Skocz do zawartości

Marioosz

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Marioosz

  1. Witam. Takie nowe pytanie odnośnie palenia w piecu Defro Optima Komfort 20kW. Teraz palę węglem orzech. Czy ktoś pali w takim piecu od góry, ale ekogroszkiem? Jakby się dało to ekogroszek jest tańszy i workowany tylko nie wiem jaką ma kaloryczność czy będzie się podobnie spalał jak węgiel orzech. Przeciętnie ekogroszek ma wielkość 0,5 do 2,5 cm to nie wiem czy nie będzie trochę przelatywał przez ruszta.
  2. Witam. Od miesiąca palę w nowym piecu Defro Optima Komfort 20kW. Do pieca mam zainstalowany sterownik ST81 zPID + wentylator. Wszystko działa bez zarzutu oprócz tego, że dziś zauważyłem, że po zakończeniu palenia nie wyłączył się wentylator. Ustawiony jest i zawsze się wyłączał parę minut po wyłączeniu pompki, a dziś wiał cały czas. Co może być tego powodem?
  3. Dzięki za informacje. Odnośnie powierzchni do ogrzania to 0 180-200m kw. A zapytam jeszcze o automatykę zaworów mieszających, o co chodzi? Mam zawór 3-drożny, którym mogę regulować ilość wody powrotnej schładzającej gorącą.
  4. Witam. Od miesiąca palę w nowym piecu Defro Optima Komfort 20kW. Palę na razie trochę drzewem, a trochę węglem. Do pieca mam zainstalowany sterownik ST81 zPID + wentylator. Przy paleniu węglem ustawiam na sterowniku "na węgiel", temperaturę na kotle (wg zaleceń producenta 65 st. C), rozpalam, zasypuję trochę węgla żeby się rozpalił, a później więcej (razem ok. 12kg). Na początku dużo się dymi i potem ładny żar. Wszystko pali się ok. 7 godzin. (czy to dobry wynik?). Pytania mam dwa, pierwsze wczasie palenia na piecu temperatura czasem dochodzi nawet do 80 st.C (czy to normalne)wtedy wentylator się wyłącza. Drugie pytanie: po drzewie na rusztach nie zostaje prawie nic, a o węglu przy takim spalaniu zostaje sporo niedopalonych kawałków. Czym jest to spowodowane, przy końcu palenia wentylotor dział na 100%, a nie dopali wszystkiego.
  5. Posiadam zainstalowaną w swoim obiegu CO (jak widać na zdjęciu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d104fdd095b7ddf6.html) pompkę wody LESZNO 25POr40A - sys. GRUNDFOS - LFP. W tej chwili zawór (zaznaczony strzałką) na rurze równolegle do pompki jest zakręcony. Proszę o poradę czy można i czy będzie to pomocne w obiegu, żeby tenże zawór odkręcić. Tak myślę, że jak byłby odkręcony to zanim włączy się pompka woda szybciej dotrze do obiegu i kaloryfery będą szybciej ciepłe. Czy dobrze kombinuję czy lepiej zostawić ten zawór zakręcony?
  6. A ja myślałem, że daszek pomaga tzn. np.: chroni komin przed opadami. Czyli tym się nie przejmować i ściągnąć? Lepiej będzie bez daszka?
  7. Witam. Pytanie mam odnośnie komina w moim domu. Dom ma już kilkanaście lat, teraz palę w domu węglem (centralne ogrzewanie). Od paru lat, żeby był lepszy ciąg w kominie dorobiłem na nim 90 cm rurę z kajneru, co widać na obrazku: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da1653a009ec9674.html. Ciąg jest moim zdaniem niezły. Ostatnio znajomy "fachowiec" widząc mój komin stwierdził, że jest za niski i powinien wystawać ponad najwyższy punkt dachu, dach mam 2-spadowy i komin na nim wygląda tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33b69bbc2dae8b27.html. Pytając w zakładzie o dorobienie wyższego komina z kajneru dowiedziałem się, że komin nie-izolowany nie powinien być wyższy niż 100cm (czyli tak jak mam teraz), a zrobienie nowego 2-metrowego-izolowanego kosztuje sporo kasy. Teraz pytanie do fachowców czy podciągnięcie komina ponad najwyższy punkt dachu da dużo lepsze rezultaty w paleniu niż to jest teraz. Czy opłaca się inwestować, czy róznica będzie bardzo odczuwalna?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.