Skocz do zawartości

KAMIL87pl

Forumowicz
  • Postów

    45
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KAMIL87pl

  1. Panowie pytanie Czy zdarzyło się Wam że sterownik przeszedł w stan czuwania a wentylator nadal pracował (podnosząc temp)?? W stan czuwania przechodzi po przekroczeniu temp zadanej o 5 stopni mimo że ma ustawione temp zadana 50, max temp 70 a czasu przekroczenia temp nie przekroczył.
  2. A kiedy ostatni raz czyściłeś piec??
  3. A jak ustawisz przekroczenie na 60min to co sie dzieje??
  4. ogranicz modulacje max do 50% i obserwuj
  5. Panie Tomku czy będzie możliwość ograniczenia modulacj max poniżej 50% ?? Przy instalacji bez zaworów 3d /4d gdzie powrót jest i będzie zimy a czasami zimniejszy (chyba że macie na to jakieś sposoby) nie potrzeba przy naglym spadku temp na prace w modulacji 50% gdybym ograniczył do np 30% to piec spokojniej by osiągnął temp zadaną (trwało by to troche dłużej ale bez naglych, nie potrzebnych skoków mocy)
  6. jakie zastosowane zmiany ?
  7. To mi teraz klina wbiłeś :) Jakby tak szło przesłać przez to forum browara to zaraz przesyłam Nasze dobre Cieszyńskie. Na pewno nie wszystkie zawory w domu mam herza (z serduszkami) a czy wszystkie można regulować? No i czy lepiej ustawić max Kv czy lepiej ograniczyć do minimum ??
  8. obieg gorącej wody z bojlera pod kran na każdym piętrze działa grawitacyjnie (bez pompki gorąca woda sobie krąży) Pompkę natomiast mam na powrocie wody kotłowej całkiem przy piecu (przed tą pompką łączy się powrót z CWU (bojlera) i kaloryferów Głowice mam herza mini ze skalą 1-5 gdzie 5 to max temp 28stopni po odkręceniu głowicy jest zawór z ktorego wychodzi bolec (trzpień) i nic więcej. Wcześniej na zaworze była biała nakładka którą dokręcając zamykałem dopływ wody do kaloryferów.
  9. W jaki sposób wyregulujesz przepływ na głowicach? Obieg CWU działa mi grawitacyjnie przez 3 kondygnacje (obieg czyli ciepła woda aż pod kran) Przez układ CWU mam stały przepływ a rura wychodzi zaraz przy piecy a powrót też bliziutko Cały układ CO wraz z przepływem przez CWU zasila jedna pompka zamontowana przy piecu na POWROCIE ustawiona na 2 biegu Też nie masz zaworu 4d w układzie ??
  10. może jest obieg wody CWU
  11. Łączę się w "bulu" bo mam prawie tak samo jak Ty - mały obieg to bojler zaraz przy piecu - termostaty na wszystkich grzejnikach - ja nie mam podłogówki - ja nie mam żadnego zaworu 3 i 4d i baaardzo poważnie się na nad tym zastanawiam bo woda CO idzie na kaloryfery taka jak ustawiona na piecu czyli ok 50 lub więcej (zależy od temp zew) - jak mam przykręcony powrót z kaloryferów do granicy możliwości (zaworem kulowym) to NAJMNIEJSZA różnica między zasilaniem a powrotem to 7-8 stopnie - jak mam wszystko pootwierane to różnica sięga 15-17 stopni - największe skoki temperatury kotła, modulacji, i spalania są w momencie otwarcia termostatów
  12. a przy minimalnym nadmuchy ma się otworzyć? bo u mnie dopiero przy 30% zaczyna się uchylać Mój piec sie nie odstawia więc nadmuch działa cały czas. Czy w takim wypadku może być całkowicie otwarta? może ktoś to testował
  13. Czy ktoś z Was ma dmuchawę WPA 06 z klapką (taką co sie sama powinna otwierać i zamykać) ?? Przy jakiej sile nadmuchu ustawionej w naszym sterowniku powinna się swobodnie otworzyć?
  14. ja mam kocioł 34KW i tak jest ustawiony w sterowniku a moc mam 7%-50% i kaganiec na kominie na 210stopni U mnie przy spadku temp moduluje nawet do 75% ale zauważyłem że przy 50% spokojnie osiąga temp zadaną co prawda nie tak gwałtownie ale kosztem spalania które zdecydowanie jest niższe. Ja sie u siebie boje spalania jak faktycznie przyjdą mrozy bo skoro teraz jest ok 16kg/24h a temp raczej powyżej 3stopni w nocy to co będzie jak temp spadnie do -10 ?
