Skocz do zawartości

gitarr

Forumowicz
  • Postów

    47
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez gitarr

  1. ustaw sobie histerezę kotła na 20st. i start pomp na 45st. to będziesz miał dłuższą przerwę i dłuższą pracę palnika
  2. Ja jedyny minus jaki znalazłem w pellecie 8mm to duże podbijanie temperatury na piecu przy wygaszaniu jak mam ustawioną temperaturę na 65st. to przy wygaszaniu potrafi czasami podbić do 85, jedyce co zrobiłem to zmniejszyłem zadaną do 62st.
  3. msulecki podałeś ilość paliwa test 16,0 - czyli fabrycznie ustawiony . Zważ sobie ilość podawanego pelletu, bo to jest podstawa do poprawnego ustawienia czasu podawania. Włącz podajnik na 30min. rura do worka, zważ to co podało, pomnóż przez 2 i wprowadź wynik w pozycję ilość paliwa test - tyle ile ci podało.
  4. Mogłby mi ktoś podpowiedzieć jak powinien być zamontowany ruszt palnika, czyściłem i nie wiem czy dobrze zamontowany. Chodzi mi o te znaczki w otworach na śruby w którym miejscu powinny b yć.
  5. kasius41 gratuluję wyniku, skoro nie ma izolacji na ścianach. Ja mam 15cm grafitu, a w duże mrozy zjadało po 35 kg na dobę. Pochwal się jeszcze jak wygląda twoja instalacja też mam podłogę plus grzejniki. Czy instalację masz jak w schemacie tekli grzejniki na 4d i podłoga na 3d? Czy masz dodatkowy moduł CAN do sterowania dodatkowym obiegiem CO?
  6. A może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć dlaczego zawór 3d na grzejniki będzie lepszy niż 4d? Bo niby przy 4d cieplejszy powrót (teoretycznie).
  7. ja mam na maxa do tyłu, ale czy tak powinno być to tego nie wiem.
  8. Ja też żałuję, że na całości nie dałem podłogówki tylko 50/50 góra grzejniki, dół podłogówka. Jak nie masz czujnika pokojowego ty chyba rzeczywiście bez znaczenia czy pompa na TAK czy na NIE, jeżeli jest czujnik, to po osiągnieciu zadanej temperatury w pomieszczeniu przy pompie na NIE - pompa się wyłączy, przy pompie na TAK obniży temp wody idącej na grzejniki. Ja miałem spiętą pompę zasilającą podłogówkę z pompą od grzejników, czyli podłoga grzała, jak grzały grzejniki, potem spróbowałem podłączyć pompe od podłogówki do gniazdka, większy komfort cieplny, ale spalanie większe (ok 25kg) teraz około 20kg. Planuje dokupić dodatkowe sterowanie do drugiej pompy, ale raczej moduł estymy. Spróbuj jeszcze zwiększyć temp kotła na 65 i histerezę na 20.
  9. A pompe stałą masz na tak, czy na nie? Jaką masz temp na kotle i jaką histerezę?
  10. Wprowadź tą wartość 15,3. Następnie podawanie ustaw takie żeby na wyświetlaczu ujrzeć moc kotła przy pracy palnika na 100%.
  11. Jeszcze jeżeli masz podpiwniczenie na całym budynku to pomyśl o styropianie na syficie w piwnicy.
  12. Żeby poprawnie ustawić podawanie, konieczne jest zważenie podawania przez godzinę
  13. Lama79 ma chyba rację,że spalanie może być ok, stary dom ze średnim ociepleniem ścian, dach i podłoga pewnie bez żadnego ocieplenia, a okna i drzwi pewnie też bez szału. Tak jak proponuje Lama policz OZC pomoże ci ta strona http://cieplowlasciwie.pl/ widzę że pisaliśmy w tym samym czasie :P
  14. Podstawowe pytanie to czy ważyłeś paliwo? Jakie podawanie przez godzinę? Jaki masz komin wymiary i wysokość?
  15. Ok wielkie dzięki, wstawię więc drugi zawór 4d, problem ze sterowaniem jest tak, że mam tylko jeden moduł estymy, żeby zrobić sterowanie obydwoma zaworami potrzebny kolejny moduł za 600zł. chyba, że rzeczywiście przełożyć siłownik na zawór od podłogówki. W tej chwili obie pompy mam spięte razem. Czyli czeka mnie inwestycja.
  16. Sambor dziękuję za podpowiedź, a czy po prostu wstawienie drugiego zaworu 4d zamiast 3d na podłogówkę dałoby taki sam rezultat? Wtedy miałbym zawór 4d na grzejniki i 4d na podłogówkę. Pytam, bo tak chyba byłoby najprościej (najmniej przeróbek) tylko nie wiem czy tak można.
  17. Siłownik na zaworze 4d na grzejniki, zawór 3d sterowany ręcznie, czujnik co, pokojowy i pogodowy jest. Pompa stała na NIE. 5 pętli podłogówki parter sterowane zaworem 3d (temp 32st), 2 pętle na poddaszu na zaworach termostatycznych. Grzejniki 1083W, 1020W, 1057W, 1900W, 600W. Termostaty są, ale odkąd podłączyłem pokojówkę są w 3 pokojach rozkręcone. Tco na grzejniki 40st.
  18. Budynek jest nowy dobrze ocieplony sciany 15cm grafit 0,031 dach wełna 30cm 0,033, okna 3szybowe. Jakie jeszcze informacje są potrzebe to napiszę?
  19. A co jest nie tak w schemacie tekli, czyżby zasilanie podłogówki(zawór 3d) powiniem być dopiero za zaworek 4d? Instalacja u mnie parter podłogówka ok 60m2, pietro podłogówka na korytarzu i w łazience, 5 grzejników w pokojach, 2 w garazu, ale skręcone głowice na ok 10st. Piec nie spala mi kosmicznych ilości 15-20kg doba, ale widzę, że nie chodzi tak jak powinien, do zadanej dochodzi właściwie dopiero jak pompy staną tak jak u Ozi80. Czy zamontowanie jakiegoś zaworu termostatycznego na powrocie zdałoby egzamin?
  20. Mam pewien problem z piecem jak mi wystartują pompy na piecu w momencie leci temperatura, aż pompy staną i tak w kółko. Powrót nie ma nawet 40st. Schemat zgodny ze schhematem Tekli. Instalacja mieszana podłogówka i grzejniki. Czy jest jakiś patent, żeby zwiększyć temperaturę powrotu? Podejrzewam, że wina tkwi właśnie w tym.
  21. Wygląda na to że sterownik uwzglednia sprawność u mnie przy 10kW podaje 2,2kg/h pellet 5kWh/kg.
  22. A mogę to w jakiś sposób sprawdzić czy jest możliwość ust tej histerezy, jak nie mam jeszcze podłączonej pokojówki?
  23. Troszkę z innej beczki przy której wersji oprogramowania estymy jest możliwość ustawienia histerezy na temperaturze pokojowej?
  24. Minusem tego mechanizmu jest że chodzi nie do końca palnika tylko max na 2/3 palnika, ale lepsze to niż nic. U mnie po pół roku palenia mechanizm był wymieniany, bo zablokował się w palniku.
  25. Po zwiększeniu podawania działa prawidłowo. Dzięki za podpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.