Skocz do zawartości

dekorpak

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dekorpak

  1. Dla Damiana Opalaj i ogrzewaj piecem na wodór, jest to już nowoczesność a węglowe wszystkie na złom. I tak też w przyszłości niedalekiej będzie. Szkoda inwestować w nowe piece na paliwa stałe, gazowe, olejowe!!!
  2. Witam Nie miałem i nie mam zamiaru nikomu narzucać producenta ani reklamować żadnego z nich. A ten który uczy jak palić , ograniczać powietrze lub ustawiać ciąg kominowy, przymykać klapkę to niech sam to czyni. Ja tylko stwierdzałem fakty ze swojego podwórka i nie zamierzałem nikogo wysyłać na kurs palacza, chociaż wiem jak powinien wyglądać płomień i odróżnić dobre spalanie od złego. Kiedyś miałem z tym do czynienia zawodowo. Jeżeli tak się podchodzi do tematu, wolno mieć swoje zdanie a przekonywać wcale. Dalej stwierdzam, że postawię Wam 2 kotły od 2 producentów obok siebie i w tych samych warunkach jeden z nich spali 50 kg a drugi 25 kg miału czy groszku (z tej samej kopalni, ten sam nadmuch, ten sam ciąg kominowy, przy tych samych parametrach ). Tylko to chciałem podkreślić, zauważyć. A reszta to już osobiste przemyślenia. Z tym tylko , że każdy z Was chce się uczyć na swoich błędach, nawet producenci kotłów nie przyznają się do swoich błędów, brak cywilnej odwagi. Więc po co forum???????????????????
  3. Witam I jeszcze jedno. Ważna jest sprawa związana z czyszczeniem kotła ( to jest bardzo ważny temat), chodzi o łatwość w czyszczeniu, zapewniona ilość i dobre usytuowanie wyczystek. Nie obejdzie się bez czyszczenia, a to jest temat i trudny i brudny.
  4. Witam Nie jestem przekonany czy można na forum reklamować firmę. Rzecz w tym , należy zwrócić uwagę na obieg spalin w kotle. Mówimy o kotłach na paliwa stałe. Najlepiej to sprawdzić temperaturę czopucha. Ja nie twierdzę ,że czopuch ma być zimny bo tak nie może być. Spaliny powinny mieć swoją temperaturę , nie można jej obniżać do minimum. Stwierdzam tylko, na podstawie własnych obserwacji, że w tych samych warunkach , to samo paliwo(groszek czy miał)- jeden piec pali 30 kg na dobę a drugi piec tak jak mój pali 60 kg na dobę(mówimy dokładnie o tych samych warunkach, ten sam opał). Najlepiej sprawdzić samemu tak jak podaję. Ja już nie uwierzę żadnemu producentowi na podstawie ładnych kolorowych ulotek czy dużej kolorowej reklamy. Na pewno ważne są materiały tj. jakość blach i fachowość przy ich łączeniu. Obieg spalin powinien być na tyle utrudniony i długi by ciepło zostało przyjęte przez wymiennik do pewnego , ale do określonego minimum. W moim piecu -używany pierwszy i ostatni sezon, spaliny mają prostą drogę do czopucha, krótką drogę do czopucha a na czopuchu i na rurze kominowej można gotować obiad. Gdyby piec stał blisko komina może nigdy nie zwróciłbym na to uwagi bo ciepło poszłoby do atmosfery i na tym koniec. Ale pytałem i widziałem ile spalają inne piece (pisałem w idealnie podobnych warunkach) i zdecydowałem o pocięciu na złom swojego . Zwróć uwagę na moje spostrzeżenia i nie patrz na Firmę nawet z historią i z ceną. Według mnie nie zawsze Mercedes jest lepszy od np. Daweoo. Zwróć uwagę bo warto, może być różnica 30 lub nawet 60 kg na dobę. Taką różnicę to już można zauważyć.
  5. Witam Chętnie przeczytam podobne treści. Nie wiedziałem do dziś, że większość z produkowanych kotłów węglowych, czy inaczej na paliwa stałe powinna być przetapiana na stal jeszcze przed przekazaniem go klientom, użytkownikom. Piec a piec to kolosalna różnica. Stwierdziłem ,że 90% użytkowników nie zwraca uwagi na sprawność kotła ale nie tą podawaną przez producenta kotła. Potencjalny użytkownik mówi: mój piec pali dobrze, następny-w moim to aż huczy, ale gdzie ciepło-tak jak u mnie w kominie. Komin w moim budynku to aż czerwony, piec pali a nawet dymi. Kocioł mój wykonany przez]Firmę [ nie garażową. Czytałem, że na złom z kotłem , który cieknie. Mój kociołek nie cieknie ale również nadaje się na złom, chociaż od nowości używany jest pierwszy sezon. Stał kilka lat nigdy nie odpalany , stał zalany wodą jako rezerwa gazowego. W jesieni trochę go przerobiłem(nie ruszałem płaszcza wodnego) i dorobiłem podajnik szufladowy na miał. Owszem pali , ale minimum 40% w komin. Nie da się nic zrobić. Należy go pociąć i do huty. Taka jest prawda, pali pierwszy i ostatni sezon. Idzie na wiosnę na nowy wsad do huty. W Polsce zauważyłem jest zaledwie 3-4 producentów których piece powinny być dopuszczone do eksploatacji. Reszta producentów powinna płacić olbrzymie kary za zanieczyszczanie środowiska, bo temu służą ich piece. Dobry piec to ten który ogrzewa budynek a nie komin i atmosferę a każdy z nich pali płomieniem a nawet dymi.
  6. Witam Ciekawi mnie temat baterii słonecznych. Jest to jeszcze "luksus-cenowy" jednak temat ten kręci. Jeżeli ktoś ma wiadomości w tym temacie to proszę. Temat kolektorów słonecznych znam, mam na dachu 5 szt płaskich i 500l zbiornik. Może już są gdzieś lepsze ceny (solarbaterie)??
  7. Witam Dzięki za. Chciałem wiedzieć czy zasilanie tego zbiornika może być z przedłużenia pionu zasilającego grzejniki??
  8. Witam!! Ale co myślicie o mojej wersji ze zbiornikiem wzbiorczym?
  9. Witam!! Odnośnie pionów to tak myślałem , że wrogu-- tylko w drugim pokoju grzejnik byłby wtedy nie pod oknem tylko na ścianie bo na tej ścianie co okno są drzwi balkonowe i nie ma jak przeprowadzić rur a wspominałem ,że wykonane są podłogi i dlatego tak narysowałem. I teraz nie wiem czy grzejnik na ścianie czy pod oknem??
  10. Widzę, że udało mi się wysłać "FOTO" chociaż pierwszy raz jestem na Forum od wczoraj, a jestem jak wspominałem już "wiekowy". Na tym moim rysunku projektowane piony -na czerwono(wiadomo-będą i powroty). Proszę o ocenę co do średnicy rur i ewentualnego rozmieszczenia. Wykonane już są podłogówki, wszystkie posadzki o podłogi. Pozostaje wiercenie otworów w podłogach, stropach. Czy stosować gdzieś w piwnicy rozdzielacz? Bo w piwnicach (pod całym budynkiem) będą rozprowadzenia. Średnice rur to moja propozycja. Muszę być projektantem przy pomocy "Forumowiczów", ale to po kolei dojdą problemy, to wiem a później postanowiłem "Zrób to sam".
  11. Witam Jeżeli mi się uda, bo jestem już "wiekowy" to załączam przekrój poprzeczny mojej budowli. Zbiornik wzbiorczy miałby być na strychu.
  12. Witam w niedzielę. Interpunkcja i ortografia może nie jest tak ważna, chociaż ja przykładam do nich uwagę, ale szczególnie w reklamówkach dużych firm i szczególnie tam gdzie gdzie producent lub hurtownik ceni się wysoko. Z wysokich cen powinien odłożyć na "dokształcanie". Ale teraz temat "roku", mojej instalacji CO, kolektorów, wymiennika itp. Dzięki za informacje. Doszło do mnie, że rura a rura to różnica??Chociaż jednakowa grubość ścianki?? Jak to rozpoznać?? A co do grzejników chociaż stawiam kasę jako priorytet, to które-aluminiowe żeberkowe?? Witam!! Jeszcze temat mojej podłogówki w 3 pomieszczeniach (wspominałem, już wykonana -2 łazienki i kuchnia), myślę w tych pomieszczeniach usytuować grzejniki a ich powrót wpiąć w zasilanie podłogówki. Proszę o podpowiedź a za wszystkie dziękuję.
  13. Moj piec gdyby palił 100 kg/doba to bylbym zadowolony.

