Skocz do zawartości

fjohny

Forumowicz
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez fjohny

  1. Macie duże zużycie gazu. Ja co prawda mam ustawioną temp 20.5 w godzinach 18-8 poza nimi ograniczenie do 20stopni gdy domowników nie ma. Dom 180m2 i zużycie średnie z ostatnich 5 dni gdzie mamy deszczowo i wietrznie to 3,8m3 gazu. Temperatura sterowana wg pomieszczenia,

     

    CWU jest dla 5 osób wliczona w powyższe zuzycie

  2. 11 godzin temu, MałyMiki napisał:

    mamy godzinę 10:23. Rozpoczynam eksperyment. W domu temperatura obecnie 22,3 stopnie, Uruchamiam piec do grzania ciągłego a więc 24/h zadana temperatura 22 stopnie. Na liczniku dotychczas 143m/3 zużyte gazu. Jutro o tej godzinie będzie odpowiedź na pytanie czy lepiej grzać częściowo czy ciągle.

    Zrobiłem ponownie ten test u siebie, dzisiaj o godz 14 minęły 2doby. Zużycie dobowe wyniosło 3,95m3 gdzie wcześniej przy grzaniu w godzinach 2-8 oraz 14-22 zadając 21 stopni i je osiągając spalałem 3.2m3. Ochłodziło się więc od 14 robię ten sam pomiar z grzaniem w 2 cyklach. Wyniki będą w piątek.

  3. 10 minut temu, Visitor1230 napisał:

    A co to wnosi do tematu w sprawie nocnych obnizen? I jaka jest roznica przy duzej czy malej stracie? Trzeba miec odpowiednio skonfigurowane ogrzewanie, sterowanie i nastawy. I jezeli to nie zachodzi to wlasnie taki dom sie przegrzeje. I bez roznicy jest czy jest to szalas czy dom pasywny. Coz. moze twoj super ocieplony dom podlega innym prawom fizyki.

    A no tyle, że temat dotyczy zużycia gazu a nie jak to węglowi palą gazem w kozie. Ty masz drugie konto i te pochwały sobie sam nabijasz? W czym moja odpowiedź ci sie nie podoba, że ją banujesz? Napisałem nieprawdę lub cię obraziłem? Merytorycznie a nie emocjami się wypowiadaj.

     

    Nie potrzebuję pochwał, chcę podzielić się z innymi tym co mnie wyszło z 2 lat testów. To nie czat towarzyski tylko forum i wymiana doświadczeń. O gazie..

    • Zgadzam się 1
  4. Teraz, Visitor1230 napisał:

    To co ja mam i co mam przewymiarowane a co nie to moja sprawa. Poza tym sie mylisz. Ekonomika i fizyka jest jedna. Taki dom trzeba grzac stale ale z mniejsza moca.

    Właśnie, tylko nie każ innym grzac w taki sposób jak ty bo ludzie maja mniej/ bardziej docieplone domy. Tym co maja mniej to pomagasz, tym co bardziej to takie grzanie będzie szkodzić przegrzaniem. Ja wyłączyłem w lutym sterowanie pogodowka gdyż przy nastawie 21 st i temp na zewnątrz -8 piec przegrzewal do 22,5 stopnia ze względu na straty.... których nie było.. a modulacja była zbyt duża. 

  5. 5 minut temu, Visitor1230 napisał:

     

    EDIT: logiczne jest to ze wlasnie w nocy trzeba grzac bardziej. Przy nizszej temp zew. strata budynku jest wieksza. Widac to po glupiej pogodowce co puszcza na obieg. Dla mnie sobie mozecie obnizac. Ja swoja kase na opal szanuje.

    masz stary niedocieplony dom z przewymiarowanym piecem. Ty musisz grzac stale gdyz strata ciepla tego wymaga. Ja jak przez dobę nie grzeje to mi temp spada o 1 st.C. Ja Nie musze grzać stale bo nie ma po co. 

  6. oczywiście ze budynkowi trzeba uzupełniać ciepło ale o jednym nikt nie mysli: Mam piec 14kW i jego modulacja minimalna to 3kW. Piec taktuje gdy miałem ustawione ciągle grzanie. Gdy mam 4 cykle grzewcze piec nie taktuje tylko pracuje ciągle i....roznica w dobowym zuzyciu w moim wypadku jest znaczna - wcześniej 4m3 gazu na dobę a obecnie to 2.6m3 i to z ciepla woda. Dom ma mniejsze zapotrzebowanie na ciepło niż modulacja pieca umożliwia. 

  7. witam. Obserwuje was juz rok. Wypowiem sie dzisiaj. Gaz - podlogowka i cwu. 180m2 podlogowki. Jedno 36m2 pomieszczenie o skreconym zaworze aby trzymać 20st reszta idzie 21 dzien oraz 20.5 noc. W praktyce slonce podbija o 0.5-1 st. W gore. 5 osób przez lato zużywa gazu za 70-80zl miesięcznie. Za zeszla zimę 8miesiecy od polowy września do polowy maja zuzylem gazu za 2324zl. pierwsze trzy miesiące testowałem grzanie niższa temp tj dzien 20.5 oraz noc 20.0. Potem podniosłem. W łazience malej nie mam drabinki i to jest problem bo jest za mało podłogi grzejacej w stosunku do jej kubatury i bede chyba zakładać grzejnik 100W podczerwieni ale to zobaczę w trakcie tej zimy. 3 rozdzielacze, tylko pompka na piecu, jeden sterownik na parterze przez co na piętrze jest chłodniej o 0.5stopnia niż na parterze i te różnice czuć. Lecz bez przesady żebym idąc na gore ubieral koszule... Dla mnie 22stopnie to duszno, wilgotność dzieki rekuperacji na poziomie 50-55 % a w mrozu 30-35%. Dom z porothermu 30cm i 20cm styropianu. Dach pianka pur 22-25cm. 1 duże okno tarasowe 2.3x2.4m oraz dwa balkonowe 0.9 x 2.1 oraz balkonowe jedno 1.8x2.1m. Reszta klasycznie. Tej jesieni ocieplam ścianę pomiędzy domem i garażem oraz klatkę schodową od strony piwnicy bo były zimne schody w domu. Nie mam kominka, mieszkam na pagorku, wiatry mi rolety w oknach wyginają czasem. jest jeszcze kilka rzeczy do ocieplenia dlatego w tym roku bede chciał zachować ten sam rachunek ponoszac temp właśnie o wspomniane wcześniej 0.5st 

  8. Świetny temat, ja po 3 miesiącach grzania zmieniam sterowanie pogodowe na wg pomieszczenia, bo logika jest zaskakująco dziwna. Przy ustawionej temp 20.5 stopnia w pomieszczeniu mam 22 i piec nadal grzeje zasilając wodą o temp 32st.  przy krzywej grzania 43stopnie i zewnętrzej temp 2st. Totalne grzanie w kosmos. Dopiero jak skręcę temp pomieszczenia na 18 st to piec się wyłączy, wracam po chwili do 20.5 i już się nie włącza. Wpływ pomieszczenia miałem 3K.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.