Skocz do zawartości

bykmark

Stały forumowicz
  • Postów

    143
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom 180m2
  • Instalacja
    grzejniki i podłogówka
  • Kocioł
    gazowy De Dietrich EVODENS AMC 25

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Mszana Dolna
  • Zainteresowania
    motoryzacja, elektronika

Ostatnie wizyty

1 090 wyświetleń profilu

Osiągnięcia bykmark

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Czym się różnią te pompy Wilo-Yonos PICO1.0 vs Wilo-Yonos PICO plus? np. Yonos PICO1.0 25/1-6 vs Yonos PICO plus 25/1-6
  2. NIe jest tak prosto Schematy w załączeniu i tak wymaga dodatkowego rozszerzenia VR71 Jak sterować podgłogówką gdy temperatura sterownika zamontowanego na piętrze 1 poda żę jest dogrzene i wyłączy pompę grzejniów a tym samym podłogówki ? Tym samym na 2 piętrze może być zimno od samej podłogówki . schemat.pdf
  3. wacio1967 i sambor - szacunek. Zaczynam rozumieć :) NIe wiem co mnie zaćmiło. Ok. Z sterownika ... ( jakiegoś) wewnątrz domu to tylko będę mógł sterować pompą za sprzegłem. Układ podłogówki aby się sterował musi mieć odczyt temperatury pomieszczenia lub opierać się na temp. czynnika. Trzeba też wziąść pod uwagę że np. przy kotle Vaillant chcą sporo kasy za rozszerzenia i czujniki wewnątrz domu ? Zatem do sedna: jak to wszystko połączyć i sterować aby miało ręce i nogi mając na uwadze prostotę i koszty eksploatacji późniejsze.
  4. Chcę w pomieszczeniach z podłogówką temp. 19 - 24 C ( w zalezności od pory dnia i pomieszczenia - łazienka). W łazienkach są oczywiście ręcznikowce. Taka sama temperatura jest w pomieszczeniach z grzejnikami. Na grzejniki temperatura zasilająca to 38C +- 7C to to reguykuje sterownik kotła D|efro SPK LUX.
  5. Temperatura wody powracającej z rozdzielacza. Temperatura zasilająca rozdzielacz regulowana była przez zawór temostatyczny 3D.
  6. ?? Regulacja temperaturą wewnątrz domu rozumiem. Obecnie podłogówka na 1 p. przy kotle na ekogroszek reguluje się temperaturą na powrocie - jest zawór termostatyczny 3D i jeśli jest 28C to się wyłącza pompka. Przy 26 włącza się ponownie. Teraz ma być kocioł gazowy.
  7. regulacje temp
  8. Na każdym piętrze są rozdzielacze na pętle- to już napisałem. W kotłowni są zjechane z poszczególnych pięter a tym samym rozdzielaczy na poszczególnych pięrtach zasilanie i powrót. Jak zatem uzależnić sterowanie na poszczególnych piętrach Tego nie pisałem - zależy mi na poszczególnych piętrach.
  9. Problem w doborze kotła a co zatym idzie jego sterowników. Vaillant potrzebuje droższych sterowników ale moc pieca mniejsza i modulacja, sterownik bezprzewodowy. De Dietrich moc 25 ( aż) i sterowanie tańsze ale nie ma za to sterwonika bezprzewodowego. Sterowanie - bojler CWU 300 l - sterowanie gfrzejnikami ( parter i 1 piętro) - ogrzewania podłgowe ( parter - 2 pętle , 1 piętro - 3 pętle , 2 piętro - 7 pętli ) Wg mnie na 2 piętrze musi być na obiegu odrębnym. Można połączyć ewentualnie parter i 1 piętro). Jak Ty byś widział rozwiązać sterowanie? czy połączyć rozdzielacze z parteri i 1 piętra pod 1 zawór mieszający?
  10. Teraz mam tylko na parterze grzejniki i 1 piętrze: grzejniki w dwóch pokojach oraz reszta podłogówka. Adoptuje obecnie 2 piętro i tam będzie podgłogówka jak pisałem. Parter dołożenie podłogówki to zamierzam zrobić przy remoncie kolejnym całego parteru.
  11. 3 obwody podłogówki na poszczególnych poziomach o powierzchniach: - parter 15 m2 to przedsionek + WC + łazienka + aneks kuchenny) - 1 piętro 25 m2 to przedpokój + kuchnia + WC z łazienka ( zdjęcia - tak kiedyś zropbiono i dobrze grzeje) - 3 piętro 67 m2 to 3 pokoje, WC z łazienka, przedpokój Pisze utopia ?? Jak sterować temperaturą na poszczególnych piętrach z podłogówki ??
  12. Grzejniki przy piecu na ekogroszek chodziły na temp. zasilania max 50C ( większość czasu na ok 38-42 C) Po co tyle obwodów? Chciałbym niezależnie sterować ogrzewaniem podłogowym na poszczególnych piętrach. W innym wyopadku pompka do podłogówki będzie chodziła cały czas. A jakby się wyłączyła to gdzie będzie zimno ? NIe chcę zakładać siłowników naposzczególne obwody bo to tytlko podnosi wg mnie niepotrzebnie koszty i komplikuje. Mogę pisać błędnie - jeśl;itak to mnie poprowadzcie na dobre rozwiązanie.
  13. Właśnie podłogówkę z każdego piętra (poziomu) ma na innym obiegu. Zatem mam 4 obiegi: 1. grzejnikowy na parter i 1 piętrze 2. Podłogówkę na parterze 3. Podłogówkę na 1 piętrze 4. Podłogówkę na 2 piętrze. I teraz nie wiem co mam zakupić do pieca Vaillant aby sterować 3 zaworami mieszającymi od podłogówki?
  14. poiwnica jest - jak był kocioł na ekogroszek to temp z 25C :). Pomioeszczenie w piwnicy nie ma grzejników itp
  15. Ogrzewanie podłogowe na poszczególnych kondygnacjach stanowi: - parterze - 22% powierzchni, - 1 piętro - 38% powierzchni, - 2 piętro - 100% powierzchni Pomiędzy kondygnacjami są stropy z grupościami styropianu 10 cm i 15 cm.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.