Skocz do zawartości

8010

Stały forumowicz
  • Postów

    859
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Odpowiedzi opublikowane przez 8010

  1. 19 minut temu, mac65 napisał:

    Dla 26 kW nadmuch na ok 45-46 %

    Moc pośrednia 26-6=20 /2+6=16 kW i do tego nadmuch 35-36 % ( trzeba dopasować do peletu tak żeby nie dymił i skwarki niedopalone nie wydmuchiwało z paleniska ) to jest orientacyjnie .

    Moc minimalna 6 nadmuch 20-21%

    Wydajność podajnika z kapelusza czy to wynik po teście bo coś mało ( ale to zależy jaki jest typ zbiornika i sposób podawania ) dlatego pytam .

    Histerezy przy tej mocy palnika trochę małe 5C dla kotła ok ale może być mniejsza ( zależy jak kocioł będzie wykorzystywany )

    H1 -2-4

    H2 4-6

    Reszta powinna być ok .

    Co do skraplania to jeśli nowy kocioł to pocenie sie to objaw normalny ale warto przegonić kocioł na temperaturze ok 75 C przez kilka dni i powinno sie uspokoić . Mam tylko jedną uwagę dlaczego w kotle 11 kW jest palnik 26 kw ( przynajmniej tak wynika z ustawień co tam faktycznie jest wsadzone ) . O co biega ?

    Po pierwsze zważ i przelicz ile podaje podajnik kg/h 

    Po drugie jakim pelletem palisz

    Jeżeli z dodatkiem słomy to smoła na ściankach będzie na 100%

    Jeżeli masz dodatek słomy to w popielniku będą spieki

  2. 5 godzin temu, KBR69 napisał:

    Mam takie problem. Czy sterownik poradzi sobie kiedy zamiast pompy CWU która ma moc do ok. 100W, podłączę gzałke bojlera która ma moc 2kW?

    Mógłbym w lecie lepiej sterować grzaniem CWU.

    Po jakiego diabła chcesz podpinać grzałkę pod ster? Załóż grzałkę z termostatem. Będzie włączać się tylko jak będzie za niska. Ja dodatkowo mam wyłącznik czasowy i jak jest za zimna np. wieczorem to wtedy dogrzeje grzałka.  Sprawdza się głównie w okresie przejściowym jak masz termosyat w pokoju i nie masz priorytetu cwu

  3. W dniu 30.04.2022 o 07:47, Hitower napisał:

    Przywróć ustawienia fabryczne i zobacz czy się to powtórzy. Gdy u mnie pojawi się jakiś błąd robię to 2-3 razy z rzędu. Najpierw po wył. wł. sterownika, później po wył. wł. sterownika i zasilania. Czasami zostają pozostałości poprzednich ustawień.

    Mam zapalarkę od początku i prawdopodobnie jest błąd w sofcie. Po wyłączeniu CO1 przez pogodówkę i przejście w czuwanie eko, kocioł korzysta z programu czasowego CO1. Zamiast obniżyć temp. na CO1 kocioł przechodzi w czuwanie eko (jeśli nie pracuje pompa CWU). Pomaga przestawienie pompy CO1 na stale włączona. Dzieje się tak u mnie. Pisałem jakiś czas temu do Timela. Mają to sprawdzić, ale na razie się nie odezwali.

    dzwoniłem do Timela. Są w temacie. Podobno w następnej aktualizacji softu będzie to poprawione

    W dniu 5.05.2022 o 08:00, bercus napisał:

    784,to pieknie "pracowal" 🙂 ewidentnie sa nudzi i wymysla w ekonadzorze.

    Pokazuje 784 a tak naprawdę jest wyłączony. Timel już wie o tym problemie bo dzwoniłem do nich.

  4. 11 godzin temu, Kijasr napisał:
    15 godzin temu, 8010 napisał:
    Przez 4 dni spaliłem ok. 30kg pelletu a naliczył mi  prawie 70kg z czuwaniem eko. Chyba przedzwonię do nich o poradę. Niby w niczym to nie przeszkadza ale wkurza.

    Masz zły potencjał

    Potencjał jest ok. Przy paleniu całą dobę wszystko się zgadza. tak jak pisałem wcześniej, jak piec jest w czuwaniu eko to wdedy pomimo tego że piec  stoi to odejmuje opału. We wcześniejszych postach  zamieściłem wykres i ilości podań podajnika. Piec stoi np. 12 godzin bez podawania ( czuwanie eko ) a sterownik odlicza ilość opału w zasypie i spalaniu dobowym jak by chodził ciągle 

  5. W dniu 30.04.2022 o 07:47, Hitower napisał:

    Mam zapalarkę od początku i prawdopodobnie jest błąd w sofcie. Po wyłączeniu CO1 przez pogodówkę i przejście w czuwanie eko, kocioł korzysta z programu czasowego CO1. Zamiast obniżyć temp. na CO1 kocioł przechodzi w czuwanie eko (jeśli nie pracuje pompa CWU). Pomaga przestawienie pompy CO1 na stale włączona. Dzieje się tak u mnie. Pisałem jakiś czas temu do Timela. Mają to sprawdzić, ale na razie się nie odezwali

    Przez 4 dni spaliłem ok. 30kg pelletu a naliczył mi  prawie 70kg z czuwaniem eko. Chyba przedzwonię do nich o poradę. Niby w niczym to nie przeszkadza ale wkurza.

