkuję trzeci sezon. Cały czas palę w Pid chociaż troszkę mnie kusi przejść na ustawienia ręczne. Tylko czy to da mi jakieś korzyści? W Pid rzeczywiście wykres jest bardzo poszarpany ale z drugiej strony mam święty spokój i nie kombinuje ciągle z ustawieniami. Spalanie pelletu jest dobre jak pellet jest dobrej jakości. Do tej pory jedyną awarią jaka mi się przydarzyła w tym kotle to przepalenie grzałki. Wytrzymała 2,5 sezonu. Pozdrawiam
  2. To są moje doświadczenia z ochroną powrotu.
  3. Uważam, że to nie ma nic wspólnego. Mój dom ma takie zapotrzebowanie na ciepło i sterowanie tygodniowe ani sterownik pokojowy tego nie zmieni. Nad sterownikiem pokojowym się zastanawiałem ale na podstawie temperatury w jednym pomieszczeniu mam rozłączany z ciepła cały dom. Córka np. ma pokój na piętrze i woli troszkę cieplej w pokoju. Jak to ma uzyskać w przypadku kiedy pompa c. o. jest akurat wyłączona i odcięte jest ciepło w całym domu? Zawory termostatyczne są wystarczające. Przy sterowniku pokojowym są niewielkie oszczędności. Przecież to co się w rurach wychłodzi przez brak obiegu przy wyłączonej akurat pompie musi się później nagrzać. Sterownik daje głównie komfort sterowania piecem. Nie musimy chodzić do kotłowni gdy ta np. umiejscowiona jest w piwnicy. Serwisant Defro powiedział mi, że po co mi sterownik pokojowy jak mam podłączone sterowanie przez internet. Leżąc w łóżku mogę dokonać takich samych zmian co na sterowniku pokojowym. Wracając do tematu to powodem takiego zużycia opału jest niezbyt dobrze ocieplony dom. Fundamentów mój dom akurat nie ma ocieplonych, a to jest wielki błąd. Może troszkę zmienić sytuację lepsze wysterowanie kotła, tak aby spalanie pelletu było lepsze. Ja palę na ustawieniach fabrycznych.
  4. Sterownika pokojowego nie posiadam. Temperatury w domu pilnują zawory termostatyczne. Siłownik na zaworze czwórdrożnym mam zamontowany.
  5. Kocioł 20kW Pellet premium Poltarex Praca tylko w PID Moc kotła - 80% Temperatura CO - 65 stopni Histereza - 5 stopni Ogrzewany metraż - około 170 m2 + 100l bojler Temperatura w mieszkaniu - 19 - 20 stopni Zużycie opału przy obecnych temperaturach (-3) - 27 kg na dobę Zużycie od 13 września do tej pory - 2865 kg Pozostało mi 1455 kg i jak się nie ociepli to boję się, że mi braknie. Piec praktycznie załącza się co godzinę. Aż strach pomyśleć jakie by było zużycie przy większych mrozach. Jak czytam ile zużywacie pelletu to, aż mi trudno uwierzyć.
  6. Ja nic nie przestawiałem. Palę w PID tak jak ustawiła fabryka. Załączyłem raport ustawień. Pozdrawiam Defro Bio Slim.pdf
  7. Temperatura spalin jest na pasku górnym tam gdzie jest data tylko bliżej środka. Moim zdaniem rura podająca pellet jest zbyt mało ucięta i może dojść do jej wypchnięcia.
  8. To jak długi jest płomień zależy głównie od tego jakie w danej chwili są obroty wentylatora. Jeżeli palisz w PID to jest to automatycznie dobierane.
  9. Czy płomień jaśniejszy? Zapewne tak jest. Zwiększenie powietrza było małe więc i kolorystyka płomienia za bardzo się nie zmieniła. Temperatura spalin rzeczywiście się zwiększyła i wychodzi na to, że o tyle samo o ile zwiększyłem nadmuch. Bardziej jest to widoczne w trybie "Praca" co zresztą jest logiczne. Bardzo mnie interesuje jak będzie wyglądał popiół po spaleniu kolejnych 100 kg.
  10. Na wentylatorze dolnym podwyższony 2% i na górnym tyle samo. Czyli jest podwyższony 2%. Tego się nie sumuje.
  11. Na 80 stopni to nie goni :). Na tej pionowej skali nie ma temperatury 70 stopni i tak to wygląda, że sięga prawie 80. W rzeczywistości maksymalnie osiąga 74 stopnie. Dziś zwiększyłem nadmuch po 2% wentylator dolny i górny w folderze "Współczynniki". Ciekawe jak to będzie działało.
  12. Tak wygląda wykres pracy mojego kotła przy temperaturze 65 stopni. Praca w PID.
  13. Tak wygląda mój kocioł przed czyszczeniem. Robię to po spaleniu około 100kg pelletu.
  14. Ja mam podłączony internet po kablu. Odkręcasz tą blachę z tyłu kotła. Następnie odkręcasz tą czarną pokrywę przykręconą na 2 wkręty od sterownika. Wejście do internetu jest tam po prawej stronie.
  15. Zwiększanie dopływu powietrza aby płomień był jaśniejszy. Może komuś się przyda. Wchodzimy kolejno: - Menu instalatora, - Współczynniki, - Korekta wentylatora dolna (zwiększamy delikatnie np 2%), - Korekta wentylatora górna (zwiększamy delikatnie np. 2%).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.