  14. Dzięki . Liczy się również i kasa. Sprawdzę Pex-a jeszcze . Było by łatwiej. Miedzią to myślałem same gałązki 15 mm, nawet nie wiem czy nie 18 mm. Czy grzejniki mogą być w poziomie? Jeszcze - czy na grzejnikach tj. na "firmie"można oszczędzić?? Całość instalacji czeka już na zewnątrz. Wylewki zrobione, jedynie podłogowe jest zrobione z Pex-a w 2 łazienkach i w kuchni-jadalni, już pod glazurą. Co do pieca to na paliwa stałe a nawet na miał węglowy. Wykonałem przeróbkę pieca węglowego , dorobiłem sam podajnik tłokowy-napęd śrubą- silnik 380V, wykonałem do tego sterowanie prymityw, które przechodzi próby od początku zimy. Po kilku przeróbkach podajnika-trudna sprawa- chodzi i pali i grzeje. Piec do wyrzucenia za psem , chociaż używany pierwszy sezon to i tak oddam go na złom. Firma miała chyba spółkę-układ z kopalniami węgla. 50% ciepla w komin i nic się nie da zrobić , konkretnie nic. Jest to nowy piec ale ZłOM. Ja ostatnio to rozróżniam piece tylko po temperaturze czopucha. Ten z gorącym czopuchem- na złom. Są takie piece, którym można" podać rękę", są takowe. Mało kto zwraca na to uwagę. Mówią mój pali dobrze, mój też pali dobrze a jeszcze inny mój pali tak dobrze, że aż huczy i dymi. Kupię piec ale "trendy-piec". Tylko takie powinny być w handlu. Reszta na złom- nawet FIRMOWE- wychwalone. Ja napewno nie nabiorę się na Firmowy piec, nawet jego konstruktor nawet nie wiedział jaką temperaturę ma czopuch takiego pieca w jego domu. Kto na to patrzy-pali i to ważne. Ale 50% w komin i do atmosfery i 'Dziura ozonowa". Taka jest prawda. Czeka mnie nowa instalacja, nowy piec i nowa robota. Jestem laikiem,----<<<< samojakimś tam>>>>>---. Potrzebuję porad, korzystam z nich zawsze. Jeżeli mogę to pomogę i ja.
  15. Dzięki. Prawdopodobnie zdecyduję na Cu. Co do stali nie mam wcale złych ocen, przeciwnie. Tylko chcę całość wykonać "zrób to sam", a co do cen to widziałem właśnie niedawno PEX-a i ceny tych z górnej półki to 2 razy droższe o Cu.
  16. Proszę o radę> Jakie rury lepsze do centralnego ogrzewania Cu czy inne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.