Skocz do zawartości

byry007

Forumowicz
  • Postów

    88
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez byry007

  1. Interesuje się coraz więcej panelami ile by musiał mieć mocy jak chciałbym ładować bufor grzałkami teraz mam roczne zużycie 2800kwh.
  2. Ja mam zawór 3 d słownikiem zaraz obok pompa i działa na jednej chyba jest pompa na 2 biegu mam 8 pętli podłogówki.
  3. Ja mam 3d z słownikiem którym steruje pogodówka bez czujnika w domu i działa. Tylko trzeba ustawić na początku wszystko.
  4. A jak chcesz robić sterowanie ? Chodzi mi że grzałki powinny grzać do jakieś zadanej temperatury lub jak się zdarzy sytacja że jak zagrzeją bufor szybciej to żeby się wyłączył nawet jak będzie jeszcze tania taryfa . Możesz robić fotki jak to łączysz i co kupujesz ? chodzi mi tylko o sterowanie prądem bo bym miał sciagawkę dla siebie :)jakie masz zapotrzebowanie budynku na energię? Ile m2 do ogrzania?
  5. Ło jak masz kominek to problem z głowy mi się przez 6 lat znudziło się palenie w piecu i po mału dochodzę do wniosku że złym pomysłem było wkładanie do nowego domu piec stało palnym w takim układzie jak Ty można to jakoś pogodzić palisz kiedy chcesz a jak nie to grzałka tylko musisz się nauczyć ile paliwa Ci stacza żeby zagrzac bufor.
  6. Mam pytanie a nie za mało kw grzałke? Liczyłeś czy dadzą radę naładować bufor przez 6 h w nocy ? Mam też bufor ciepła 1000l i w nim grzałki ale nie używałem nich jeszcze poza próbami kiedyś ale słabe efekty były, ładuje go piecem stało palnym.
  7. Witam. Mam strop lany, mam rozłożone 30 cm styropianu i chce dac jeszcze 10 cm na to ale ocieplenie będzie wystawac poza wieniec i jak na to przyjdzie wylewka to beton będzie wyżej niż murłata jak to zrobić dobrze i fachowo ?Czy murłate ocieplić styropianem od strony poddasza nieużytkowego? Z drugiej strony wystaje styropian z ścian. Co można zastosować zamiast betonu ? Czytam że nie raz kładą płyty na styropian ale czy po latach nie straci styropian właściwości cieplnych ?
  8. Witam. A jak to wygląda jak zrobię powrót na 50C i na piecu będzie 80 C a miarkownik będzie dławił przepływ spalin to będzie się kopcic i nie będzie wytwarzać się smoła w środku jak palę drzewem ? Fak że mam 30 kw do bufora 1000l i zagotowania wody to nie problem. Jak podniesiemy temp powrotu to zmniejszymy przepływ wody i automatycznie z ładowania 5 h bufora będzie trzeba palić 7 h czy się mylę?
  9. A nie lepiej grzać tylko prądem 2 taryfie i wyjdzie bez problemu i serwisu jak to w przypadku solarów jest . Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  10. Tak ale mi chodzi o to ze ma być czujnik na czopuchu komin, nie raz wrzucę więcej paliwa i pali się do 90 C bufora po całości a nie raz mniej z na dole mam 80 C a ja chcę ze pompa działa jak się pali jak zgaśnie ma już nie chodzić i wydaje mi się ze tak termostat by się sprawdził u mnie tylko jak to podłączyć pod pompę i prąd ?
  11. Ja tez szukam rozwiązania do ładowania bufora startuje pompa od 40 C lub jak ustawie ale jak naladuje bufor w piecu juz się wypaliło a pompa chodzi bo dostaje z bufora ciepła wodę i pompa pracuje tak długo aż bufor się nie wychodzi lub sam jej nie wyłącze. Gdzieś na formy wyczytałem ze można podłączyć termostat z piekarnika i stworzyć termostat kominowy który będzie uruchamiał pompę jak będzie się palić i wyłączy jak w piecu się skończy paliwo tylko jak to podłączyć jak tam są tylko 2 wyjść na wtyki ?
  12. A masz jakoś sterownik pogodowy który steruje piecem, na dworze się zrobiło ciepło plus 8 wiec może spadła temp w piecu ? Ja Ci powiem tak ze jaka jest zimno na dworze w domu ciepło ale jak się ciepło na dworze robi to w domu mam chłodniej tylko ze ja mam pogododowke która steruje ile ma iść na podłogę .
  13. Ja mam teraz w domu 21.5 dochodzi teraz 21.8 na dworze 6 C mam zasilanie 25 C , na 70 m2 masz 16 pętli ? Jest to za dużo pętli czy pętle masz może po 30 m długie ?
  14. I jest różnica jakąś po zmianach ?
  15. Ja mam tylko 8 pętli 94 m2 i z tego 1 wyłączona na stałe, to chyba nie możliwe ze masz taki ciepły powót? Jak napalisz w kominku to wygrzewasz ściany i dom działa Ci to jak bufor ciepła .
  16. Przeczytałem cały wątek od początku , weź odkręc sitko i wyczyść pewnie pompa będzie lżej chodziła, a gdzie robisz pomiar temp zasilania podłogowki ? Sprawdź przy piecu i przy rotametra może wychodź z pieca dużo a do podłogi dochodzi mniej .
  17. U mnie coś około 0 C a czasem ty teraz nie wygrzewasz podłogi?
  18. Tak sama cegłę mam tylko ze 15 grafit na ścianie podłoga 18 strop 20 cm plus WM z rekuperacją , gdybym sam nie kładł ocieplenia w domu to pomyślał bym ze mam wszystkiego po 50 % mniej a plus okna trzyszbowe coś mam nie tak .[emoji19]
  19. To masz fajnie ocieplony domek , możesz opisać jakie masz ocieplenie i gdzie ?
  20. Ja mam w domu 22 w ciągu dnia 23 , jakie 10 C Ci chodzi ? Ja pisze ze tam gdzie pisze temp zewn to jest czujnik powrotu podłogowki
  21. Wydaje mi się ze jak na 3 biegu słychać pompę to znaczy ze jeszcze jest powietrze w układzie po pracuje trochę powinno się samo od gazowac. Ja mam pogodowke i pompę pod nią podłączona i pokazuje mi około 35 w na 2 biegu pompa średnia czerwony kolor , zasilane około 27 powrót 24 C , powrót podłogowki to temp. Zewnętrzna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.