  15. Ja jak na razie pale grochem z juliusza ale mam jeszcze w zapasie inny bardziej kaloryczny ale to na większe mrozy Trochę mnie uspokoiłeś z tym spalaniem bo jestem w tej kwestii nowicjuszem a do tej pory paliłem ( na tym samym piecu z taką samą ilością grzejników ale bez termostatów i CWU) flotem i wychodziło na sezon grzewczy max 4 tony
  16. 360m2 + pralnia w piwnicy w sumie na 4 kondygnacjach ocieplony styropianem 10 i 15 na poddaszu, strop wełna do tego CWU 140litrów temp w domu 23 stopnie, same grzejniki bez podłogówki soft z końcówką 83 ze spalaniem ostro walcze ale przy temp zew 7 do 10 stopni udało mi się zejść do 15kg/24h
  17. Zazdroszczę tego kurzu bo u mnie groszek za mokry muszę suszyć Przy modulacji 26% powietrze tylko 10%?? u mnie powietrze musi być min na 7% i to przy modulacji 5% bo inaczej sam koks (mam tą samą dmuchawę a przysłone mam ściągniętą. Spróbuj ustawić modulacje max na 50% a powinno łagodniej malować wykres a i tak pewnie osiągnie temp zadaną
  18. przy 48 stopniach temp spalin ok 90 stopni modulacja 7% powietrze 10% spalanie 0,3kg/h
  19. U mnie tak to nie działa. Sterownik zaczyna podnosić moc dopiero jak temp zadana spadnie o co najmniej 0,2 stopnia co przy nagłym spadku temp powrotu powoduje szybki spadek temp kotła (np gdy termostaty na grzejnikach się otworzą) a sterownik musi wyskoczyć nagle z wysoką modulacją żeby nadrobić straty w temp.
  20. Panowie czy ustalając temp kotła na podstawie czujnika pogodowego zmienia się także automatycznie modulacja min. ?? np. mam temp kotła ustawioną na 48stopni ( i nie zmienia się jeśli temp zew jest wyższa niż 10stopni) oraz modulację na 7% bo taka jest najbardziej optymalna dla tej temp kotła. To przy -10stopni według moich ustawień piec zmieni ustawienia na 58stopni a modulacja dalej będzie na 7% czy zmieni się na taką aby utrzymać te 58 stopni jak najdłużej (czyli wzrośnie)??
  21. jednocześnie otworzyć powrót grzejników czy zostawić zamknięte w 1/2 ??
  22. Pompa zamontowana na powrocie bezpośrednio przed kotłem zmniejszona prędkość z 3 na 2 bieg zmniejszyć na 1 ??
  23. Ja mam dokładnie tak jak pisze wadus - temp powrotu szaleje w momencie jak dogrzewany jest boljer CWU i jak się termostaty na kaloryferach otworzą (lub sobie ktoś kaloryfer bardziej "odkręci" - u mnie układ kotłowy (mały obwód) tworzy właśnie bojler CWU który jest metr od pieca i przez niego stale przepływa i wraca woda rurami 22 w miedzi - temp powrotu trochę poprawiłem przymykając zawór na powrocie z grzejników rura 28 zawór zamknięty w połowie - temp zasilania na kaloryfery nie mogę niczym innym ograniczyć jak termostatami na grzejnikach Przy temp. zew 4-8 stopni spalanie u mnie oscyluje na ok 16,5kg/24h 0 u mnie powrót prawie zawsze jest chłodniejszy o 10 st (gdybym otworzył powrót z grzejników i przymknął zasilanie na boljer CWU jednocześnie ograniczając mały obwód to różnica miedzy pow. a zasil. jest większa niż 15st) CO ZROBIĆ ŻEBY ZMNIEJSZYĆ RÓŻNICE W TEMP POW./ZASIL BEZ INGERENCJI W INSTALACJE ?? - zwiększyć temp na kotle żeby szybciej grzejniki nagrzały pomieszczenia do temp zadanej i się przymknęły?? - zmniejszyć temp kotła żeby grzejniki były cały czas otwarte i nie mogły dogrzać pomieszczenia do temp zadanej???
  24. cześć ustaw modulacje w zakresie 10% -50% i obserwuj zachowanie pieca oraz zwróć uwagę na popiół reszta tak jak mówi wadus zwłaszcza ważny jest powrót!! też z tym walczyłem!!
  25. Po czym poznałeś że grawitacyjnie?? Na całym układzie mam jedną pompkę na powrocie zaraz przy piecu ustawioną na drugim biegu (bez tego grawitacja nie grzeje na 4 kondygnacji (poddasze)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.