Skocz do zawartości

Ros0mak

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ros0mak

  1. Dzięki. Dziś "polatam" z nią na ustawieniach PP2 i zobaczę efekty... IMO żeby AutoAdapt działał, to najlepiej aby termozawory automatyczne były przy grzejnikach, czego ja nie posiadam. Po za tym jeszcze trzeba by było im wyregulować przepływy.
  2. No właśnie wczoraj już nabyłem tą pompę w mark.budowlanym i założyłem wieczorem. Na I biegu nie czuję żeby pompa działała, za to na II biegu lata aż milo. Potrafi tak przepchnąć wodę przez układ że temperatura spada w piecu z ok. 65stC na 55st C w parę minut. Dlatego właśnie zastanawia mnie ustawienie zakresu z prawej strony. W/g instrukcji pozycja PP2 to nastawy fabryczne. Cyt z instrukcji: "PP2 Najwyższa charakterystyka ciśnienia proporcjonalnego Punkt pracy pompy będzie poruszał się w górę i w dół po najwyższej krzywej charakterystyki ciśnienia proporcjonalnego, w zależności od zapotrzebowania ciepła. Wysokość podnoszenia (ciśnienie) jest zmniejszana, gdy zapotrzebowanie ciepła spada, a zwiększana, gdy zapotrzebowanie ciepła rośnie." O co chodzi z tą charakterystyką ciśnienia proporcjonalnego ? Przecież teoretycznie jak większość grzejników zostanie zakręcona i pompa wyczuje zmniejszenie przepływu, to zwolni bieg i może doprowadzić do zagotowania wody w kotle! Z tego co podaje instrukcja nastawy PP1 są dla instalacji 1rurowych, a PP2 dla 2rurowych (taka jak u mnie - w sumie standardowa jak w większości przypadków)
  3. O.K. Dzięki za porady. Mam zamiar kupić pompę Grundfos Apha2 L 25-60 (bez auto-adapt). Na grzejnikach nie mam zaworów termoregulacyjnych, tylko zwykłe działające na zasadzie zakręcania... Zastanawiam się po podłączeniu, jak ustawić obieg na pompie? Rozumiem że pole I, II, III to stałe biegi pompy jak w poprzedniej co miałem, a te z prawej? O co tam chodzi? Czy może mi ktoś to "łopatologicznie" wytłumaczyć???? Czytałem instrukcję i za ch... nie rozumiem tego bełkotu.... Pompa będzie zasilana przez sterownik kotła, tylko na zasadzie ON/OFF: 34/33st.C.
  4. Witajcie. Chciałbym się zapytać jaką pompę założyć do instalacji C.O. ? Mój dom to budynek 5cio kondygnacyjny. Piec (kotłownia) jest w piwnicy poziom -1, następnie: parter, 1, 2, 3, strych (poddasze) gdzie jest tylko zbiornik wyrównawczy. Na każdym poziomie grzewczym jest 5 grzejników żeliwnych żeberkowych. Rury w pionach PP. Łączna powierzchnia do ogrzania to ok. 270m2 i 22grzejniki (w tym 2 na na kl.schodowej), na 3 poziomie w łazience grzejnik stalowy typu "drabinka" 1m wysoki na 55cm szer.. Instalacja to kocioł CO Pleszew Stalmir WILK 19kw, otwarta. Naczynie wzbiorcze na strychu czyli ok. 11m nad piecem. Instalacja robiona już dawno jako grawitacyjna* z wymuszonym obiegiem pompą przez by-pass. *- kiedyś po rozpaleniu wyłączyli mi prąd i przełączyłem na zasilanie grawitacyjne i faktycznie to działało, ale nierówno grzało w grzejnikach. Bodajże na górze były dużo cieplejsze niż na dole... Dlatego na pompie jest równomiernie. Muszę wymienić pompę bo ponad 15 letni Grundfos UPS 25-40 potrafi się zawiesić w czasie pracy! Założyć 25-40 czy 25-60? Dodam ze czasem na obiegu wymuszonym pompa dopiero na 3biegu potrafi przepchnąć wodę i tym samym obniżyć temperaturę na piecu jak wzrośnie do ok. 75st.C! A i jeszcze jedno...proszę nie *** mnie jak coś źle napisałem...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.