Skocz do zawartości

Matis456

Nowy Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom jednorodzinny 170-180 m2, izolacja ścian zewnętrznych - styropian 5 cm.
  • Instalacja
    Instalacja zamknięta, rurki miedziane, 14 grzejników płytowych
  • Kocioł
    Kocioł gazowy dwufunkcyjny Fondital Antea KC 28

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia Matis456

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Pinki, z tego co czytałem to jeden węgiel jest taki, że potrzebuje dużo powietrza żeby ładnie się spalić, inny wymaga małego nadmuchu i spokojnie się spala. Możliwe, że twój węgiel należy do tej pierwszej grupy. Jeśli to jest jakiś znany typ węgla (nazwa dystrybutora albo kopalni skąd pochodzi) to zawsze możesz poszukać na forum tematów z nim związanych i dowiedzieć się jak inni użytkownicy ustawiali swoje piece. hektoras, tak jak pisałem, piec niestety przy podawaniu 10s, nadmuchu 4 i klapce najpierw 1/3 póżniej 1/2 nie chciał osiągnąć temp. zadanej, płomień był ostro pomarańczowy i był bardzo nieregularny. Zmieniłem ustawienia na następujące: Czas podawania: 8 s; Przerwa podawania: 25 s; Siła nadmuchu: 50% (stopień 5/10); Przesłona wentylatora: uchylona na 1,5-2 cm; Moc wychodzi 1 : 3,125 przy czym popiół jest lepszy jakościowo niż przy pierwotnych ustawieniach, nie jest niestety jak z papierosa ale kruszy się w rękach w większości zostawiając pył. Co ciekawe zauważyłem też, że popiół z tyłu komory jest lepszej jakości niż ten bliżej drzwi kotła (zaznaczę to na zdjęciach). Może ma to jakiś związek z różnymi temperaturami w komorze spalania (przy drzwiach niższa???) ale to tylko moje spekulacje. Poniżej zamieszczam zdjęcia z opisem co i jak. Nie wiem czy przy tak archaicznej instalacji jak moja da się uzyskać coś lepszego, nie mniej jednak proszę o opinie. Zamieszczam jeszcze filmik ze spalania przy tak dobranych ustawieniach: https://drive.google.com/file/d/0B8wGRHAgkIjQak1rU2FWZmkxU0E/view?usp=sharing
  2. Ogrzewam dom jednorodzinny, stare budownictwo, docieplony styropianem 5 albo 7 cm, ok 170-180m2, strychu nie ogrzewam i jest on też niedocieplony żadną watą minerelną itp., cała instalacja CO jest bardzo stara - rurki stalowe albo żeliwne, niekiedy o dużym przekroju (średnica powyżej 5 cm), kaloryfery żeliwne, mam stare zawory przy nich, których nikt nie rusza z obawy na uszkodzenie, dodatkowo niedawno dowiedziałem się o możliwości zamontowania zaworu trójdrożnego na piecu żeby część wody z wyjścia mieszała się z wejściem (co ma zapewnić jak dobrze rozumiem sterowanie temp. na piecu i w domu niezależnie). Zmienię ustawienia na te, które proponujesz ale obawiam się, że będzie mógł mieć problemy z dojściem do zadanej temperatury a przecież za oknem +10 st C, to co dopiero będzie jak przyjdą mrozy. Obecnie spala trochę ponad worek na dobę czyli >25kg/24h. Sprawdzę twoje ustawienia i dam znać co z tego wyszło.
  3. Witam, prosiłbym o opinię i rady na temat jakości spalania węgla w moim kotle. Poniżej podaję parametry: Kocioł: Kołton MATIX - 17 kW; Paliwo: Ekogroszek Prestige Premium; Czas podawania: 20 s; Przerwa podawania: 65 s; Siła nadmuchu: 80% (stopień 8/10); Przesłona wentylatora: uchylona na 1,5-2 cm; Parametry dobrałem w oparciu o posta użytkowanika sebastian232 z tego tematu: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16265-opał-z-firmy-prestige/page-2 Poniżej zamieszczam zdjęcia paleniska oraz popiołu. W razie braku jakichś kluczowych danych proszę o wskazanie ich, spróbuję podać. Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.