  6. Koledzy mam pytanie. Założyłem zapalarkę i testuję pellet od jakiegoś czasu. Ponieważ jest ciepło na zewnątrz to sterownik wchodzi w czuwanie eko na kilka godzin ale zaczyna oszukiwać licznik zasypu. Wchodzę w informacje a tu takie dziwy. Przecież jak jest w czuwaniu eko to nie pobiera opału a ster pokazuje co godzinę taki pobór jakby to środek zimy był. Ostatnio rano był zasyp ok 15kg a po południu alarm niskiego stanu opału w zasobniku ( oczywiście opału bylo w koszu tyle co powinno być )pomimo  braku pracy stera. W starym sofcie takich cyrków nie było.

    Czyżby morawiecki zhakował oprogramowanie i wrzucił mi inflację 😉

    IMG_20220429_144741.jpg

    IMG_20220429_144732.jpg

    • Lubię to 1
  7. trzeba wejść w menu-informacje i zobaczyć czy nie widnieje napis np. zanik płomienia czy brak rozpalenia itp. Brak rozpalenia to już wiemy że nie odpalił za 2 razem. Wtedy mamy poszlakę czego szukać. Druga sprawa to potrzebne sa dane jakie masz ustawione w czuwaniu, pracy palnika, czy praca w interwale czy automat itp. 
    Nikt nie pomoże jak nie będzie znał podstawowych danych.

    to tak jak z autem. mówisz mechanikowi co zauważyłeś. Jak postawisz  że auto i nie wiesz jakie objawy to mechanik będzie szukał Bóg wie czego a okazuje się że może paliwa brakuje w zbiorniku

    • Lubię to 1
  8. Co do  różnicy w cenie to masz rację. Ja mam aktualnie dostęp do pelletu po 1550,- ale ciekaw jestem opinii i spostrzeżeń osób które palą pelletem. 

    Mam zapalarkę więc chcę sobie potestować. 

    Słomiany pellet mogę mieć po  650,- za tonę tylko spieki masakryczne i popiołu od cholery więc zrezygnowałem.

    Co do PGG to trzeba mieć szczęście większe niż w totolotka a do tego kombinowac z transportem.

    w Tauronie też ciężko coś dostać.

  9. Koledzy. Mam pytanie. Od ponad tygodnia palę pelletem. Próbowałem pellet  ze słomy  ale ma od cholery popiołu i spieków. Teraz jadę na sosnowym. Ustawiłem pracę w interwale bo w okresie przejśiowym odpala się wtedy rzadziej.  Mam rynnę z zapalarką. 

    A pytanie moje brzmi jak waszym zdaniem wychodziło by spalanie w porównaniu z grochem i jakie macie spostrzeżenia co do palenia pelletem z skzp-02  i podajnikowcem.

  10. 5 godzin temu, Dozy napisał:

    Teraz przy SKZP czyszczę co 250kg spalonego węgla albo nawet rzadziej.

    To nie masz co w domu  robić?  Tylko piec  czyścisz co chwila? Co do Twojego wcześniejszego  wywodu to jestem pod wrażeniem wiedzy teoretycznej.  Ja jestem praktykiem i to nas różni. I jeszcze jedno.  Nigdy nie czyszczę  pieca co ileś kg tylko kiedy jest potrzeba a palę całe życie grochem, miałem czy trocinami z lokalnych dostaw typu no małe. Grunt że suchy i dobrze się pali. Nawet nie sprawdzam kaloryczności bo to tylko papier. Liczy się  efekt końcowy  czyli rachunek za sezon grzewczy.

    Oczywiście  każdy  ma prawo robić  jak uważa. Faktem jest że  skzp-02 robi robotę. 

    • Lubię to 1
  11. 2 godziny temu, Dozy napisał:

    Przy niskiej temperaturze pracy kotła wewnątrz wymiennika kondensuje się wilgoć. Im niższa temperatura pracy tym więcej pyłu przywiera do ścianek.

    JA CAŁE ŻYCIE MAM NA PIECU OK. 40ST.C. POWRÓT MAM OD 0,5 DO 1 STOPNIA NIŻSZY. JAK MASZ DOBRĄ INSTALACJĘ TO NIEC SIĘ NIE DZIEJE. WILGOĆ KOLEGO WYCHODZI PRZY DUŻEJ RÓŻNICY POMIĘDZY TEMP. ZASILANIA I POWROTU BEZ WZGLĘDU NA TEMPERATURĘ PIECA. 

    I ŻEBY NIE BYŁO. MÓJ KOCIOŁ MA JUZ 14 LAT I CIĄGLE PRACUJE NA TAKIEJ TEMPERATURZE. PRZY DUŻYCH MROZACH MAM 45ST. A CZYSZCZĘ GO RAZ NA 3-4 TYGODNIE. ZARAZ KTOŚ POWIE ŻE ZA ŻADKO CZYSZCONY? A NO NIE. CZYSZCONY WTEDY KIEDY TRZEBA. JAK BYM MIAŁ CZYŚCIC CO KILKA DNI, TRZYMAĆ TEMP. NA 60-70 STOPNI CZY PALIC GROCHEM 30MJ TO WOLAŁBYM PRZEJŚĆ NA GAZ. 

    ZASADA JEST PROSTA: PROSTA INSTALACJA, TANI W MIARĘ MOŻLIWOŚCI OPAŁ I SAIEDZENIE W DOMU A NIE W KOTŁOWNI. ZASTANAWIAM SIĘ CO NIEKTÓRZY ZROBILI BY BEZ TYCH WYKRESÓW 🙂

    • Lubię to 2
    • Zgadzam się 2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.