Skocz do zawartości

iacpl

Forumowicz
  • Postów

    55
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez iacpl

  1. 2 moduły, 2 obiegi, podłogówka osobno sterowana zaworem 3D z siłownikiem (2 obwód) a grzejniki na zaworze 4d też z siłownikiem (1 obwód). Oba obwody aktualnie wyłączone (całość jeszcze w trybie letnim grzana tylko cwu). Pompa od podłogówki chodzi cały czas zawór 3D na 7 na (podziałce), pompa od grzejników stoi, zawór 4D zamkniety na ten obwód. To nie jest nowa instalacja, działa już 6 lat ale zwróciłem teraz uwagę na tą pompę bo wydaje mi się, że wcześniej tak nie było. Zresztą logicznym się wydaję, że skoro grzanie wyłaczone to pompa powinna chyba stać?

  2. Panowie pytanie, jak u Was wygląda sprawa z odczytem czujnika foto na slimie - jakie to są mniej więcej wartości podczas pracy? U mnie pracuje Draco Bio 12kw.


    Ja mam od samego początku (6 sezonów) bardzo liche te odczyty, jak jest 60-70 to już radocha. Płomień wygląda na w porządku gdy się zajrzy, tylko te wartości jakieś niskie. Czujnik był czyszczony wielokrotnie. Oprócz tego, że piec mam wrażenie 'męczy się' dogrzewając do zadanej to powoduje to dosyć często alarmy (brak ognia).  Pamiętam tylko epizod z kiedyś, że pourywały się śruby trzymające ruszt w palniku i całość 'opadła' tak że całość nie była pozioma tylko strona od komory pieca była wyżej a od strony palnika opadła - wtedy odczyty były bardzo wysokie. Za taki stan rzeczy zbeształ mnie jednak serwisant z tekli  i po naprawie znowu powrót do słabych odczytów.

    Spotkał się ktoś z czymś takim?

     

  3. Witam!

     

    Panowie, pytanie do posiadaczy modelu Draco BIO 12 :)

     

    Jakie wartości osiąga u Was płomień na sterowniku (igneo SLIM) podczas normalnej pracy? Chodzi mi o zakres, mniej więcej.

    Pytam, ponieważ mam z tym problem od samego początku używania pieca - sukcesem jest osiągnięcie wartości 100, zdarza się to w bardzo rzadko a prawie wcale, z reguły są to wartości 30-70.

    Ostatnio natomiast całkiem się popitoliło i często wywala mi bład nr 2 czyli brak ognia - zaglądam do środka ogień normalnie jest ale wartość na wyświetlaczu 3-4, komp myśli co innego, wygasza i stopuje i drze ryja ;)

     

    Spotkał się ktoś z czymś takim?

     

    pozdrawiam,

     

    Jacek

  4. Panowie, zamiast od zawsze używanej Lavy ze stelmetu wrzuciłem dla przetestowania Olimp - w efekcie jakoś źle mi się spala, zostaje bardzo dużo niespalonego w całości, żarzącego się pelletu który zapycha palnik i tworzy kupkę w piecu. Ponadto długo się wygasza tzn dochodzi do zadanej 68 + 5 zaczyna wygaszanie a temperatura zanim się wygasi potrafi jeszcze podskoczyć do 86-88 stopni. Przy Lavie zdarzało się to sporadycznie.

     

    Co tam w ustawieniach powinienem pozmieniać coby lepiej było? ;)

     

    Podawanie mam 4,4 / wicher 38/52.

  5. To chyba tylko w teorii 4D powinien tak działać, u mnie to nie funkcjonuje zupełnie.

    Na powrocie mam 30 stopni non stop, jedynie kiedy ładuje CWU robi się 40-48.

     

    U mnie tak to mniej więcej wygląda (na szybko, bez naczynia itp):

     

    schemat-new.jpg

    W momencie wyłączenia grzejników gdzie cała ciepła woda powinna wracać w dół w obieg kotła sytuacja jest taka jak na obrazku - im niżej i bliżej miejsca gdzie gorąca woda z 4D powinna łączyć się z chłodniejszą wodą wracająca z podłogi robi się zupełnie zimna rura :(

     

    Co do Twojego termometra to masz faktycznie ale analogowy tylko do Twojej informacji, piec o tym termometrze nie wie ;) Tak jak koledzy mówili musiałbyś dołożyć moduł + sonda.

  6. Witam,

     

    Panowie, pewnie jak każdy rozpocząłem już grzanie domu :)

     

    Po zeszłorocznych przygodach, wygrzewaniu domu (1 sezon), spalaniach rzędu 60 kg na dobę, przeróbkach instalacji i innych czarach, następnie letnim grzaniu CWU przy rozsądnym

    spalaniu doszedłem do kolejnego problemu ;)

     

    Strasznie smoli mi się środek pieca, wszystko co czarne świeci się, jaka może być przyczyna i czy coś można na to zaradzić?

     

    Narazie dalej w auto, czujnik pogodowy, pokojowy, pompa stała na NIE.

