Skocz do zawartości

Mafialoso

Forumowicz
  • Postów

    75
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mafialoso

  1. Witam. Mam pompę jak w temacie. Oprócz pompy mam piec na drewno. Podobno w pompie jest styk który wyłącza pompę podczas pracy pieca. Wie ktoś może który to styk na płycie głównej?
  2. Montaż bufora Cię nie minie. Żeby spalanie bylo jak najlepsze to musisz spalać opał w wysokich temperaturach, czy to eko groszek pellet czy drewno. Kotlownia nie istnieje moim zdaniem bez bufora w dzisiejszych czasach. Ja bym zrobił kocioł na pellet i bufor z 1000l. Jesli masz tanie drewno to warto spędzić z 2 tygodnie przy rabaniu z 20kubikow i sprzedać drewno i kupić pellet na zime. Pelet dosypujesz raz może dwa razy w tygodniu i tyle roboty. Moi znajomi tak robią. Sprzedają drzewo zeby było na rachunek za gaz w zimie. I w zimie nie dochidzą do pieca.
  3. Ma ktoś jeszcze wiedzę żeby pomóc? Pozdrawiam
  4. Ale powietrze dochodzi jeszcze przez popielnik bo on jest też dziurawy. Jak masz wajchę od wystrzelania popiołu to go otwierssz i zamykasz. Ale nawet jak jest zamknięty to on szczelny nie jest. Także z tą blaszką bym w moim przypadku nic nie kombinował. Tym bardziej ze klapke mam cały czas otwarta od dolotu drewna. Na 75 stopni mam pompę ustawioną a zamknięcie klapy na 85c. Jeszcze nigdy jej nie zamknęło.
  5. Mam BIO 18KW napewno. Masz racje pomylilem. Jest jeden tylko szamot gorny ktory stoi na takich postumentach co są po lewej i prawej stronie i od gory szamotu jest sznurek. Na dole jest kwadratowy otwór a w nim taka blaszka z dziurami ktora była tam fabrycznie. I wlasnie ten wylot powietrza mi czasami drewno blokuje jak tam wejdzie i wtedy sie nie pali tylko tli. Myslałem o demontarzu tego górnego szamotu.
  6. Witam wszystkich. Posiadam piec Ogniwo Bio 17kw. Pale nim wyłącznie drewnem. Piec jest na drewno to nic nie kombinuje. Jeden cały sezon za mną. Piec połączony razem z buforem 1000l. Zauważyłem w nim jedną wadę którą chciał bym naprawić ale, potrzebuje waszej rady. Sprawa wygląda tak. Czasami po rozpaleniu w piecu i dołożeniu opału do komory, nie chcę sie dobrze palić. Drzewo suche, sezonowane 2 lata. Dzieje sie to dlatego ponieważ w komorze spalania na samym dole sciany gdzie spaliny idą na płaszcz wodny, są dwa szamoty ustawione jeden na drugim. Dolny szamot ma dziurę okragłą przez którą uciekaja spaliny na płaszcz wodny a pozniej do komina. Problem tkwi w tym ze czasami jak wejdzie w tę dziurę kawałek drewna to zatyka odpływ spalin i sie nie pali. Wtedy muszę otworzyć krotki obieg zeby sie rozpaliło albo grzebać w piecu żeby udrożnić odprowadzenie spalin. Mam taki pomysł aby obydwa te szamoty wrzucić aby nic sie nie blokowało i nie zatykało odprowadzania spalin. Czy jest to dobry pomysł? Ktoś może cos podpowie? Pozdrawiam
  7. Witam. Chcial bym odgrzać temat. U mnie wyglada sprawa następująco. Piec grzeje bufor a z bufora idzie na instalacje. Bufor grzeje do 70c i tak mam ustawioną pompę żeby sie włączała jak tyle jest na piecu i wyłączała sie przy 65c. Czy takie ustawienie jest optymalne? Zeby piec rozbujać do 70c to troche trzeba drzewa do niego włożyć i palic dlugo. Myslalem zeby ustawic pompę na 50c i wyłączenie na 45c ale jak do grzeje bufor do 70c to przy wychładzaniu pieca bedzie bufor chłodził bo wyłączy sie dopiero przy 45c. Jak to u Was wyglada? Moze jakies sugestie?
  8. Dzieki kazdemu z osobna za zainteresowanie tematem. Dobra cena to 10tys. Okej mogę grzać bufor cały czas do temperatury 35c. Z temperatura 40-45c napisałem bo tak mi sie wydawało ze bedzie dobrze. Grzać bufor w taniej taryfie pompą ciepła musial bym grzać do 70c żeby bufor wystarczył na caly dzień. A grzanie do tak wysokiej temperatury to tak jak mówicie że, grzanie nie efektywne.
  9. Ogrzewasz pompa ciepła razem z buforem?
  10. Witam wszystkich. Mam bufor 1000l i grzeję go grzałkami w taryfie nocnej. Mam opcje kupic pompe ciepła Samsung Monoblock w super cenie. Zastanawia mnie to czy takie zestawienie bedzie ze sobą współgrać. Moja myśl jest taka żeby grzać bufor do 40c cały czas. Sterowanie do ogrzewania domu juz zrobione i grzeje 2 sezony i jest spoko. Chcę pompą grzać bufor do 40-45c a sterownik tech i1 steruje ogrzewaniem w domu i miesza wode według pogodówki. . W sumie moze i bym mógł grzać bufor do 35c w ostateczności. Tamta zima była taka ze na zasilanie nie poszło więcej niż 35c. U mnie to dom 120m2 i wszędzie podłoga i ogrzewanie ścienne. Dom z 2018r dobrze ocieplony. Czy ma ktoś doświadczenie żeby się wypowiedzieć? Dziękuje za każdą poradę.
  11. A w piecu na węgiel nie da palić się drewnem? Z tego co pamiętam to tata palił tym i tym w piecu na węgiel. https://elmax24.eu/zasypowe/kocioł-zasypowy-15kw-sas-varmo-drewno-węgiel-5kl.html
  12. I piec nie wybrany. MpM czy stelmark czy satlens, wszędzie cos ktoś ma z czymś problem. Wydaje mi się ze najlepiej bedzie kupić piec sasa i palic w nim drewnem. Tata miał takiego sasa to 10lat bez problemu. Palił i węglem i drewnem.
  13. Mam bufor 1000l kwestia wpinki tylko i doboru pieca. Malo kto pisze o poecu stalmarkt eko wood.
  14. A czy ten defro to mozna powiedziec ze ta sama półka co sas varmo?
  15. W tym poscie piszą o paleniu węglem a u mnie tylko drzewo wchodzi w gre. Ale dzięki za linka.
  16. Jakoś sie zraziłem do tego MPM. Czytałem tu na forum że przeróbek trzeba dużo robic. A ten stalmark? Lepszy od mpm czy to samo?
  17. Ktoś jeszcze jakies sugestie? A piec ogniwo ds 10kw?
  18. Poruszmy temat! Widze ze i kolega Wacio jest. Mądry gość! Również pieca potrzebuje na dopalenie. Posiadam bufor 1000l i grzałki w taryfie G12w. Zawsze musiałem dokupić prądu ale stawki były małe. Po przekroczeniu 2MW stawki w G12w to 1zł. Chcę dokupić piec żeby czasami grzać bufor. Żeby zmieścić się w tym limicie 2MW. Moim zdaniem lepiej zainwestować u siebie kase niż oddac w rachunku za prąd. Opał mam swój, las jest. Tylko pieca brak i wybór ciężki. Byl plan na MPM Ds wood 10kw ale podobno ciezko z dokładniem bo sie kopci. W piecu kamienie szamotowe lipne i trzeba duzo przerobek samemu robic. Chciał bym kupić cos do 7-8 tys jakas sprawdzona konstrukcje bez zbednego kombinowania. A nawet jak by piec był tańszy to jeszcze lepiej. Mnóstwo ludzi jeszcze pali w takich piecach i myślę że ktos cos podpowie.
  19. W moim przypadku jest trochę inaczej. Pv nigdy mi nie da calego zapotrzebowania przy grzałkach 12kw i 1000l zbiorniku. Grzanie do 40c caly czas a grzanie w nocy do 70c wychodzi prawie tak samo. Różnica jakas 5%. Mam licznik osobny na bufor i spisywalem codziennie. Cena grzania w nocy i tak jest tańsza niż w dzień. Nawet po przekroczeniu 2MW i tak jest taniej w tańszej. Bufor nagrzany do 70c wystarczy mi na około 40h aż spadnie do 27c. Poniżej 27 juz ciepła wiele podłoga nie daje. W tym tygodniu brakło pradu na 48h. Bufor byl nagrzany i dzięki agregatowi bylo ciepło w domu.
  20. Więc wyglada wszystko tak że, zużycie jest bardzo podobne. Grzanie ciagłe w dzien miało by byt od wrzesnia do listopada jak jest produkcja jest i prad byl by zużywany na bierząco. Reszta wychodzi taniej w nocnej taryfie. Czyli zostaje przy grzaniu w nocy.
  21. Jedna grzałka jest powyżej powrotu a druga grzałka jest w połowie. Srodek i góra jest rowna. Zawsze na samym dole jest mało bo woda powraca z instalacji.
  22. Mam pomiar. Teraz musze dopisac temperaturedo grzałek. Jutro testy
  23. Bede musial tak chyba zrobic zeby puscic grzałki na 24h zeby pilnowały temperatury 40c. Najwyzej strace pare zl ale za to będę wiedział ze sprobowałem wszystkiego
  24. Jestem. U mnie sterowanie wygląda że osiągnąłem cel. Ale przyszlo mi na mysl jeszcze jeden pomysł. Zamiast grzać w taryfie nocnej do 60c to grzać normalnie bufor ale do 40c. Z tego co widze to na zaworze jest ustawione od 30-35c zasilanie. Zastanawiam sie czy był by mniejszy pobór prądu jak by tak to zrobić. Moj bufor to 1000l
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.