     

    DRACO BIO 12

     

    Poradzicie coś?

  7. +/- testuję ustawienie, w zasadzie mix Twoich i kolegi Teklahubert :)

     

    Jakaś poprawa jest, to znaczy dogrzewa i po zwiększeniu podawania spala troche mniej, ostatnie 24h poszło ~25kg wobec 35 jeszcze dzień wcześniej ;)

    Może małymi kroczkami w końcu dojdę do jakiegoś racjonalnego spalania tymbardziej, że u mnie już wszystko ogarnięte, ocieplone a to spalanie to przy standardowych 22 stopniach i bardzo ciepłych narazie

    dniach/nocach.

     

    Jak u Ciebie ze spalaniem?

  8. Mam problem z dogrzaniem kotła, jak ustawię zawór 4d w taki sposób zeby na grzejniki szło około 40st. wtedy po załączeniu pomp na piecu temp. spada.  Instalacja wykonana zgodnie z rysunkiem w instrukcji, cwu zasilana bezposrednio z pieca, podłogówka również + zawór 3d i dalej przez zawór 4d na grzejniki. Powrót z zaworu 4d jest cieplutki, natomiast powrót z podłogówki ma moze ze 20st. przy wejsciu powrotu do pieca mam trojnik, gdzie wraca woda z grzejników i podłogówki. Nawet przy podawaniu 3,8 nie daje rady. Zastanawiam się, czy nie rozsądniej byłoby podłączyć podłogówkę dopiero za zaworem 4d. Piec nie daje rady nawet jak na dworze jest +10st.   

     

    U mnie jest za zaworem 4D i też jest kicha. Planuje właśnie przerobić instalacje tak, żeby było dokładnie jak na schemacie u TEKLI czyli tak jak u Ciebie. Liczyłem, że to może coś poprawi ale wygląda na to, że to nic pewnego :(

    Mimo wszystko muszę u siebie to zrobić ponieważ mam 2 obiegi grzejne, 2 moduły i 2 siłowniki na 3D (podłoga) i 4D (grzejniki). Mając w ten sposób jak teraz gdy jest ciepło na dworze 4D zamyka instalacje, puszcza w grzejniki powiedzmy 30 stopni a za 4D wisi podłogówka i tam się robi kicha bo jednocześnie i tam spada a powinno być oddzielnie.

     

    Generalnie dalej nic nie funcjonuje tak jak trzeba, wydana kasa na sonde lambda, wydana kasa na 2 moduły żeby rozdzielić obiegi, wszystko żeby było jak najbardziej ekonomicznie. Efekty takie, że przy 10 stopniach spala mi 35-40 na dobę, a jak się robi zimniej wciąga 60kg/24h. Grzane od grudnia, 2 tygodnie przyjechała 1 tona pelletu, jest już mniej niż połowa kuźwa. Od grudnia blisko 3 tony. Ręce opadają.

  9.   iacpl: przy twoim spalaniu sprawdziłbym kilka rzeczy :ciąg kominowy jeśli będziesz miał zbyt wysoki spalanie też może być duże spalanie , po wymiarach i wysokości komina chyba też idzie obliczyć do jakiej mocy jest komin ,jelłi masz samą podłogówkę to zmierz sobie jaka temperatura wody wraca do kotła. u mnie(też 100 % podłogówki ) jest to przy pracy-- 45-49 stopni. możesz to czujnikiem z cwu zmierzyć :) możesz też zmierzyć temperaturę spalin, termometr chyba jakoś idzie dostać za 40-50 zł  u mnie temperatura spalin nigdy nie przekracza 150 stopni.masz stałą pompę załączoną ?

    Tak, planuję to sprawdzić w najbliższym czasie. Termometr spalin jest w drodze, więc będę to na dniach również ogarniał.

    Powrót przez większość czasu mam niestety ok 32-35 stopni pomimo zaworu 4D (ten zawór przede wszystkim pilnuje temp idącej do CO).

  10.  

    Spróbuj zmniejszyć powietrze min. na 20 a max na 40, przy takich ustawieniach jak masz musi ładnie w komin dmuchać. 

    Podawanie 3-3.1 to gdzieś granice 9,5-10kw  i pow. max na 35 wtedy,więc powinno wystarczyć i u ciebie. daj znać jak wyszło:)

     

    Przy takich ustawieniach, wolniej co prawda ale również dochodzi do zadanej. Spalanie dalej porównywalne pomimo zmniejszenia dawki, po prostu dłużej pracuje żeby podnieść temp i wychodzi w zasadzie na to samo.

    Próbowałem zmniejszać powietrze ale mam wrażenie, że jest gorzej, bo płomień wg czujnika foto robi się słabszy. Generalnie to nie wiem jak u Was, ale ten płomień u mnie jak przekroczy 100 to jest święto. Najczęściej

    to jest 50-90, czasami przez chwilę ponad 100. Przy większym wietrze wydaje mi się, że jest ciut stabilniej.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.